تازه های سایت

پربازدیدها

4. شهريور 1396 - 16:14
"سرمور"در چهارو نیم کیلومتری شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده اما متاسفانه ای این روستا از نعمت خدمات رفاهی خصوصا آسفالت محروم بوده و با وجود اینکه مسئولان وعده های مختلفی داده اند اما هنوز به آن عمل نکرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیر دنا، روستای سرمور در 4 ونیم کیلومتری شهر توریستی سی سخت  واقع در شهرستان دنا  استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

پس از مهاجرت عده از اهالی روستا اکنون 26خانوار در این روستا ساکن می باشند که اغلب به کشاورزی و باغداری مشغول اند. گفتنی است روستای سرمور سهم بسزایی در چرجه اقتصادی استان دارد بطوریکه  قریب به 90 هکتار سطح زیر کشت که شامل درختان سیب، هلو، انگور، گردو و آلو می باشد در این روستا وجود دارد  که هرساله بالغ بر 800تن از این محصولات برداشت و راهی بازار مصرف می شود.

روستای سرمور اکنون با معضل عدم وجود زیرساخت جاده ای لازم دست وپنجه نرم می کند.

سفیر دنا به عنوان پایگاه  اولین پایگاه خبری تحلیل شهرستان دنا در گزارشی مردمی این مغضل را بررسی می نماید.

در این رابطه یکی از اهالی روستای سرمور دنا بیان کرد: باتوجه به قرارگرفتن سرمور در بین دو روستای کوخدان و دهنو علیرغم آسفالت شدن این دو روستا، متاسفانه روستای سرمور که در فاصله نزدیک به این دو روستا می باشد از نعمت جاده آسفالت بی بهره است.

صابری با اشاره به مزین شدن شعار سال به اقتصاد مقاومتی افزود: این روستا سهم بسزایی در تولید و عرضه انواع میوه به بازارهای داخل استان و شهرهای مجاور دارد که باتوجه با جادبه های توریستی، مردم این روستا از مسئولین ذیربط انتظار دارند که به وعده های خود جامع عمل پوشانده و اقدام به آسفالت نمودن این روستا که سطح زیادی را هم شامل نمی شود نمایند.

 

همچنین محقق، دیگر اهالی روستا به وعده مسئولین شهرستانی اشاره کرده و گفت:قبل از انتخابات ریاست جمهموری امسال، مسئولین به روستا آمدند و قول مساعد جهت زیرسازی و آسفالت سرمور دادند ولی متاسفانه پس از اعلام نتایج انتخابات با مشخص شدن آرای مردم سرمور، وعده خود را فراموش کرده و انگار که نه انگار!

این رزمنده و جانباز دفاع مقدس افزود: باتوجه به پیگیری اهالی روستا  و مراجع به استانداری و ارائه درخواست خود علیرغم قول های مساعد، متاسفانه مسئولین به بهانه های مختلف شانه خالی می کنند.

 

یکی از بانوان روستای  سرمور در این مصاحبه گفت: چرا بودجه برای روستای تل سیاه، کوخدان و دهنو هست ولی برای سرمور که بین این روستا ها قرار دارد نیست؟ آیا بخاطر مسائل سیاسی و انتخابات اینگونه با ما رفتار می شود؟  بعد از انتخابات به ماگفتند "چون شما با ما نبودید، ما هم با شما نیستیم!!" آیا مسئولین گروکشی سیاسی می کنند؟

در ادامه مسئول شورای روستای سرمور با اشاره به  دیدار اهالی این روستا با فرماندار محترم دنا در اردیبهشت ماه سال جاری گفت: در این دیدار مقرر شد طی این ماه، ماشین آلات راه سازی و دستگاه های اجرای آسفالت به روستای سرمور آمده و اقدام به آسفالت نمود این روستا کنند.ولی متاسقانه بازهم عملی نشد.

وی افزود :در دیدار مجدد با فرماندار موضوع عدم تعریف کد و ردیف بودجه از سوی استانداری مطرح شد که با پیگیری اهالی از استانداری این موضوع از سوی استاندار محترم مرتفع گرددی ولی دریغ از اقدام مسئولین شهرستانی! اینگونه برداشت می شود که مسئولین شانه خالی می کنند ولی ما همچنان منتظر اقدام خردمندان مسئولین شهرستان دنا هستیم.

سفیر دنا آماده ارائه جوابیه مسئولین شهرستان دنا و پاسخگویی به مردم اهالی سرمور در خصوص موضوع آسفالت و زیر سازی این روستا می باشد.

انتهای خبر/د

 

 

تصاویر تکمیلی: 
http://safiredena.ir/
http://safiredena.ir/
http://safiredena.ir/
http://safiredena.ir/
http://safiredena.ir/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی