تازه های سایت

15. مهر 1397 - 9:10
پس از گذشت سه هفته از بازرسی میدانی کارشناسان و وعده تشکیل کارگروه به منظور اعلام قیمت مصوب گوشت اما تا کنون این مهم محقق نشده است و همچنان قیمت گوشت در کهکشان ها سیر می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ افزایش بی رویه قیمت گوشت قرمز در سطح استان و شهر یاسوج موجب نارضایتی شهروندان شده و قدرت خرید آنان را پایین آورده است

 

.

در حالی که قیمت مصوب برای گوشت بره 46 هزار تومان اعلام شده است (خبر را اینجا بخوانید)اما مشاهده می شود که این قیمت در قصابی ها به هیچ عنوان رعایت نمکی شود و به قیمت 57 هزار تومان به بالا به مشتریان عرضه می شود.

 

 

قصابان شهر سی سخت در این خصوص به سفیر دنا گفتند: هنوز اتحادیه نرخ های جدید را اعلام نکرده است و گوشت قرمز با قیمت  57 هزار تومان به بالاتر عرضه می شود.

 

 

یکی از قصابان شهر سی سخت گفت: قیمت فروش گوشت قرمز بر اساس نرخ خرید دام زنده است و اگر دامداران قیمت را بالا ببرند ما قصابان نیز مجبور هستیم گوشت را با قیمت بالاتر بفروشیم، متاسفانه بیشتر دامی که برای فروش عرضه می شود توسط سودجویان به قیمت های کاذب خریداری می شود و به شهرهای دیگر انتقال داده می شود.

 

 

این قصاب با گلایه از اینکه دام زنده استان با قیمت ارزان تر به استان های همجوار فرستاده می شود و ما باید گوشت را از دیگر شهرها مثل شهرکرد و شهرضا با قیمت 23 هزار تومان تهیه کنیم، که این موضوع به نوبه خود موجب افزایش قیمت آن می شود.

 

 

وی افزود: در حال حاضر هر کیلو گوشت قرمز را 46 هزار تومان می خریم  و این بالا رفتن قیمت دام زنده و عدم نظارت بر قیمت آنها باعث می شود این گوشت با قیمت بالا به دست قصاب برسد و از طرفی قصاب نیز باید سود خود را در نظر بگیرد به همین دلیل قیمت گوشت قرمز از 57 هزار تومان به بالا عرضه می شود.

 

 

یکی دیگر از قصابان شهر سی سخت به لزوم حمایت دولت از دامداران اشاره کرد و گفت: دولت می تواند هزیه های مورد نیاز دامداران مانند تامین علوفه و هزینه های دامپزشکی را پاین آورده تا دامدار بتواند با قیمت ارزان تر دام خود را عرضه کند.

 

 

این قصاب سی سختی گفت یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت گوشت، صادرات دام است که باید جلوی آن گرفته شود و دام پرورش یافته در استان باید در همین استان به فروش برسد و در اختیار مردم همین استان قرار بگیرد، نه اینکه با صادرات آن به استان های دیگر باعث کمبود آن در بازار داخلی استان شود و قیمت گوشت قرمز بالا رود.

 

 

 

گفتنی است، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان پیش از این در این خصوص گفت: هنوز قیمت گوشت به قصابی های شهر اعلام نشده است ولی با تشکیل گروه کارشناسی با حضور نمایندگان جهاد کشاورزی، صنعت ومعدن، و نماینده کشتارگاه و اتحادیه قصابان و حضور در بازار به بررسی این موضوع  می پردازند و پس از آن قیمت واحد گوشت را اعلام می کنیم.

 

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس