تازه های سایت

پربازدیدها

7. اسفند 1395 - 20:28
اعضای شورای شهر و معتمدین بخش پاتاوه شهرستان دنا با حضور در دانشگاه علوم‌پزشکی خواستار تعیین تکلیف وضعیت احداث بیمارستان شهر پاتاوه شدند.

به گزارش سفیردنا به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، اعضای شورای شهر و معتمدین بخش پاتاوه شهرستان دنا ظهر امروز با تجمع در مقابل دانشگاه علوم‌ پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، خواستار تعیین تکلیف وضعیت احداث بیمارستان در این بخش شدند.

رئیس شورای شهر پاتاوه در این باره با اشاره به موقعیت جغرافیایی حساس و اولویت‌های بخش پاتاوه، اظهار داشت: سال گذشته چندین بار این موضوع را با مسئولان ارشد استان مطرح کردیم و خواستار کلنگ‌زنی بیمارستان شهر پاتاوه شدیم، اما تاکنون اقدامی انجام نشده است.

رضا دلشادیان افزود: علاوه بر این، در دیداری که در وزارت بهداشت با مسئولان مربوطه داشتیم، آیتم‌های مهم برای احداث بیمارستان در یک منطقه را وسعت شهر و بخش، جمعیت و محرومیت عنوان کرده و گفتند رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان این اختیار را دارد که با توجه به این آیتم‌ها، نیازسنجی و کلنگ‌زنی بیمارستان را شروع کند.

 وی با بیان اینکه بخش پاتاوه همه این آیتم‌ها را دارد، خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به این خواسته مردم بخش پاتاوه شد.

 در پی این تجمع، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با حضور در جمع معترضان اظهار داشت: باید نشستی با حضور استاندار، فرماندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و اعضای شورای شهر سی‌سخت و شهر پاتاوه برگزار و برای حل این مسئله چاره‌اندیشی شود.

پرویز یزدان‌پناه بیان کرد: با توجه به جمعیت زیاد بخش پاتاوه، احداث بیمارستان باید بین دو شهر پاتاوه و سی‌سخت تقسیم شود، زیرا هم سی‌سخت به عنوان مرکز شهرستان و هم شهر پاتاوه به‌عنوان بخش دارای جمعیت غالب شهرستان نیاز به احداث بیمارستان دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بخش پاتاوه از پرجمعیت‌ترین بخش‌های استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب شده و به گفته متولیان حوزه درمان، روزانه بیش از 300 نفر در درمانگاه شهر پاتاوه ویزیت می‌شوند که این افراد نیازمند خدمت‌رسانی بیشتر در حوزه درمان هستند.

هم جواری بخش پاتاوه با بخش محروم و پرجمعیت مارگون و دهستان پرجمعیت زیلایی  از یک سو و نزدیکی مسافت با بخش لوداب بویراحمد که از لحاظ زمانی مسیری کمتری را در صورت احداث بیمارستان تا مرکز استان طی خواهند کرد از سوی دیگر نیاز به احداث بیمارستان در این بخش را دوچندان می‎کند، تا مردم این مناطق در زمان اعزام بیمار به مرکز استان مجبور نباشند سختی‌های سفر در پرخطرترین جاده استان را به جان خریده و چه بسا به دلیل بعد مسافت و تصادف در حین اعزام، عزیزان خود را از دست بدهند.

شهرستان دنا با بیش از 45 هزار نفر جمعیت از داشتن حتی یک بیمارستان محروم است.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

یعنی اگه فردا روزی سیسختیها بگن ما فلان چیز رو میخوایم اینا هم میرن میگن ما هم میخوایم. خدایااااااااااااااااااا
تنش ایجاد نکن موضوع بیمارستان چه ربطی به موضوع سی سخت داره اینها هم دنبال حقشون هستن
درسته، اینا هم باید به حقشون برسن، اما نه اینکه حق مردم سی سخت رو بهشون بدن. مجوز برای سیسخت قبلاً صادر شده و فقط کم کاری باعث شده احداث نشه. قطعاً بیمارستان مال سی سخته. و پاتاوه هم حق داره بیمارستان داشته باشه که شورا و مردمش باید پیگیرش بشن
آقی کرمی په مطالبه و بحث مردم سیسختم که با فرماندار بی بنوشتی. مه خین همه جا وه سیسختیل رنگی تره؟ سیچه همیشه هم خمو در حق سیسخت کوتی ایکنیم!!!
..........ار خودشو کرد اردو کشی کرد
سفیردنا توچراکاسه داغترازآش شدی امثال تو توی سی سخت زیادنیستنداماهرچه سی سخت ضربه میخوره ازوجودامثال شماست اگه ظرفیت نقدراداری پس بزنش روی سایتت نبرقاویمش کن حلال مشکلات مردم
ماکه بخیل نیستیم بیمارستان هم حق سی سخت وهم پاتاوه بایدبه هردوبدن.برادولت که کاری نداره
این ........... بر....شده که خود از پاتاوه است و دیگر مسئولینی که از پاتاوه در سی سخت کار میکنند.
روستای پاتاوه جزئی از روستاهای شهرستان دنا و به مرکزیت شهر سی سخته و اگر یک نفر یا صد نفر جمعیت داشته باشه جزء و زیر مجموعه شهرستان سی سخته .پس بحث جمعیت بیمعنیه.قانون میگه بیمارستان در مرکز شهرستان بنا تا بر امکانات مسلط و کل شهرستان از آن استفاده کنند.
ما پاتاوه ایها .. نمیکنیم.ما جاده هامون خراب است و باید زیر ساخت جاده را درست و ایمن کنیم که کشته و زخمی ندهیم. والا اگر 10 بیمارستان داشته باشیم ولی هیمن قدر و در آینده بیشتر کشته بدهیم چه فایده دارد.مسئله را باید ریشه ای حل کنیم.باید زیرساخت هایمان مثل جاده اصفهان را ایمنتر کنیم تا ما و فرزندانمان در آینده کشته نشویم.بیمارستان به چه دردمان میخورد وقتی میریم زیر تریلی و درجا کشته میشویم .پس بیایید درست و ریشه ای فکر کنیم خصوصا شما شورای شهر و معتمدین و ریش سفیدان.ما نباید بگوییم بیشتر کشته و زخمی میدیم پس بیمارستان میخوایم.باید بگوییم جلوی زخمی و کشته شدن را از طریق زیرساخت خوب و قوی حل کنیم نه بیمارستان .
من به عنوان یک پاتاوه ای ساکن باگ موافق نظر .ما باید زیرساختهایمان مثل جاده اصفهان و حاشیه رودخانه و… را ایمنتر کنیم تا مسئله کشته و زخمیهای حوادث پاتاوه ریشه ای حل شود هستم.ریشسفیدان و شورای ما به دنبال بیمارستان هستند تا وقتی کشته شدیم ببرمون بیمارستان و در سردخانه آن.اکنون باید به فکر آینده باشیم .وجلوی حوادث آینده را بگیریم.والا سرماخوردگی وسردرد دیگر نیازی به دکتر ندارد.با خرید دارو حل میشود.ولی کشتار فجیع در رودخانه و جاده اصفهان بلای جان ما پاتاوه ای هاست.پس منتقی باشیم که بیمارستان به درد ما نمیخورد.
وسعت شهر سی سخت را با پاتاوه در نظر بگیرید در گوگل ارث.اصلا قابل مقایسه نیست.پاتاوه کمی بزرگتر از روستای توت نده است.سی سخت بیش از 20 برابر پاتاوه وسعت شهر دارد.دارای امکانات بهتر و.. است.حتما یک سر بروید روی گوگل ارث و در ارتفاع 2500 متری هردو را مقایسه کنید.
پاتاوه نیازمندحدی یک بیمارستلن است جمعیت وپوشش زیاد رپستاهاپبخش ها ماراگرفته درجاده مهم ضرورت بیمارستلن رانشلن می دهد
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی