تازه های سایت

3. مهر 1397 - 18:47
گرایش دانش آموزان به اجناس خارجی به دلیل گرایش به طرح های متنوع و کارتن های غربی همچنین تنوع بالای محصولات و قیمت پایین تر آن بوده که در گفتگو با فروشگاه های لواز تحریر شهر یاسوج به بررسی این موضوع پرداختیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیر دنا؛ همزمان با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، فروشگاه های لوازم تحریر شهر یاسوج رونق گرفته و روزهای پر فروشی را تجربه می کنند و استقبال دانش آموزان و شهروندان از خرید محصولات مربوط به مدرسه و کلاس درس موجب شده است که به میان مردم و فرشندگان رفته و از کم و کیف این موضوع مطلع شویم.

 

در یکی از خیابان های شهر یاسوج که در اطراف آن چند مدرسه  وجود دارد و دانش آموزان با شور و نشاط خاصی در رفت و آمد هستند، باچند تن از فروشگاه های لوازم تحریر به گفتگو پرداختیم.

 

 

سفیر دنا: دلیل تمایل مردم به خرید اجناس خارجی بیشتر است یا ایرانی؟

فروشنده لوازم تحریر(عزیزی): اغلب مشتری ها به جنس هایی با قیمت پایین تمایل بیشتری نشان می دهند و در بسیاری از موارد جنس های ایرانی از قیمت پایین تری برخوردار هستند و به همین دلیل فروش آنها بیستر است و تمایل شهروندان و دانش آموزان به آنها بیشتر است، در بعضی از اجناس ایرانی که تنوع کمتری دارند و قیمت آن بالاتر است، مردم به نمونه مشابه خارجی روی می آورند.

 

سفیردنا: وضعیت فروش چگونه است؟

فروشنده لوازم تحریر(عزیزی): باتوجه به اینکه در آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس هستیم، وضعیت فروش خوب است و راضی هستیم ولی به دلیل کمبود برخی اجناس در بازار، قیمت آنها بالا رفته و فروش آنها کم شده است.

 

 

سفیردنا: قدرت خرید شهروندان را چگونه می بینید؟

فروشنده لوازم تحریر(عزیزی): متاسفته قدرت خرید مردم پایین آمده به دلیل افزایش قیمت برخی از اجناس بوده است، و نا در این فروشگاه سعی کرده ایم اجناس موجود را به قیمت سابق بفروشیم که به شهروندان فشار وارد نشود و قدرت خرید داشته باشند، ولی در کل قدرت خرید پایین آمده است.

 

 

خبرنگار سفیر دنا به منظور بررسی دقیق تر بازار لواز تحریر، با یکی دیگر از فروشندگان این صنف به گفتگو پرداخت.

 

سفیر دنا: دانش آموزان بیشتر از چه اجناسی استقبال می کنند؟

فروشنده لوازم تحریر(صفایی): به دلیل تاثیر پذیری کودکان از برنامه های تلویزیونی و کارتون، از اجناس با گرایش غربی و طرح های ابرقهرمانی غربی مثل: بِن تِن، مرد عنکبوتی، جومونگ، و از ابین قبیل بیشتر استقبال می کنند.

 

 

سفیردنا: آیا به هنگام خرید به ایرانی یا خارجی بودن آن توجه می شود؟

فروشنده لوازم تحریر(صفایی): اغلب مشتری ها به دنبال اجناس با قیمت پایین هستند و کیفیت آن زیاد مورد توجه آنها نیست، ولی برخی از مشتری ها در هنگام خرید به این موضوع اهمیت داده و می گویند"ایرانی اش را بده"، در صورتی که کودکان فقط طرح ها متنوع برایشان مهم است.

 

 

سفیردنا: آیا اجناس ایرانی مثل کیف از طرح های متنوع برخوردار است؟

فروشنده لوازم تحریر(صفایی): همانطور که گفتم کودکان به کیف ها و لوازم تحریرهایی با طرح هایی که گرایش غربی دارند  و از رنگ و لغاب خوبی برخوردار است بیشتر تمایل نشان می دهند و این موضوع گاهی اوقات به دلیل عدم تنوع اجناس ایرانی و یا قیمت بالای آنهاست که کودکان و حتی بزرگسالان به اجناس خارجی روی می آورند.

انتهای پیام/د

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس