تازه های سایت

پربازدیدها

8. خرداد 1396 - 12:38
در شرایطی که به روزهای اوج ورود گردشگران به شهرسی سخت نزدیک می شویم جاده دسترسی به کوهگل سی سخت که به نوبه خود یکی از توریستی ترین مناطق گردشگری استان کهگیلویه و بویر احمد بحساب می آید دیگر نای عبور و مرور مسافران وگردشگران را ندارد.

به گزارش سفیردنا هجوم ده ها هزار مسافر و گردشگر داخلی و خارجی به شهرستان دنا و گل سر سبد آن یعنی شهر توریستی سی سخت ضرورت ایجاد ابتدایی ترین زیر ساختهای گردشگری نشان میدهد.ضرورتی که هر چه به فصل ورود گردشگران نزدیک تر می شویم بیشتر نمایان می شود.

 

منطقه کوهگل سی سخت که یکی از زیبا ترین مناطق دیدنی و گردشگر پذیر شهرستان دنا است و عمده جمعیت گردشگران به هوای دیدن این منطقه پا به سی سخت میگذارند از ابتدایی ترین الزام گردشگری یعنی جاده مطلوب بی بهره است.

 

تخریب بخشهای متعدد جاده ارتباطی سی سخت به کوهگل که حتی در برخی مواقع به خاطر حجم بالای ترافیک تردد به سختی امکان پذیر می شود با ورود حجم بالای مسافران تابستانه مشکلات خاص خود را در پی خواهد داشت.

 

کلنگ تعریض، بازگشایی و آسفالت این محور گردشگرپذیر که قریب دو سال پیش با حضور استاندار کهگیلویه و بویر احمد و معاونین وی به زمین خورد تا کنون پیشرفت مطلوبی نداشته و حتی شرایط تردد در این محور سخت تر از گذشته شده است. شرایط در این محور گردشگری به گونه ای است که تردد همزمان خودروها به صورت رفت و برگشت در برخی نقاط امکان پذیر نیست و دست اندازهای جاده کم کم در حال تبدیل شدن به چاله هستند.

 

کلنگ تعریض و اصلاح این جاده که اردیبهشت ماه 94 به زمین خورد ،این روزها و در دومین سال کلنگ زنی تنها در بخشی از این جاده اجرایی شده و از هفت کیلومتر مسیر دسترسی به کوهگل تنها 300 متر آسفالت و مابقی به باد فراموشی سپرده شده است.

 

 این درحالی است که مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشکری استان کهگیلویه و بویر احمد پیش از این گفته بود:اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه 35 میلیارد ریال است که در مرحله اول 5 میلیار و 500 میلیون تومان آن به پیمانکار پراخت می شود و مابقی در مراحل بعدی کار پرداخت می شود تا این پروژه به اتمام برسد.

تصاویر تکمیلی: 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

اومدن یه حرفی زدن و رفتن..بدون تردید بی مسئولیتی مسئولان دولت تدبیر وامید درتاریخ انقلاب اسلامی بی ستبقه بوده...هیچ دستاورری برای سی سخت نداشتند ونخواهند داشت
این کار خداست . باید این جاده از همان ورودی اول بسته بشه چون طبیعت بکر کوه گل توسط مسافرین خراب شده است . شده آشغال ورودخانه ها چشمه ها .کثیف شده اند. به نظر من باید راه ماشین رو در این مسیر قطع شود
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی