تازه های سایت

پربازدیدها

10. دى 1397 - 16:27
جاده کریک به بیاره سی سخت یکی از جاده های مهم و پر تردد در شهرستان دنا است که 500متر از آن همچنان به صورت خاکی باقی مانده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ موقعیت خاص گردشگری دنا موجب شده تا سی سخت به عنوان یکی از چهارده شهر نمونه گردشگری کشور انتخاب و روستای زیبای کریک نیز به عنوان روستای نمونه گردشگری استان انتخاب و معرفی شود.

 

 

از طرف دیگر حجم ورود گردشگر در سالیان گذشته به این شهر زیبا، خود گواه اهمیت مسئله گردشگری و لزوم توجه به زیر ساختهای این شهر زیبا است،موضوعی که بارها مسئولان استانی به آن اذعان داشته و به لزوم توجه بیش از پیش به این شهر تاکید داشته اند.

 

 

جاده سی‌سخت -کریک و بیاره در واقع از محورهای ارتباطی جاده ترانزیتی یاسوج- اصفهان به شهر سی‌سخت است که در سال 1393 به بهره برداری رسید، ولی 500 متر از این جاده دسترسی بیش از 12 سال است که به صورت خاکی رها شده است و مسوولان دلایل عدم تکمیل آن را معارضات اجتماعی و وجود زمین های شخصی در اطراف آن عنوان کرده اند.

 

 

 

حداث جاده های  روستایی سبب توسعه سایر خدمات روستایی می شود و پیشرفت و برون رفت از بن بست را به همراه دارد.

 

 

این مسیر ارتباطی به دلیل معارضات اجتماعی ۱۰ سال بلاتکلیف مانده بود که با رایزنی و پی‌گیری‌های صورت گرفته و با همکاری اعضای شورای تامین شهرستان دنا این جاده بعد از 10 سال در سال1393 بازگشایی شد، اکنون که چهار سال از افتتاح این جاده می گذرد، هنور 500 متر از این جاده ارتباطی خاکی مانده است و مشکلاتی را برای شهروندان و مسافران به وجو آورده است.

 

 

با احداث این جاده اهالی چندیدن روستا به آسانی به شهر سی‌سخت آمد و رفت می‌کنند و خدمت رسانی به روستاهای اطراف مرکز شهرستان دنا از جمله کریک، دارشاهی، معصوم‌آباد، عباس آباد، کل‌کل عباس‌آباد، امیرآباد به راحتی انجام می‌گیرد ولی وجود  متر جاده خاکی در این جاده باعث بروز مشکلات فراوان می شود، و حتی مسافرانی که از کریدور ارتباطی یاسوج-اصفهان به شهرستان دنا و شهر سی سخت سفر می کنند نیز با معضلات فراوانی در این جاده روبه رو هستند.

 

 

اکنون با وجود معارضات اجتماعی و وجود زرمین های زراعی، می طلبد مسوولان شهرستان دنا همت بیشتری بکارگیرند و در حل کردن این موضوع و رفع معارضات اهتمام ورزند.

انتهای پیام/د

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس