تازه های سایت

پربازدیدها

18. بهمن 1396 - 9:21
همزمان با فرا رسیدن دهه پر فروغ فجر و سپری شدن چهار دهه از انقلاب بزرگ اسلامی پروژه های عمرانی در سطح شهرستان دنا کلنگ زنی و افتتاح شد.

به گزارش سفیر دنا؛در پنجمین روز از ایام الله چهلمین سالگرد دهه پر فروغ فجر جمهوری اسلامی ایران، 70 پروژه عمرانی شهرستان دنا با حضور عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد افتتاح و بهره برداری رسید.

عباس بهشتی رو در مراسم افتتاح 12 پروژه شهرستان به نماینده از 70 پروژه عمرانی شهرستان دنا گفت:این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۷۰۰میلیارد ریال بهره برداری و کلنگ زنی خواهند شد.

وی به به کلنگ زنی دو پروژه مهم و حیاتی در سطح شهرستان دنا اشاره کرد و افزود:این دو پروژه مهم(بیمارستان) با حضور استاندار بعد از ۱۰سال با رایزنی ها مسولان به زمین زده خواهد شد.

بهشتی رو به کلنگ زنی پروژه های عمرانی اشاره کرد و گفت: اسفالت ریزی روستاهای فاقد اسفالت؛افتتاح خانه مددجویان کمیته امداد؛افتتاح مرکز پروش ماهیان سردابی ،افتتاح مسکن مددجویان بهزیستی؛اسفالت معابر شهری پاتاوه و اصلاح شبکه برق رسانی بن زرد برخی از پروژه های افتتاحی در این ایام است.

اشتغالزایی 140نفر در پروژ ه های افتتاحی دنا

وی به میزان اشتغالزایی این پروژه ها نیز اشاره داشت و افزود: سرجمع کل این این پروژه ها 140نفر اشتغالزایی مستیم و 40 نفر استغالزایی غیره مستقیم داشته است.

مسئولان شهرستان در اولین اقدام خود برای افتتاح پروژه های عمرانی با تجدید میثاق با آرمانهای شهداء شهرستان دنا و ادای احترام به شهید امیری رئیس اسبق معاونت بحران استانداری که بر اثر حادثه  بالگرد به شهادت رسید؛ پروژه های 12گانه شهرستان دنا را بهره برداری کردند.

سلام به شهداء در ورودی هاتی شهرستان دنا

ذاکریان مدیر بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دنا به نصب تمثال شهدای شهرستان در سطح معابر اصلی شهر سی سخت مرکز شهرستان اشاره کرد و گفت: همزمان با دهه مبارکه فجر نصب 60 تمثال شهداء را در سطح مرکز شهرستان داریم.

وی با بنیان اینکه خدمت به جامعه ایثارگری وظیفه مسئولان است، یان کرد: امروز در چهلمین طلیعه انقلاب اسلامی باید خدمات مسئولان به جامعه ایثارگری بیشتر از گذشته باشد.

کاری ماندگار در شهرستان دنا

علی مردانی مدیر کل راه وشهرسازی شهرستان دنا در افتتاح جاده روستایی سرتنگ توتنده شهرستان دنا گفت: خوشبختانه در حال حاضر روستاهای مرکزی شهرستان دنا همه آسفالت شده اند و در حال حاضر هیچ   راه روستاهای فاقد آسفالت و خاکی نداریم و همه روستاهای این استان از نعمت آسفالت بهره مند شده اند.

وی به پروژه های در دست اقدام این نهاد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر هفت پروژه راه روستایی، 33کیلومتر جاده چهار خطه و جاده اصلی با اعتباری بالغ بر 61میلیارد تومان را در دست اقدام داریم که با راه اندازی آن می توانیم افق خوبی را در زمینه جاده سازی استان داشته باشیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان به آسفالت ریزی جاده جلاله به برآفتاب جلاله اشاره داشت و افزود:برای اولین بار  راه دسترسی این جاده که در قدیم بدون راه آسفالته بود را انجام داده ایم که کاری بزرگ در سطح استان است.

علمیردانی به بهره برداری از 4و نیم کیلومتر راه چهار خطه یاسوج به سمیریم در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: جاده یاسوج به سمیرم یکی از جاده های مهم و در دست اقدام این نهاد است که بخش عمده ای از ان به بهره برداری و بخش عمده ای نیز در دست اقدام بوده که در اینده نزدیک 4و نیم کیلومتر از آن حد فاصل پل تله گاه تا کفه تلخدان به بهره برداری خواهد رسید.

وی با تقدیر از زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و همچنین استاندار، فرماندار دنا و ومعاون عمرانی استاندار گفت: این خدمات بی منت جمهوری اسلامی به مردم در این ماه عزیز است.

رسانه ها کمک یار مسئولان

مدیر کل راه و شهرسازی استان باتشکر از رسانه ها به ویژه رسانه های دنا نشین گفت:این جای بسی خوشحالی است که رسان ها از جمله رسانه های دنا نشین ما در خدمات رسانی به مردم یاری کرده و هرکجا که عیبی و نقصی از ما سر زده و ما غافل مانده ایم آنها ما را یاری کرده اند.

در ادامه عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار با تبریک دهه فجر گفت:جای خوشحالی است که امروز می توانیم در این دولت بزرگ انقلاب خادمانی صادق برای این مردم باشیم وبه آنان خدمت کنیم.

وی با تقدیر از مسئولان شهرستان دنا به ایمن سازی جاده یاسوج به سمیرم و کار پر تلاش مسئولین برای پیشبرد این جاده اشاره کرد و گفت: تقاطع ورودی و سه راهی کریک یکی از نقاط پر خطر این جاده مواصلاتی است که باید با همت مسئولان هرچه زودتر مرتفع شود.

معاون عمرانی استاندار با تأکید بر اینکه خوشبختانه هیچ راه روستایی خاکی در استان وجود ندارد و در حال حاضر باید ایمنی جاده را به ثمر برسانیم، بیان کرد:محور اصلی یاسوج به سمیرم  به عنوان یکی از کریدرهای مهم استان نیازمند توسعه و همت بیشتر است‌.

فیلی به توسعه جاده یاسوج به سی سخت نیز اشاره داشت و افزود:در توسعه جاده سی سخت مسولان باید بیشتر تلاش داشته باشند.

وی با تشکر از اصحاب رسانه گفت: رسانه ها به عنوان پل ارتباطی بین مسئولین و مردم  می توانند کمک یار خوبی برای مسئولان باشند.

باید قدر دان انقلاب و خدماتش بود

خطیب جمعه مرکز شهرستان دنا در این مراسم افتتاحیه با تبریک فرا رسیدن دهه پر فروغ فجرگفت:این افتتاحیه و ثمر رساندن این پروژه ها از خدمات جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام مصابح نژاد بیان کرد:گذشته گان و بزرگان ما به یاد دارند که در زمان پهلوی ملعون ما یک مترجاده نداشتیم و امروز به برکت انقلاب اسلامی تمامی روستاهایی این دیار آسفالت شده که این از نعمت های انقلاب است.

 فرماندار دنا نیز در این مراسم با تقدیر و تشکر از حضور فیلی معاون عمرانی استاندار برای حضور در مراسم افتتاح با تقدیر از زحمات مدیریت راه و شهرسازی استان و شهرستان گفت: تلاش مضاعف مسئولان راه و شهرسازی، تیم مدیریتی و همچنین پیمانکار این پروژه ستونی است.

بهشتی با بیان اینکه با افتتاح این راه روستایی باید جشن سبز بگیریم، تصریح کرد:خوشبختانه امروزدر بحث راه ،تلفن،گاز، اینترنت،آب و  حتی برق خدمات کامل را در بخش مرکزی شهرستان دنا داریم و در این زمینه خودکفا هستیم.

در ادامه افتتاحیه های 17بهمن ماه مرزعه چهار صد تنی پرورش ماهیان سردابی نیز افتتاح شد.

آذرفر مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دنا با تبریک فرا رسیدن چهلمین طلیعه فجر انقلاب اسلامی گفت: در حال حاضر در سزح استان ۱۱هزاز بهره بردار کشاورزی داریم که خوشبختانه شهرستان دنا به دلیل توپوگرافی در بخش های شیلات و کشاورزی در این زمینه می تواند پیشتاز باشد.

 وی با بیان اینکه در سزطح شهرستان دنا 69 مزرعه پرورش ماهی و حتی 6هزار هکتار باغ وجود دارد، بیان داشت:در  این زمینه و با توجه به مستعد بودن شهرستان در این زمینه می توان با تزریق اعتبارات صندوق های توسعه ملی در این زمینه راههای زیادی را طی کنیم.

 مدیر جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه این شهرستان با توجه به آب مناسب می تواند شهرستانی بالقوه در امر توسعه ماهیان سردآبی باشد، بیان کرد:قصد داریم شهرستان دنا را به عنوان پایلوت ماهیان سردابی در جنوب کشور معرفی بکنیم.

طرح پایلوت پروش ماهیان سردآبی در روستای ده شیخ

آذرفربه سرمایه گذاری جهاد کشاورزی استان برای توسعه و ایجاد مزرعه های پروش ماهیان خاوریای نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یک مزرعه پرورش ماهیان خاوریای در روستای ده شیخ شهرستان دنا وجود دارد.

وی به سرمایه گذاری و استفاده خوب و بالقوه از دو رودخانه پر آب خرسان و بشار از سوی مسئولان برای توسعه صنعت کشاورزی و حتی تولدیی شهرستان دنا اشاره کرد و گفت: سه چهارم از زمین های ما در محدود منابع ملی است و محیط زیست و منابع طبیعی برای توسعه امروز کشاوری در این زمینه به ما کمک کنند.

معاون عمرانی استاندار با تقدیر از مسئولین شهرستان دنا در زمینه اشتغالزایی گفت: تولید و اشتغال امروز حرف و اول ماست و باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده و بهره برداری کنیم.

فیلی به توسعه زیر ساختی در زمینه صنعت شیلات و باغداری در شهرستان دنا اشاره کرد و افزود: محبث توسعه ماهیان سردآبی و باغات سطح شهرستان باید بیشتر از این مورد توجه مسئولان استانی قرار گیرد.

در ادامه مرایم افتتاحیه شهرستان دنا ،افتتاح دوربین های ثبت تخلفات راهنمایی و رانندگی از دیگر پروژه های افتتاحی بود.

خان پایه در مراسم افتتاح دوربین های مدار بسته و شتاب گیرنده جاده ای گفت: اعتبار شاخص برای نصبت دوربین های ثبت تخلفات در جاده های استان 10 هزار میلیون ریال بوده که در حال حاضر جاده های اصلی و مهم استان از جمله جاده بابامیدان گچساران و یاسوج به سمیرم این دوربین ها نصب شده است.

کاهش 24درصدی فوتی های تصادفات در سالجاری

وی به کاهش ۲۴درصدی فوتی و جرحی در معابر اصلی استان درسالجاری بعد از نصب دوربین های تخلفات اشاره کرد و گفت:این در صورتی است که درسال گذشته ۲۰درصد افزایش فوتی داشته ایم.

خان پایه نصب این دوربین ها  را عامل خوبی برای بازدارندگی تصادفات در جاده های مواصلاتی استان دانست و گفت: جاده یاسوج به سمیرم دومین جاده ای پر تردد استان بوده که نصب این دوربین ها می تواند از بروز حوادث جاده ای جلوگیری کند.

 

وی با بیان اینکه در بهره برداری از این پروژ ها سه بازه زمانی را برای نصب در نظر گرفته ایم، خاطر نشان کرد:فازاول در نصب این دوربین ها محور های ترانزیتی استان  از پل کتا تا پل خیراباد با ۳۰۰کیلومتر و ۷۰درصد ترانزیت جاده های استان بوده که در این جاده ها دوربین ها نصب شده است.

 

نصب 19 دوربین تخلف سرعت در جاده های استان

مدیر کل حمل نقل و راهداری استان  با بیان اینکه در حال حاضر 19 دستگاه تخلفات سرعت در سطح جاده های استان نصب شده است، تصریح کرد: در فازهای بعدی باید کارشناسان مربوطه مطالعات مورد نیاز را بگیرند و به بعداً‌این نهاد مبادرت به نصب این دوربین ها بکند.

معاون عمرانی استاندار به ایمن سازی جاده های استان در مرحله بعدی پروژه ها اشاره کرد و گفت: ایمن سازی تابلو های جاده ای استان یکی از شاخص های  بازدارندگی سرعت و تخلفات است که بتوانیم با این انرژی به جلو برویم.

فیلی با بیان اینکه انتظار ما در کاهش تلفات جاده ای یکی از شاخص های امنیت است،افزود: توسعه روشنایی تونل ها و بحث هوشمند سازی سیستم های برقی تونل ها از جمله نیازهای یک جاده ایمن است.

وی ادامه داد: استان ما به دلیل موقعیت توپوگرافی نیازمند دید وافرتر در زمینه توسعه جاده ای بوده  و می طلبد که مسئولان در این راستا کمک های بسیاری به دستگاههای خدمات رسلان بکنند.

افتتاح آسفالت ریزی جاده های شهر پاتاوه

شهردار پاتاوه در مراسم افتتاح آسالفت ریزی خیابانهای شهر پاتاوه گفت: خوشبختانه در حال حاضر90 درصد از جاده های شهر پاتاوه زیر سازی شده و آماده آسفالت ریزی است.

وی با بیان اینکه ساختمان شهرداری و آتش نشانی این نهاد در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت داشته است، گفت:در این زمینه و تصویب بودجه های شاخص به این نهاد خواهان کمک مسئولان هستیم.

افتتاح 50 خانه مددجویان دو معلولی شهرستان دنا

مدیر کل بهزیستی استان کهگیلویه وبویراحمد در افتتاح 50 باباب خانه مدد جویان بهزیستی شهرستان دنا گفت: کار خیر و کمک به خانواده های نیازمند یکی از رسالت های انقلاب اسلامی است

موسوی امجد با بیان اینکه در حال حاضر 50 باب خانه مدد جویان را در این دهه کلنگ زنی خواهیم کرد،گفت:باید کاری بکنیم که خانواده های چند معلولی دیگر مشکلی در زمینه مسکن نداشته باشند.

وی با بیان اینکه خانواده های مدد جو چند معلولی انشعاب های آب برق و گازآنان رایگان بوده و 18میلیون تومان وام بلاعضو و 18 میلیون وام چهار درصدی به آنها تعلق خواهد گرفت، بیان کرد:برای احداث خانه های چند معلولی و زمین های مورد نیاز برای احداث خانه، نیازمند کمک و همیاری ادراتی همچون راه و شهرسازی و ادارات خدمات رسان هستیم.

نصب 210 روشنایی در سطح روستاهای دنا

راهزادی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان در مراسیم افتتاح توسعه شبکه برقرسانی بن زرد سفلی شهرستان دنا گفت: خوشبختانه در حال حاضر 210 روشنایی در کل روستاهای شهرستان دنا نصب شده است.

وی با بیان اینکه 93 پروژه از سوی این نهاد در این دهه آماده بهره برداری خواهد بود، گفت:ساماندهی برق روستاهای کریک تا دارشاهی ،بن زرد، امیر آباد از جمله پروژه های تکمیل شده در سطح شهرستان دنا است.

معاون عمرانی استاندار با تقدیر از زحمات مسئولان بویژه مسئولان شرکت برق استان گفت:کارهای بزرگی در سطح استان کهگیلویه وبویراحمد صورت گرفته است.

فیلی با بیان اینکه به دلیل نبودن زیرساختها برخی از پروژه ها با سختی به جلو رفته است،گفت:مدیران استان را من به شخصه مدیرانی دلسوز می دانم و باید کمک کنیم تا زیر ساختها برای خدمات رسانی به مردم  توسعه یابند.

وی با تأکید بر اینکه باید مشکلات را به حداقل برسانیم،گفت:خوشبختانه قطعی برق در استان به حداقل رسیده است و این کار عظیمی است.

همچنین افتتاح اولین نانوایی صنعتی شهر پاتاوه و دیدار با خانواده شهداء از دیگر برنامه های این روز بود

لازم به ذکر است جشن انقلاب و کلنگ زنی دو پروژه بیمارستان سی سخت و پاتاوه با حضور استاندار و زارعی نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا فردا چهار شنبه صورت خواهد پذیرفت.

 

 

تصاویر تکمیلی: 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس