تازه های سایت

10. آبان 1397 - 9:39
اگر از سمت جنوب و مسیر سرابتاوه وارد شهر یاسوج شویم، تا رسیدن به سطح شهر متوجه بیش از بیست سرعت گیر غیر استاندارد و کوه مانند می شویم به نحوی که گویی قله های دنا به خیابان های یاسوج نقل مکان کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد که به دلیل وجود جاذبه های طبیعی و آب و هوای چهار فصل و مطبوع، پایتخت طبیعت لقب گرفته است، از برخی از استاندارهای شهری و زیرساختی محروم است.

 

 

توجه به زیبایی و مبلمان شهری امری مهم در توسعه همه جانبه و پیشرفت روزافزون هر شهر و استانی است که شامل زیباسازی معابر و خیابان ها، سازماندهی تابلوهای تبلیغاتی، یکسان سازی تابلوهای اصناف، زیباسازی پارک ها و مکان های تفریحی و از این جمله اقدامات است که شهرداری و شورای شهر موظف به انجام این امور هستند.

 

 

 

از جمله موارد عدم توجه به مبلمان شهری در یاسوج را می توان وجود سرعت گیر های غیر استاندارد و کوه مانند در سطح شهر یاسوج بخصوص در ورودی های شهر دانست، که خود آنها یکی از دلایل اصلی تصادفات به شمار می آیند، به نحوی که هر مسافر و گردشگری که با آن برخورد دارد بی اختیار مسوولان شهر را زیر سوال برده در مدیریت آنان شک می کنند.

 

 

وجود سرعت گیر به منظور کاهش سرعت و بازدارندگی خودروهایی است که با سرعت بالا در سطح شهر در حال تردد هستند، ولی گویا ماهیت این سرعت گیرها در شهر یاسوج تغییر کرده و به یکی از جاذبه های طبیعی آن تبدیل شده است.

 

 

عملکرد این جاذبه های غیرطبیعی و غیر استاندار به گونه ای است که به خودرو های در حال حرکت صدمات زیادی وارد می کند زیرا علاوه بر اندازه بزرگ و غیر اصولی آن، وجود دست انداز بر روی خود این سرعت گیرها نیز در نوع خود یک شاهکار محسوب می شود.

 

 

فلسفه وجود سرعت گیر در خیابان های، کاهش سرعت خودرو به منظور جلوگیری از بروز تصادفات است، ولی وجود سرعت گیرهای غیراستاندارد در یاسوج خود یکی از عوامل اصلی تصادفات و حوادث در این شهر محسوب می شود، زیرا به دلیل بزرگ بودن و غیر اصولی بودن آنها، رانندگان در مواجه با آن به منظور جلوگیری از ضربه زدن به جلوبندی خودرو، از سرعت خود بیش از انداز کاسته و موجب برخورد خودروی پشت سر خود می شوند.

 

 

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: سرعت گیرهای غیر استاندار در سطح شهر یاسوج سبب بروز تصادف و ترافیک می شوند.

 

 

شاهرخ کناری با بیان اینکه وضعیت نامناسب وغیراستاندارد سرعت گیرها در برخی از مناطق و خیابانهای مرکز استان نارضایتی مردم را در پی داشته، گفت: یکی از دغدغه های عمومی مردم، تسهیل تردد در سطح معابر و خیابانها و استاندارد سازی سرعت گیرها است.

 

 

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه تاکنون شهرداری اقدام موثری به منظور ایجاد پارکینگ در سطح شهر انجام نداده است و همچنان ترافیک و ازدحام خودروهای پارک شده در سطح خیابانها مشاهده می شود، باید هر چه زودتر نسبت به صدور کارت پارکهای الکترونیکی با رعایت اصول فنی و مکان یابی خیابانها در مرکز استان اقدام عملی انجام شود.

 انتهای پیام/د

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس