تازه های سایت

پربازدیدها

25. بهمن 1397 - 11:35
مخاطبان: "جناب آقای حاج زارعی شما نماینده ما هم هستید از شما می خواهیم فکری به حال جاده دسترسی خطرناک چهار روستای تل سیاه، کوخدان، سرمور و دهنو کنید که همچنان بدون حفاظ است و جان مردم این روستاها را تهدید می کند."

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ جاده های دسترسی از اولویت های مهم هر شهر و روستایی است که نیاز ضروی آن بوده از جمله زیرساخت های مهم در مقوله پیشرفت و توسعه محسوب می شود.

 

 

شهرستان دنا از این حیث دچار کمبودها و نواقصاتی است که با پیشرفت روز افزون جوامع و افزایش جمعیت نمود بیشتری پیدا کرده است.

 

 

جاده دسترسی روستاهای اطراف شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا که در فاصله دو الی پنج کیلومتری از سی سخت واقع شده اند از وضعیت نامطلوبی برخوردار است و سالانه حوادث ناگواری را به بار می آورد.

 

 

گفتنی است موضوع نا امنی جاده دستری این روستاها به مرکز شهرستان دنا چندین مرتبه از سوی سفیردنا گزارش شده است(خبر را اینجا بخوانید) و مراتب به گوش مسوولان رسیده است ولی تاکنون هیچ اقدامی در جهت افزایش سطح ایمنی این جاده صورت نگرفته است.

 

 

عرض کم جاده، نبوده علائم هشدار دهند، عدم وجو حفاظ، پل ارتباطی نا مطلوب و بدون حفاظ، ریزش سنگ وسنگلاخ از بالای کوه به جاده، همگی باعث خطرات فراوانی برای گردشگران و ساکنین این روستاها شده است.

 

 

نژادصفوی مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه وبویراحمد در خصوص ایمنی این جاده دسترسی گفته است: به همراه مسوولان شهرستان دنا از این جاده بازدید کرده و وضعیت خطرآفرین آن را از نزدیک مشاهده کرده ایم، تمهیدات لازم جهت افزایش ایمنی آن در نظر گرفته شده که در برنامه قرار گرفته است.

 

 

جمعی از اهالی این روستاها در کامنت های مختلف و در رسانه ها و در فضای مجازی مراتب نارضایتی خود را از وضعیت خطرناک جاده دسترسی روستاهای خود به مرکز شهر، بیان کرده به نحوی که از مسوولان شهرستان قطع امید کرده اند چرا که پیگیری های فراوان آنان بی نتیجه مانده، از این رو از نماینده مردم بویراحمد و دنا درخواست پیگیری مطالبه خود را دارند.

 

 

اهالی این چهار روستا در کامنتی نوشته اند: "جناب آقای حاج زارعی شما نماینده ما هم هستید از شما می خواهیم فکری به حال جاده دسترسی خطرناک چهار روستای تل سیاه، کوخدان، سرمور و دهنو بکنید که همچنان بدون هیچ گونه حفاظی جان مردم این روستاها را تهدید می کند."

 

 

روستائیان دنا در بخش دیگر خطاب به نماینده خود در مجلس گفته اند: " این جاده دسترسی شبانه روز شاهد حجم زیادی از تردد خودروهاست، از طرفی این چهار روستا سالانه انبوهی از تولیدات باغی را روانه بازارهای استان و جنوب کشور می کند و به نحوی قطب تولیدات باغی و میوه های سردسیری در استان محسوب می شود ولی جاده دسترسی نامناسب آن سالانه حوادث زیادی را موجب می شود، از شما درخواست داریم خود به این جاده رسیدگی کنید چون ما از مسوولان مربوطه قطه امید کرده ایم."

 

 

یکی دیگر از روستانشینان به زبال لری گفته است: "خُوا نخو، حاجی مَه نصب یه گارد ریل مِن ای جاده چقه هزینه داره که مسوولل راه و شهرسازی دنا و استان وَته  توجهی وَش نیکنن؟؟"

 

 

همچنین تنها پل ارتباطی این روستاهای بدن هیچ گونه حافظی بوده و دارای عرضی بسیار کمی است و در روزهای برفی و بارانی مترصد حوادث ناگواری همچنون سقوط به ته دره و تصادف شاخ به شاخ است که امیدواریم مسوولان این موضوع را جدی بگیرند.

 

انتهای پیام/د

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

روستای ما هم دوکیلومتر تا جاده اصلی یاسوج اصفهان فاصله دارد خاکی است سادات محمودی روستای رودشتی طرح هادی روستا هم نیمه کاره رها شده
حاج زارع هیچ عملکردی داخل بخش مرکزی نداشت تازه وضعیت مرکز شهرستان از 7سال پیش خیلی عقب تر افتاده
صبح زاگرس