تازه های سایت

20. دى 1395 - 13:44
مرکز نیکوکاری مسجد جامع امام علی سی سخت با ارائه گزارشی از عملکرد 9 ماهه سال 95 خود توانست با تلاش بی وقفه هم رضایت الهی را فراهم آورد و هم با مشارکت مردم کارهای بزرگی انجام دهد.

به گزارش سفیر دنا تلفیقی از تلاش شبانه روزی و دستان باسخاوت مردم سی سخت در کنار یکدیگر کاری کرد کارستان، کاری کرد که امید نا امیدان روشن و دل داغ دیدگان آسوده خاطر باشد.

 

مرکز نیکوکاری مسجد جامع امام علی سی سخت که حدود دو سالی از تاسیس آن میگذرد همواره در تلاش بوده تا چهره فقر و نداری را از شهر سی سخت و شهرستان دنا بزداید.

 

این مرکز در آخرین گزارش خود از مشارکت و حمایت مردم با سخاوتی که نمی توانند بی تفاوت سر بر بالین نهند سخن گفته، به گفته فرهمند شیرزادی مسئول این مرکز نیکوکاری در 9 ماهه سال جاری مرکز نیکوکاری مسجد امام علی سی سخت بالغ بر یک میلیارد و 123 میلیون ریال از طریق مشارکتهای مردمی و خیرین به ایتام و نیازمندان کمک کرده است.

 

سفیردنا,سی سخت

 

مسئول این مرکز خیریه در این باره در گفت و گو با سفیر دنا با اشاره به اینکه حدود 700 میلیون ریال از این کمکها به کمکهای نقدی و حدود 415 میلیون ریال آن به کمکهای غیر نقدی برمیگردد بیان کرد:به دلیل این که این مرکز مربوط به شهر سی سخت است کمکهای مردمی با اولویت شهر سی سخت در بین ایتام و نیازمندان توزیع می شود.

 

وی با بیان اینکه کمکهای مردمی در حوزه های مختلف جهیزیه، درمان و فرانشیز، معیشتی و موردی، تعمیر مسکن ،حامیان و اکرام ایتام، جشن عاطفه ها، لوازم التحریر، پوشاک، مواد غذایی و خوراکی، لوازم خانگی، فرهنگی، شناسایی دانش آموزان بی بضاعت و کم بضاعت را شامل می شود گفت:تنها در شهر سی سخت حدود 600 نفر از ایتام و نیازمندان تحت پوشش کمکهای مردمی قرار دارند.

 

شیرزادی با اشاره به اینکه در حال حاضر کلیه ایتام شناسایی شده در سی سخت تحت پوشش کمکهای ماهیانه خیرین قرار دارند افزود:این خیرین به صورت ماهیانه مبالغی به صورت مستقیم به حساب ایتام واریز میکنند، وی ادامه داد کسانی که تمایل به تحت پوشش قرار دادن ایتام سایر نقاط شهرستان را داشته باشند میتوانند به این مرکز مراجعه کنند.

 

سی سخت

 

شیرزادی خاطر نشان کرد:این مرکز با هماهنگی با آستان قدس رضوی و کمک خیرینی که قصد اعزام نیازمندان به سفر مشهد مقدس داشته اند تا کنون حدود 80 نفر از این افراد را به سفر معنوی مشهد مقدس اعزام کرده است.

 

مسئول مرکز نیکوکاری مسجد جامع امام علی سی سخت در ادامه به ساختار مردمی این موسسه در شهر سی سخت اشاره کرد و ابراز کرد:این مرکز بعد از شناسایی 9 معتمد و 40 رابط در محله های مختلف شهر هشت هزار نفره سی سخت نقش بسزایی در مشارکت مردمی برای حمایت از نیازمندان ایفا کرده است.

 

شیرزادی با اشاره به اینکه برای صیانت از کمکهای مردمی و ضرورت رسیدن کمکها به دست صاحبان اصلی، از طرق مختلف و کمک رابطین شرایط درآمدی خانوارها بررسی می شود و سپس این مبالغ به حساب افراد واریز و یا کمکهای غیر نقدی تحویل می شود عنوان کرد:تا کنون هیچ یک از افراد نیازمند به این مرکز مراجعه نکرده اند که دست خالی بازگشته باشند.

 

سی سخت

 

مسئول مرکز نیکوکاری مسجد جامع امام علی سی سخت ضمن درخواست از همکاری و مشارکت مردم و همکاری با این مرکز گفت:مردم اطمینان داشته باشند که تمامی کمکها اعم از نذورات و یا وجوه نقدیشان مستقیم به افراد نیازمند میرسد.

 

وی یکپارچه سازی ارسال کمکها و نذورات برای رسیدن به دست صاحبان اصلی را از ویژگی های مهم این مرکز دانست و یادآور شد:ممکن است در کمکهای مردمی به خانوارهای نیازمند برخی ها فراموش شوند ولی این مرکز با شناسایی و ساماندهی این افراد کمکها را به صورت عادلانه بین نیازمندان واقعی توزیع میکند.

انتهای پیام /

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

درود بر مردم غیرتمند شهر سیسخت
به این میگن غیرت
احسنت به حاج شیرزادق خدا خیرت دهد
هر حرکتی که از بطن مردم برخواسته می شود قطعا به نتیجه می رسد. خدا قوت
باسلام وخسته نباشید خدمت این عزیران زحمتکش .خداقوت.ولی یه سوال چه لزومی دارد یک شهر کوچک مثل سیسخت هم خیریه آبشارعاطفه ها داره هم خیریه امام علی.اینا که کارشون خدمت به خلقه دیگه چه لزومی داره جدا جدا کار مکنن.خوب اگه راست میگن دوتاشون یکی بشه.چون آبشارعاطفه ها زودتر راه اندازی شده پس خیریه امام علی دیگه این وسط چی میگه...بنظرم اگه برن زیرنظر خیریه عاطفه ها چیزی از ثوابشون کم نمیشه.اینطوری مردمم سردرگم نمیشن.نمیشه که به شهرو دوخیریه...والا
تازه ما داریم سومیشم تاسیس میکنیم
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی