تازه های سایت

12. آذر 1395 - 14:31
شهردار اسبق سی سخت که پیش از این یک دوره شش ساله عهده دار شهرداری سی سخت بود با درخواست اعضای شورای شهر اردکان فارس به این شهر رفت.

 به گزارش سفیردنا عبد المطلب رهنما شهردار اسبق سی سخت که پیش از این یک دوره شش ساله عهده دار شهرداری سی سخت بود با درخواست اعضای شورای شهر اردکان فارس به این شهر رفت و اکنون بیش از سه سالی شهرداری این شهر را برعهده دارد.

 

رهنما اخیرا در مصاحبه ای با اصحاب رسانه این شهر به اهم اقدامات خود در اردکان فارس پرداخته است .

 

«خبرجنوب» در تشریح نشست خبری رهنما با اصحاب رسانه نوشت :مهندس عبدالمطلب رهنما در جمع اهالي رسانه از پيشرفت 80 درصدي هتل 5 ستاره اردكان خبر داد و گفت: اين هتل 5 ستاره با زير بناي 7 هزار مترمربع با مشاركت شهرداري اردكان و بخش خصوصي در حال ساخت است.

مهندس رهنما با بيان اينكه پروژه مجتمع تجاري- اداري شهروند در مركزشهر (خيابان شهید مظفري) در 10 طبقه با پيشرفت فيزيكي 70 درصد در حال ساخت مي باشد افزود: اميدواريم اين دو پروژه درسال آينده به بهره برداري برسد.

شهردار اردکان اضافه كرد: كارخانه شن و ماسه اردكان با مشاركت شهرداري و بخش خصوصي در دهه فجر امسال به بهره برداري مي رسد.

وي با بيان اينكه كارخانه بتن اردكان نيز در دهه فجر امسال افتتاح ميشود ، افزود: اين كارخانه پيشرفته ترين كارخانه توليد بتن درجنوب كشور محسوب ميشود.

مهندس رهنما با اشاره به اينكه شهرداري اردكان پروژه هاي ويژه اي را در دست اجرا دارد ، اظهار داشت: شهر اردكان همچون ساير شهرهاي گردشگري به دليل دارا بودن موقعيت جذب گردشگر نيازمند برنامه ريزي و تهيه نقشه راه در اين رابطه است ، چرا كه اگر نتوانيم ازاين فرصت به نحو مطلوبي استفاده كنيم فرصت تبديل به تهديد ميشود.

شهردار اردكان افزود: در اين راستا طرح جامع گردشگري تهيه شده است و در حال انعقاد قرارداد با مشاور هستيم.

وي از جذب دو سرمايه گذار در منطقه گردشگري چله گاه در آینده ای نزدیک خبرداد وگفت: عمليات عمراني از سوي شهرداري اردكان درمنطقه تفريحي- گردشگري چله گاه اردكان انجام شده است و به دنبال جذب سرمايه گذاران بيشتري درحوزه گردشگري شهر هستيم.

شهردار اردكان با بيان اينكه سند چشم انداز شهرداري اردكان یکی دیگر از برنامه های شهرداری است گفت: در راستای تدوین سند چشم انداز و برنامه 5 ساله درحال جذب مشاور در اين رابطه هستيم.

مهندس رهنما با اشاره به جانمايي شهربازي پارك غدیراردکان (كوهپايه) اظهارداشت: پروژه شهربازي و پارک غدیر(کوهپایه) درمرحله جذب سرمايه گذار است.

وي با  ابرازگلايه از عدم پرداخت عوارض از سوي دستگاههاي دولتي گفت: در بحث پرداخت عوارض ، مردم اردكان تعامل خوبي با شهرداري دارند ، اين درحالي است كه اكثر دستگاههاي دولتي نسبت به پرداخت عوارض خود به شهرداري اردكان كوتاهي ميكنند.

مهندس رهنما يكي از سياستهاي شهرداري اردكان را جذب شهروندان اردكان مقيم شيراز ، یاسوج و سایر شهرهای کشور عنوان كرد وگفت: اين همشهريان ازلحاظ اقتصادي از تمكن مالي خوبي برخوردارند با جذب دوباره همشهريان اردكاني مقيم شهرهای مذکور و ورود آنها به چرخه سرمايه گذاري ، رونق اقتصادي دراين شهر ايجاد ميشود و در اين رابطه درحال برنامه ريزي هاي مدوني هستيم.

شهردار اردكان با بيان اينكه هزينه خدمات شهري در اردكان بالاست ، گفت: در اين راستا بايد نسبت به جذب حداكثري سرمايه گذاران تلاش كنيم.

وي از پرداخت نزديك به 40 ميليارد ريال بدهي هاي سنوات قبل خبر داد وگفت: اين اقدام گام مهمي در شهرداري اردكان محسوب ميشود.

مهندس رهنما حضور گردشگران درفصل زمستان را بيش از سايرفصول اعلام كرد وگفت: به دليل بارش برف و حضورگردشگران براي استفاده از پيست های اسكي شاهد حضور چشمگير اين گردشگران در اردكان هستيم چرا كه شهر اردكان هم به عنوان مقصد گردشگري و هم مسيرگردشگري شناخته ميشود.

اين شهردار توانمند با اشاره به اينكه سالانه بين  300  تا  400 هزار نفر از تفرجگاه چله گاه اردكان بازديد ميكنند ،گفت: متاسفانه توزيع اعتبارات به شهرداري اردكان بر اساس جمعيت ثابت اين شهر است و بر اساس آخرين سرشماري جمعيت اين شهر 16 هزار و 671 نفر ميباشد ، در حالي كه جمعيت اردكان بيش از 20 هزار نفر بدون احتساب ورود گردشگران در فصول مختلف سال است و هيچ بودجه اي براي توسعه اين شهر گردشگري لحاظ نشده است كه جاي سوال دارد.

وي از بازنگري طرح جامع شهر اردكان خبر داد كه با كمك راه وشهرسازي در حال انجام است.

شهردار اردكان با بيان اينكه تا سال  1392،  12 هزار مترمربع فضاي سبز دراين شهر ايجاد شده بود گفت: درحال حاضر 45 هزار مترمربع فضاي سبز در اردكان ايجاد شده است و تنها در 3 سال اخیر، 33 هزار متر مربع فضای سبز در شهر ایجاد شده است.

مهندس رهنما  يكي از سياستهاي شهرداري اردكان احيای ‌بافتهاي فرسوده شهر اردكان در راستاي توانمند سازي اين بافتها  براي جذب سرمايه گذاران خواند و افزود: با ايجاد جاذبه هايي در مناطق فرسوده شهر همچون احيای آسياب آبي قديمي محله ساقي ، بستر مناسبي براي جذب سرمايه گذاران فراهم ميشود البته در همین رابطه اين آسياب قديمي در دهه فجر امسال مورد بهره برداري قرار ميگيرد ، ضمن آنكه تاكنون  400 ميليون تومان صرف احيای‌آسياب آبي محله ساقي شده است كه شامل انتقا ل آب ، ايجاد آسياب و ايجاد آبشار و جدول گذاري و كانال سازي به طول دو كيلومترميباشد.

وي از ديگر اقدامات شهرداري اردكان را  احياي حمام مسجدالنبي (ص) مربوط به دوران قاجار عنوان كرد وگفت: با همكاري اداره کل ميراث فرهنگي فارس اين حمام به موزه مردم شناسي تبديل ميشود و در حال حاضر عمليات عمراني اين پروژه به اتمام رسيده و در صدد انعقاد قرارداد براي ساخت تنديس ها ومجسمه هاي درون اين حمام هستيم.

مهندس رهنما از نصب تابلو راهنماي مسير درسطح شهر اردكان و نامگذاري معابر سطح شهر خبر داد و گفت: عمليات تابلوگذاري سطح معابر شهر با پيشرفت 40 درصد در حال انجام است و تا پايان سال به اتمام ميرسد.

شهردار اردكان المان شهداي گمنام را بزرگترين پروژه شهرداري توصيف كرد و گفت:

با هدف حفظ ياد و خاطره شهدا ، شهرداري اردكان اقدام به احداث المان شهداي گمنام كه از لحاظ ارتفاع دومين المان شهداي گمنام كشور پس ازشهر قزوين محسوب ميشود کرد كه تاكنون  800 ميليون تومان هزينه المان شده است به نحوي كه درساخت آن ازمصالح نوين استفاده شده و  80 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

وي از ديگر پروژه هاي اجرا شده ازسوي شهرداري اردكان را پروژه پايانه مسافربري آيت ا... خامنه اي اعلام كرد و گفت : اين پروژه با هزار متر زيربنا و يك هكتار محوطه در حال انجام است كه در حال حاضر 15 ميليارد ريال هزينه در برداشته و 90 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

شهردار اردكان با تاكيد بر اينكه توجه به مساله فضاي سبز در شهر گردشگري اردكان از اولويتهاي شهرداري است گفت : در اين رابطه 34  درصد هكتار از اراضي شيبدار با  12 هزار اصله درخت جنگل كاري شده است و بالغ بر 33 هزار مترمربع چمن كاري در فضاي سبز شهري و ميدان هاي شهر اجرا شده است ، همچنين 7 هزار گلدان گل اختر به عنوان گل پايه شهر در ميادين شهر اردكان قرار داده شده است.

وي از اجراي چندين پروژه پارك شهري در طي 3 سال اخير درشهر اردكان خبر داد و افزود: پروژه هاي پارك شهرك شهيد قاضي با مساحت 2 هزار مترمربع ، پارك شهرک شهرداري با  6 هزار مترمربع مساحت ، پارك غدیر با حدود 4 هكتار و پارك شهداي گمنام به مساحت يك هكتار از جمله پروژه هايي است كه اميدواريم تا پايان دور چهارم عمر شوراي شهر اردكان به بهره برداري برسد ، همچنين در راستاي زيبا سازي شهر در حوزه توريسم و گردشگري اردكان شهرداري اقدام به ايجاد  2  آبشار شهرک تپه شيخ رجبي و آبشار شهرداري به شكل مصنوعي كرده است كه دهه فجر امسال به بهره برداري ميرسد ، ضمن آنكه طي 3 سال اخير در حوزه ساماندهي تقاطع هاي شهر اردكان ، ميادين ابوالفضل- بهشت ، شهرداري ، 110 ،  مادر در راستاي اصلاح هندسي تقاطع هاي شهري و زيبا سازي محيطي و بصري اجرا شده است.

شهردار اردكان با بيان اينكه در حوزه مطالعات و پژوهش اين شهرداري اقدامات خوبي انجام داده است گفت: طرح جداسازي آب فضاي سبز از آب شرب شهري در كار گروه كشور و استان به تصويب رسيده است و به عنوان طرح پايه اي در شهر اردكان انجام شده است ، همچنين طرح ساماندهي ترافيك و حمل و نقل شهري نيز اخذ شده كه به طور کامل اجراشده و شهر بر اساس طرح ساماندهی ترافيك اجرا گردیده است.

وي از رونمايي از كتاب تاريخ اردكان با همكاري بخش تاریخ دانشگاه شيراز در دهه فجر امسال خبر داد و گفت : اين پروژه روند  80 درصدي را طي ميكند ، ضمن آنكه طرح جامع مديريت پسماند شهرداري اردكان نيز به تصويب رسيده و براي اجرا آماده است.

شهردار اردكان يكي از رموز موفقيت اين شهر را در مديريت شهري ، فعال بودن كميسيونهاي ماده هاي 100 و 77 دانست و گفت: شهرداري اردكان درآمد خوبي از محل تفكيك اراضي داشته است به نحوي در كميسيون ماده  77  طي 3  سال اخير نزديك به  33 پرونده منجر به صدور راي قطعي شده كه منجر به درآمدزايي 40 ميليارد ريال براي شهرداري شده است ، اين در حالي است كه ازسال 89  تا 92 هيچ پرونده اي كه منجر به راي قطعي شود در شهرداري اردكان ثبت نشده است.

وي افزود: عليرغم اينكه بودجه مصوب شهرداري اردكان در سال گذشته 45 ميليارد ريال بوده است . اما در اين سال اين شهرداري توانست بالغ بر 90 ميليارد ريال بودجه را محقق كند به نحوي كه  200 درصد رشد داشته است ، اين در حالي است كه در سال جاري پيش بيني بودجه 50 ميليارد ريال بود كه تا امروز رقمي در حدود 53 درصد تحقق يافته است.

شهردار اردکان با بیان اینکه پروژه بهسازی معابر شهری یکی از مهمترین پروژه های شهرداری اردکان بود که طی 3 سال گذشته ، بالغ بر250هزار مترمربع از معابرشهر آسفالت و بتن شده است ،گفت : جنس کف معابرشهر اردکان از آسفالت به بتن تغییر یافت بنحوی که استفاده از سنگ و بتن  (RCC.) در معابر شهر به جای آسفالت  یکی از خلاقیت های این شهرداری محسوب می شود.

وی افزود : جدول گذاری معابر بالغ بر 10هزار متر طول و تکمیل کامل خیابان سلامت به طول 2 کیلومتر و بولوار CNG  به طول یک کیلومتر ، آسفالت کلیه معابر شهرک شهرداری ، معابر14 هکتاری شهرک شهیدقاضی و شهدا با هزینه بالغ بر8 میلیارد ریال از دیگر پروژه های اجراشده طی 3 سال اخیر است ضمن آنکه احداث پله های ارتباطی ، دیوارهای حائل در معابر بافت مرکزی شهراردکان خدمت دیگر شهرداری اردکان برای شهروندان این شهر طی این مدت بوده است.

شهردار اردکان با بیان اینکه ساختمان جدیدشهرداری با مساحت 1600 متر مربع در حال ساخت است گفت : احداث ساختمان جدید شهرداری اردکان با روش نوین و سازهLSF   مقاوم در برابر زلزله است افزود : این پروژه در 4 طبقه ساخته شده که تاکنون بالغ بر 500 میلیون تومان هزینه شده است و برای تکمیل این پروژه ، نیازمند یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار هستیم که امیدواریم تا پایان دور چهارم شورای اسلامی شهر اردکان ، این پروژه به بهره برداری برسد.

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

احسنت به مهندس رهنما.حیف شد ایشون از سی سخت رفت.الان سه ساله سی سخت در رکود مطلقه
ان شا الله موفق باشن.ولی این رکود مطلق نتیجه اون عملکرد عجیب و غریب ایشون تو تزریق وحشتناک نیرو .... به شهرداری بود.
رکود به خاطر بدهیهای قبلی
شهرداری سی سخت بعد از مهندس رهنما از مرز رکود گذشته و الان دیگه ورشکستس٬یاخدا شورای محترم کم تجربه شهر٬٬یا ایهاالذین امنوا چه کردین با این شهررررر؟؟؟؟؟؟؟
بله واقعا حیف شد رفت ی دوسال دیگه میموندن بدون شک سی سخت به روستای گردشگری ارتقا پیدا نیکرد
بنده شنیدم پیشنهاد شهرداری یکی از مناطق تهران رو دارن ایشون٬واقعا عالی و باعث افتخار هستن
هتل5ستاره!!کارخانه بتن!!مجتمع تجاری اداری10طبقه!!ترمینال!!ساختمان 4طبقه شهرداری!!پارکها!!واقعا دست مریزاد.این همه کار،اونم طی3سال....
ایشان دکتری هم قبول شدن والان دانشجوی دکتری هستن.. انصافا ب عنوان یک سی سختی فقط افسوس میخورم چنین نیرویی از این شهر فراری دادند رفت...بعد از ایشان شهروشهرداری ما فقط درجاو حتی عقب رفت هم زده..
بعد سه سااال تاازه یه مصاحبه و آغی رهنما درومه ووهم با ای همه پروژه بزرگ... اما شهردار ایمانه هم مصاحبه خرده خو انجام دویست متر جدول گذاری با همکاری اسامنصور زحمت کش زدن بیست پرچم تخریب گلخونه شهرداری تعطیلی کارخونه شن و ماسه دویس متر اسفالت..... همممم ... ...شهرداری ایما هم ساختمان شهرداری اردکون کل فعالیتل ای سه سال شهرداری مانه ایرزه
جناب مهندس سلام.. امیدوارم همیشه درسلامت کامل باشید٬بنده به عنوان یک شهروند لازم دیدم از مدت فعالیت و خدمت شما در شهر سی سخت تشکر و قدردانی بنمایم.. حال میبینم در مدت فعالیتتان در شهر اردکان هم مثل سابق فعال بودین و پروژه های بزرگی اجراکردین آفرین برشما٬بعضی(انگشت شمار)میگفتند آن چند سال احمدی نژاد بوده و پول بوده و و.. که جناب رهنما انقدر کار کردو الان خبری از آن پولهانیست٬ولی حال میبینم که اینطور نیست وشما واقعا بن و مایه شهردار موفق بودن رادارید آرزوی موفقیت روزافزون دارم برای شما و همه کسانی که به سی سخت خدمت کرده اند.
موفق باشی آقای دکتر رهنما هیچ زمان خدمتت به شهرمان سی سخت از یادمان نخواهد رفت واقعا کار هر کس نیست خرمن کوفتن ـــــ
نزدیک شدن انتخابات شورا وشاید انتخاب شهردار جدید وتبلیغ عملکرد مهندس رهنما چه ارتباتی با هم دارند؟ درضمن اجرای پروزه های بزرگ در اردکان اگر هم مثل سی سخت منجر به کشاندن شهرداری ذر باتلاق باشد چه ارزشی میتواند داشته باشد؟
دوست عزیز تا کی سرتون رو زیر برف سی سخت میکنید؟؟؟سه ساله رهنما رفته شماهنوز میگی رهنما خراب کردورفت؟؟؟اخه فرضا که اینطور باشه یعنی ایشون یک از هزار خراب کردن ٬خب شما .......... نجاتش بدین تو این سه سال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خدایی اصلاح کنید خودتونو
باسلام.درسال 86که رهنماشهردارشدنددرحساب شهرداری سی سخت 100میلیون تومان پول درحساب شهرداری بود.وهیچ گونه بدهی هم نداشت...ولی زمانی که خواستندازشهرداری بروند4میلیاردتومان بدهی داشت............درزمان شهرداربودنشان درسی سخت باوجودانهمه بودجه ولی کاری نکردند...اگه بودجه آنوقت دردست شهردارالان یعنی جناب مهندس محمدحسینی بودبی شک شهرمان گلستان میشد....اینم فراموش نکنیم که رهنما7سال شهرداربودندومهندس محمدحسینی هنوزیکسالم نیست که شهردارشده.....تواین یکسالم بپرسیدتابفهمیدکه چقدازبدهی های دوران رهنماتوسط آقای محمدحسینی پرداخت شده....پس زودقضاوت نکنید....واقعیتهارابشنوییدوبپذیرید
بخدا مدیونی.. ب گردنته که برای منافع شخصیت اینقددررر دروغ تحویل مردم میدی
ضمن آرزوی موفقیت برای هردوشهردار ٬آخه آقای محمد حسینی پول کارگران بنده خدا رو هشت ماهه نداده اونوقت میاد بدهی بده؟؟؟؟مزاح جالبی بود همشهری
جناب مهندس محمدحسینی ازمهندسین جوان وکاربلدوآینده دارشهرمون میباشد......که بااین وضعیت اقتصادی خوب ازپس بدهی های شهرداری دراومده......وباتوجه به اینکه هنوزدردوران شهرداربودنشان که کمترازیک سال است..هیچ کمکی مثل 4و5 سال پیش به شهرداری نشده...وهیچ بودجه عمرانی هم به شهرداری تزریق نشده..ولی فراترازپولی که داشته هم کارعمرانی انجوم داده......خسته نباشی مهندس....سی سخت به داشتن مهندسینی همچون شمابه خودمیبالد...
ته خدا کاربلده؟؟؟؟ته خدا کارعمرانی کرده؟؟؟؟برو بابا نابودشدیم ماکارگرا از بی پولی این چه وضعیه آخه این شورا مگه این وضعیتو نمیبینن چرا کاری نمیکنن
میگم اون همایش توسعه که برگزار کردن و از خودشون تقدیر کردن، هزینش چقدر شد؟نتیجش چی؟
کسی رهنما رو از سی سخت فراری نداد.ایشان بعد از انتخاب مجددشون توسط شورای فعلی ...... از سی سخت رفتند.هرچند تبعات اقداماتش داشت آروم آروم خودشو نشون میداد که نمونه ش عقب افتادن شش ماه حقوق در سال 92 بود.بهرحال پروژه قهرمان سازیش حرف نداره.
احسنت به اقای دکتر رهنما
درود بر مهندس عبدالمطلب رهنما. انصافا"ایشان تا الان که ما یاد داریم هرجاکه مشغول شدند واقعا کارهایش زبانزد خاص وعام بوده.ازخداوند منان برای ایشان آرزوی سلامتی وموفقیت داریم.
هرجا ی خبره....تشکر وقدردانی سیدمنصور موسوی میدرخشد
وای به فریاد کارگران بیچاره ی شهرداری اردکان..یکسال دیگه...وای
اردکانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ههه تو مریضی عزیز.برو دکتر
جناب میشه بفرمایید چرا مریضم...از اردکانی های مقیم سی سختم.وضعیت پیش اورده کارکرد رهنما رو تو چهره کارگران بیچاره شهرداری میبینم که میگم. کارخانه سنگ شکن که معدنش شش ماه نشده ته کشید باحالی که کارشناسی 10 ساله کرده بودن...عجب...بکارگیری نیروهای خاله خورزویی یطرف.و....
روزی که مهندس رهنما شهردار اردکان شدن حسابای شهرداری اردکان مسدود بوث و بدهی هشتصد میلیونی داشت ولی خب بهونه شهردار قبلی رو نیاوردن و با تلاش و برنامه هم اکنون هیچ مشکل مالی وجود نداره بین حرف تا عمل خیلی فاصله هست
درود برشما دکتر جان.. امیدوارم همیشه درپناه خداوند متعال سالم و موفق تر ازدیروز باشید..توانایی شما اثبات شدس دکتر٬خسته نباشید*
مشکل ما از شهردار نیست از شورای شهرام هست که توانمند نیستند مهندس محمد حسینی واقعا پرکارند اما شورای ما فقط دنبال مسائل پیش پا افتاده اند که ببینن کدوم نانوایی کار میکند و..... ولی از مسائل مهم شهر که وظایفشان هست اصلا فکر هم خویشتنداری هم که دارند برای خودشون تبلیغ میکنند اینا اصلا نمی دانند که همین سرشماری چه سودی برای شهر دارد و چه بودجه ای رو میتونه جذب کند متاسفانه قدرت بیارمشون و برنامه ریشون پایین هست دور قبل اگه مشکلی بود حداقل میتوانستند .......................... و................. امان که .........
جناب ناشناس ی دوره ادبیات فارسی برو بعد انشا بفرما.
احسنت بر مهندس رهنما واقعا سیاست را خوب یاد گرفتن . به قول اقا یا خانمی که فرمودند چه ارتباطی بین تبلیغ عملکرد رهنما وانتخابات شواری جدید است . واقعا چه ارتباطی میتونه باشه ؟ شاید بدست اوردن اعتماد دوباره در شهر سی سخت وشایدم خیلی خوشش میاد که موافقین ومخالفین خود را در فضاهای مجازی به تنش بکشونه و شایدم هدفش تخریب شهردار وشورای شهر باشه و ........نه میدانم ونه میتوانم دلیل های دیگه براش داشته باشم . اخه هیچ دلیل دیگه ای نداره که بخواد در سایت های محلی سی سخت از عمل کرد شهردار اردکان گفته بشه
متاسفم برا دوستانی که بدون اطلاع و مطالعه انسانی شایسته را تخریب و یا با حرفهای بدون سند و مدرک به چالش میکشند،انصافا کمترین جایگاه برای دکتر رهنما فرمانداری دنا بود،ننگتان باد که چنین فرزندان شایسته یمان را به دلایل تسویه های شخصی میکوبید،اگر مهندس محمدحسینی موفقیتی در کار دارد بدون شک باید مدیون مهندس نیک اقبال و دکتر رهنما باشد،چرا که در زمان تصدی این دو عزیز جناب محمدحسینی در معیت آنان مسئولیت دفتر فنی شهرداری را عهده دار بود و تجربه کسب نمودند و انشاله که ایشان هم موفق خواهند شد،مردمان شهرم سیسخت شماها همه جا عنواین فرهنگ و تمدن را یدک میکشید،بیایید فرزندان خود را باور داشته باشیم و جای سنگ اندازی،راه را باز کنیم؛ به کارشکنی،کارگشا باشیم؛به امید روزی که این جمله کاملا" محقق شود (سیسختی با درایت،در اوج و بی نهایت)
احسنت مهندس٬شما باعث افتخار سی سخت هستی٬ای کاش یک دهم این پروژه ها در سی سخت اجرا میشد راستی شنیدم پیشنهاد شهرداری یکی از مناطق تهران را داری!ایشالا که همینطور باشه و این مسیر پیشرفت رو ادامه بدی درود بر تو٬ سی سخت قبل از شما به مانند دهی بود و بعداز حضورشما چهره واقعی شهر را بخود گرفت سرافراز باشید
امیدوارم مهندس رهنماهرجاهستن همیشه موفق وسربلندباشن چون واقعا لیاقتشو دارن...ایشون درزمانه ای که خیییلی ازپدرمادرای مابخاطر فرزندان بیکارشون رنج میبرن تعدادی ازهمشهریان ماکه بیشترشون نیازمندهم بودن بردن سرکار.این بزرگترین نعمت هست برا یه شهرکه مسئولی پیدابشه بدون چشمداشت درحدتوانش افرادی رومشغول کنه وازبلاتکلیفی نجات بده.....وصدالبته کسانی که امروز توان کاررو ندارن وازعهده پرداخت حقوق برنمی آیندمیگن رهنما چرا نیرواضافه برده سرکار.....لطفا بجای این حرفا به فکرپیشرفت شهرمون باشید..
باسلام خدمت همشهریان عزیز جاداره یه تشکر ویژه بنمایم از آقای دکتر رهنما بخاطر احداث این همه فضای سبز در شهر سی سخت مخصوصا تپه قلات مشرف بر خیابان زیراین تپه... چرا که الان تپه اکثرجاهاش ریزش کرده ولی دقیقا اون جایی که درختان هستن گل مونده و نمیاد پایین.. آفرین برشما دکتر٬این هم از آینده نگری شما بوده ...ضمنا موفقیتتان در شهر اردکان را هم تبریک میگم..پاینده باشید
ببخشید٬عذرخواهی میکنم.. ضلع شرقی منظوربنده بود..
مردم سی سخت خیلی بیراهه می روید چقدر خودتون را گرفتار مسائل پوچ و بی ارزش میکنید سی سختی که زمانی دنبال درس و بحث بود ولی اقای کرمی دو سه سالی ذهن و فکر تعدادی جون را بکارگرفته برادران عزیز توانایی آقا در سی سخت بعد از تجربه 6 سال آن هم 6 سال وفور اعتبار بیشتر از این نبود روزی که آمد شهرداری یک ریال بدهی نداشت ولی روزی که رفت می گن 5 میلیارد بدهی بالا آورد بله کارهایی انجام دادن که باید تشکر کرد ولی عزیزان من سی سخت 8000 هزار جمعیت دارد اردکان نزدیک به 25 هزار جمعیت دارد با آن همه کارخانه و تاسیسات برادران اگر می خواهید مطلب بنویسید تحقیق بکنید آن هم تحقیق علمی ولی عزیزان بیایید دست از این کارها بردارید شهردار را حمایت بکنید شهر مال خدمون است بی انصافی نکنید همه به اندازه کافی تلاش میکنند از آقای کرمی هم تقاضامیشود این مسائل تکراری تو دست و پای جونها نگذارد بگزار در موضوعات دیگر رشد بکنند سه سال است مخ مردم متمرکز کردی روی اقای رهنما بخاطر داماد عزیزتان ول کن آقا تو اگر خیر خواه مردم بودی از آب و فاضلاب سی سخت مطلب می زدی .
همین افکار پوچ و تنگ نظرانه سی سخت رو به عقب میکشونه عزیزم .دوست داریم هیچ سر و صدایی نباشه و سرمون کنیم تو لاکمون.همین سفیر دنا چندین بار آب و فاضلاب را در مشکلات مردم نقد کردن ولی تنگ نظری شماها اجازه دیدن رو بهتون نمیده .رهنما رو هم با همین چرت و پرتاتون فراری دادید /آقای محقق تنگ نظر مغز آک
من یه جوان سی سختیم٬بادیدن این خبر ومحتواش اصلا تعجب نکردم٬چون از کوزه همان برون تراود که دراوست.. انصافا مهندس رهنما لیاقتش بالاتر از اینهاست... افسوس برای شهروشهرداری ما
با سلام مهندس رهنما رو من بارها باهاش در ارتباط بودم واقعا مردم دار بود ولی متاسفانه الان از شهردار سیسخت غرور میباره وفور کنم آقای د.ر سد معبرشهردار باشند چون اختیار همه همون رو بهش دادن
درپاسخ شماعرض کنم..اگه مابامهندس محمدحسینی چندبارارتباط داشتیم بدون هیچ غروری پاسخگوبودندوهیچ غروری ندیدیم....آدمی خاکی ترازمهندس محمدحسینی ندیدم....دراتاقشم به روی همه بازاست....بی انصافی نکنید....
بله بله خدایش صحبت کنیم ما ........ درسته دلسوزی که بکار بگیره بکارگیری بی حقوی ارزشی نداشت دوما کارکرد خوبه نه به قیمت بدهکاری شهرداری وترک شهرداری چرا بدهی را تصویه نکرد وبره قانونی صحبت کنیم نه فقط یک پسافتی دیدم وهر شهرداری کارشهرداری بهده بگیره موفق نمیشه چون پولی درته کاسه نداره چون ازقبل بدهکار شده
اقایان وخانمها یی که اینقدر برای شهرداری افسوس میخورید که چرا قدر مهندس رهنما را نمیدانند . تا به حال یک ذره فقط یک ذره به این فکر کردید که چرا درسال 92که رهنما از شهرداری رفت شهرداری باید 6تا 7میلیارد بدهکار بازاری وپیمانکار باشه . تا به حال فکر کردید چرا با چند ماه حقوق عقب افتاده شهرداری را ترک کرد ؟ شما میدانید شهرداری سی سخت ماهانه بالای 200میلیون حقوق کارگراش میشه ولی شهرداری اردکان فقط 60میلیون میباشد در صورتی که جمعیت شهرمان 7389نفر ه ولی اردکان بالای 16000نفره . میدونید حقوق یک ماه سی سخت اگر مثل اردکان بود واین بدهی را نداشت الان هم هیج مشکلی نداشت . این اطلاعات از خود مهندس رهنما بپرسید یا گذر همه ما به اردکان میخوره ازشما خواهش میکنم برید وسوال بپرسید بعد بیایید وجواب منو بدید
لازم نکرده خودتو قایم کنی پشت دیگران و ازشون ورچری... یکم جربزه داشته باش و مرد باش و خودت برو ازش بپرس و جوابتو بگیر... مردی خیلی مهمه که در وجودی بعضی هانیست متاسفانه با این اراجیفی که تحویل مردم میدن بخاطر منفعت و کینه شخصی ...
دست آقا یا خانمی که تذکر دادند که دست از پروژه خسته کننده و معنا دار شهردار اسبق بردارید درد نکند واقعا این چند نفری که هر چند وقت یکبار پروژه ای معنا دار راه می اندازد و تلاش میکنند جوانان پاکی که از هیچی اطلاع ندارند و از روی خوش ذاتی با خود همراه میکنند جوانانی که باید فکرشان آزاد باشد بروند دنبال درس و تحقیق باید وقت خودشون را تلف بکنند روی موضوعی که از طرف چند نفر برنامه ریزی شده بدون اینکه بدونن ضربه ای که این اقا به سی سخت زده هیچ کسی نزده جوانان سی سخت در سی سخت کسان دیگری هستن که خارج از سی سخت افتخار می افرینن و باعث خوش نامی سی سخت هستند ولی چون کارشون ریاکارانه نیست برای رضای خدا به مردم خدمت میکنند نمی خواهم نام ببرم چون شاید نام یکی برده نشه درحقش اجهاف بشه ما خیلی متخصص ، مهندس، کاشناسان خبره در سراسر ایران داریم که بدون حاشیه دارند خدمت میکنند انها افتخار ما هستند نه کسی که این همه هزینه روی دوش شهرداری گذاشته و درفته هر چند وقت یکبار برای اینکه لا پوشانی بکند از گذشته اش چند نفری دارد که این پروژه ها رارهبری میکنند برادران عزیزان از مدیرانی که در این مورد اطلاع دارند تحقیق بکنید ببینید افرادی که برده سر کار چند نفرشان برای شهرداری کار میکنند ایشون اگر رضای خدا در کارش بود این همه نیرو اضافی بکار نمی گرفت و شهرداری را اینقدر فلج نمی کرد و تمنا می شود اگر واقعا خواستار خدمت به سی سخت هستید بروید به شهردار راهکار بدید کمک بکنید تا این معظل از سر این شهر خارج شود
رهنما شهردار مردم دار و با توانایی فنی بسیار بالاهست،من با ایشون کار کردم،، شما هم همون کسی هستی که اون امتیاز عالی بدون دردسر میخاستی و ایشون برای رضای خدا و نیز بخاطر مردم و شهرداری قبول نکردن و شماهم گفتی تو سایتها کلی حرف علیهت میزنم و ایشون هم اهمیتی به حرفتون ندادند... بگو بزرگوار بگو تا خالی شی از عقده هایت
سلام.. من کار به سیاست و و و.. ندارم.. فقط برخودم واجب میدونم به نمایندگی از چنتا ازبچه ها یه تشکر ویژه از مهندس رهنما بکنم.. چون در دوره ایشان خیییلی به ورزشکاران و هیئت ها کمک میکردن ولی بعد از ایشون دیگه حمایت شهرداری از ورزش به صفر رسید.. ایشون به چندین هیئت ورزشی کمک میکردن از جمله دومیدانی کبدی فوتبال پرورش اندام و و... دستت دردنکنه مهندس.. موفق باشی
جناب کارمندشهرداری که میگین رهنما وقتی رفت بدهکاری داشت وحقوق عقب مانده داشت..منم کارمندشهرداری هستم باحقوق عقب افتاده.ولی نبایدازسخن حق بگذریم.وقتی ایشون رفتن اردکان هم بیش از8میلیاردبدهکاری داشت.بیش از8ماه حقوق عقب افتاده داشت.اینو من وقتی متوجه شدم که روزنامه ای دست مهندس رهنمادیدم که کلیه دستگاههاوماشین آلات شهرداری اردکان توسط پیمانکاران ودادگستری به مزایده گذاشته بودن.ایشون اگه ازترس 2میلیاردبدهکاری سیسخت ودوماه حقوق عقب افتاده میخواستن بزنن بیرون نمیرفتن جایی که اینهمه مشکل ودردسرداشت...بریدازخودشون وهمکارانشون بپرسیدومغرضانه صحبت نکنید.درایت ایشون اوضاع اونجارو عوض کرد....
بله شما دوست می فرمائید شهرداری که دو ریال درآمد نداشت همین خوش خدمتی ها را انجام دهد که شهر سی سخت را برای همیشه فلج کرد.2
احسنت مهندس جان احسنت٬اونجاهم گل کاشتید؛دروود برشما٬ من یبار گذری داشتم به شهراردکان٬از یکی از مردم اونجا بطوراتفاقی سوال نمودم شهردارتان چطوره ٬بنده خدا کلی تعریف داد که این دوسال شهر یه تکونی خورده ومثال هم میزد.... امیدوارم این پیشنهاد شهرداری مناطق تهران راست باشه و شاهد موفقیت روزافزون شما باشیم& بالخره شما نان سر سفره خیلی از جوونای کم بضاعت این شهرگذاشتید ٬جای بسی تشکر داره.&به حرف یاوه گویان مغرض اهمیتی ندهید موفق باشید ٬خداوند نگهدار شما
بنازم اردکونیل سی سخته ـ که هر جا ایرن ووچنه آباد ایکنن ـ
دروود برشما جناب دکتر رهنما این موفقیت های روزافزون شما دلیلش علاوه برداشتن توانایی فنی بسیار بالای شما و داشتن برد سیاسی و ارتباط با رجال سیاسی استانی و پایتخت٬بدون شک اون اعتقاد عمیق قلبی شما به ائمه هم هست & بادیدن این خبر بینهایت خوشحال شدیم ان شالله پله های ترقی را به همین سرعت طی کنید& با آرزوی موفقیت برای شما همکار گرامی وزحمتکش
متاسفم که شما اونو دکتررررمیدونید پای درد دل کارکنای شهرداری که بشینید میفهمیدچه کرده .کاری که کرد..... فقط خدا میتونه جوابش بده وبس.خودشیرینای عزیز..شما فقط از دور دستی برآتش داشتید.
صبح زاگرس