شهر من سینما ندارد
سی سخت مرکز شهرستان دنا که سی و چهار سال از شهر شدن در دیار سرسبز دنا می گذرد همچنان از داشتن یک سینما برای جوانان و مردم خود بی نصیب است و باید گفت که مردم این دیار با سینما غریبه اند.
فروکش شدن تب فوتبال در بین دنا نشینان
زمین فوتبال خاکی که روزی تنها یار و همیار فوتبال بازان و ورزشکاران دنا نشین بود امروز دیگر وجود ندارد، جوانانی که در روستاهای این شهرستان برای ماندگار شدن و یا قهرمان بودن حاضرند در زمین هایی پا به توپ شوند که حتی برای سلامتی آنان خطر آفرین است.
زمستان دیگر زیبا نیست
دنا، سرزمبنی که روزی همه آن را به نام سرزمین برف افتاب می شناختند،امروز از بارش برف این رحمت بی کران الهی بی بهره است و به قول برخی رنگ رخصار برف در این سرزرمین دیگر رو به فراموشی سپرده است.
مدرگ تدریجی میراث کهن سرزمین پارس
امروزپل‌های تاریخی پاتاوه متعلق به دوره ساسانی و صفویه در دامنه‌های دنای همیشه سرافراز در یک قدمی سقوط قرار دارد و کسی ناله‌هایش را نمی‌شوند.
داستان غم انگیز این چهار نفر
داستان امروز ما داستان سه خواهر و مادر پیرشان در روستایی محرومی در شهرستان دنا در منطقه ده شیخ است.خواهران غریبی که امروز در اوج نداری با مشکلات زیادی در زندگی دست و پنجه نرم می کنند.
خطیب جمعه مرکز شهرستان دنا
خطیب جمعه مرکز شهرستان دناگفت:کسانی که حرفهای دشمن شاد کن می زنند و مردم را با حرفهایشان ناامید می کنند افراد بی بصیرتی هستند.
عشق به فوتبال و زمین های خاکی
برخی از جوانان روستای تمنک از توابع شهرستان دنا با انتشار عکس هایی از تنها زمین چمن فوتبال این روستا خواهان همکاری مسئولان برای احداث و مرمت آنان شده اند و حتی گفته اند که این زمین چمن بخاطر نداشتن حفاظ و فنس توسط چهارپایان در حال تخریب است.
احداث پیست اسکی سی سخت در ایستگاه بلاتکلیفی
احداث این پیست اسکی در شهر سی سخت می توانست در فصول مختلف سال چه در بازیهای زمستانی و حتی چه در تابستانی اسکی روی چمن منبع درآمد خوبی برای دنا نشینان باشد، اما متأسفانه در نبود برنامه های خاص از سوی مسئولان ذیربط امروز فقط گهکاهی نامی از آن بر روی زبانها می افتد.
شهردار سی سخت
شهردار سی سخت به تکمیل زیر ساختهای شهر سی سخت برای مهیا شدن در ایام تعطیل سال اشاره داشت و افزود: یکی از مهمترین کارهای شورا و شهرداری سی سخت ، تکمیل و آسفالت ریزی معابر این شهر برای رضایت شهروندان و مسافران خواهد بود.
فرماندار دنا خبر داد
فرماندار دنا به اعلام منطقه قرنطینه در برخی از نقاط شهرستان دنا خبر داد و گفت: با توجه فصول سال و احتمال وقوع آنفولانزای فوق پرندگان در برخی از نقاط شهرستان دستور مقابله با این بیماری را صادر کرده ایم.
انتقاد تند رئیس اداره راه و شهرسازی دنا نسبت به سخنان عضو شورای سی سخت
رئیس اداره راه وشهرسازی دنا گفت: آقای پرندوار نایب رئیس شورای شهر سی سخت، اول از همه باید در محدوده کاری خودش سخن بگویید و نباید بدون سخن کارشناسی شده به موضوعاتی بپردازد که در چارت اداری و حتی کارشناسی وی نیست.
متیل های فراموش شده شب یلدا
آداب شب یلدا در طول زمان تغییری آنچنانی نکرده و خانواده های ایرانی با دور هم جمع شدن در خانه بزرگان ، پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها و دور هم نشینی با گفتن متیل ها( داستانهای قدیمی ) به یاد بلندترین شب سال به درازای یک دقیقه اولین روزهای سرد سال را جشن می گیرند.
اخطار دوباره فرماندار دنا به مدیران غایب در شورای اداری
فرماندار شهرستان دنا با اتمام حجت با مدیران پروازی این شهرستان گفت: این موضوع یک مصوبه استانی بوده که مدیران ستادی در شهرستان نباید پروازی باشند.
گفتگوی خواندنی با جوان دنا نشینی که عاشق حیات وحش شد
داستان ما داستان عیسی فرهی است، عیسی مسیح نیست، نه دم مسیحایی دارد و نه سحر جادوگری، او یک تشنه لب حیات وحش است، مردی که خودش را وقف حیوانات وحشی کرده وبا آنها دوستی دیرینه دارد،
وعده هایی که هنوز محقق نشده است
شهرستان دنا که به عنوان یکی از شهرستانهای زر خیز کهگیلویه وبویراحمد از نظر منابع خدادادی و هم از نظر منابع انسانی از آن یاد می شود، امروز در لابه لای بودجه های دولتمردان برای توسعه مغفول مانده و امروز باید چنین پنداشت که این استان در جغرافیای توسعه صنعتی حذف شده و نامی از آن نیست.