تازه های سایت

22. تير 1400 - 16:11
بد شانسی آن جاست که تمام درامد و دارایی ات را جمع کنی و چند گوسفند بگیری اما همین گوسفندان بلای جانت شوند و شرایط را بدتر کند.

به گزارش سفیردنا؛ با توجه به شرایط سخت کشور  و وضعیت بد اقتصادی ، مردم نیز در سختی زندگی می کنند و درآمدها به شدت کاهش پیدا کرده و قیمت اجناس به ویژه کالاهای ضروری و مورد نیاز  افزایش چند برابری داشته است.

 

 

افراد زیادی برای فرار از بیکاری به سراغ دامداری می روند، اما در این میان نهایت بد شانسی آن جاست که تمام درآمد و دارایی تان را جمع کنید و چند گوسفند بگیرید اما همین گوسفندان بلای جانت شوند و شرایطتت را بدتر کند.

 

 

این رسانه به زندگی فرد میان سالی اشاره دارد که یک روز تصمیم گرفت برای رهایی از بیکاری وامی بگیرد تا بتواند چند گوسفند تهیه و با کار چوپانی و دامداری در تامین معاش تلاش کند.

 

 

این چوپان چند روز قبل همچون دیگر روزها برای چرای گوسفندان به صحرا می رود، اما گویا سرنوشت چیز دیگری برای وی رقم زده است، اینکه می گویند هرچه سنگ است مال پای لنگ است در اینجا برای این جوان تکرا شد و لغزش یک سنگ زیر پایش همه چیز را تغییر داد.

 

 

چوپان داستان واقعی ما چند روز قبل گوسفندان خود را در یکی از مناطق محروم استان به کوه و صحرا می برد، اما به یک باره در دل کوه یک سنگ زیر پایش می لغزد و از کوه به پایین پرت می شود،این سقوط باعث می شود که از ناحیه پا و کمر به شدت آسیب ببیند.

 

 

این اتفاق شرایط زندگی را برای او و خانواده اش بسیار سخت کرده است، نان اور خانه اکنون در تخت بیمارستان است و خانواده اش برای درمان وی 80 میلیون تومان هزینه باید کنند، بیمارستان برای عمل جراحی این فرد 80 میلیون تومان درخواست کرده است اما این مبلغ باید از کجا تامین شود؟!

 

 

تنها دارایی وی و خانواده تعداد انگشت شمار گوسفندانش است، همان گوسفندانی که قصد داشت در آینده با زاد و ولد افزایش پیدا کند و بره هایشان را بفروشد اما اکنون در دوراهی درمان و معیشت مانده است.

 

 

خانواده این فرد در شرایط بسیار بد اقتصادی زندگی می کنند، فقیر و تنگدست هستند، این فرد برای درمانش باید همین تعداد گوسفند را هم بفروشد در حالی که تمام دارایی او همین چند گوسفند است.

 

 

اکنون این چوپان دست یاری به سمت مردم ایران و مردم استان کهگیلویه و بویراحمد دراز کرده است، برای سلامتی خود و فرزندانمان و استجابت دعاهایمان کمک به این جوان را در اولویت خود قرار دهیم، هر چند که اندک باشد.

 

 

برخی ها تخصص شان را وقف می کنند، برخی ها پول خود را وقف می کنند و برخی نیز تمام تلاششان را برای رضایت خداوند انجام می دهند، اکنون این فرد دست نیاز به سوی مردم دراز کرده است.

 

 

اکنون این فرد به یک گرفتاری دچار شده است، در احادیث مختلف بارها تاکید شده است که هرکس گرهی از مشکل فردی باز کند خدا نیز گره از کارش باز خواهد کرد.

پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله فرمود:‌ «مَن مَشى مَعَ أَخِیهِ فِی حاجَةٍ فَناصَحَهُ فِیها، جَعَلَ اللّهُ بَینَهُ وَبَینَ النّارِ یَومَ القِیامَةِ سَبعَةَ خَنادِقَ، بَینَ الخَندَقِ وَالخَندَقِ کَما بَینَ السَّماءِ وَالأَرض؛ هر کس براى حاجت برادرش او را همراهى کند و صادقانه در رفع حاجت او بکوشد، خداوند در روز قیامت، میان وى و آتش دوزخ، هفت خندق قرار مى‌دهد که فاصله هر خندق با دیگرى به فاصله آسمان تا زمین است.»

 امام حسین علیه‌السلام در اهمیت این امر فرمود: «بدانید که نیازمندی‌های مردم به شما از نعمت‌های الهی بر شماست؛ پس، از این نعمت‌ها خسته نشوید که هر آینه به سوی دیگران سوق یابد؛ اِعلَموا اَنَّ حَوائِجَ النّاسِ اِلَیکُم مِن نِعَمِ اللهِ عَلَیکُم، فَلا تَمَلُّوا النِّعَمَ فَتُحَوَّلَ اِلی غَیرِکُم» (مستدرک الوسائل، ج12، ص209)

 

 

این روزها شرایط معیشتی خیلی ها خوب نیست اما اکنون شرایط این فرد کمی متفاوت است، خداوند بهترین حساب کننده و روزی دهنده است.

 

 

برای کمک به هزینه درمان این چوپان به کمک مردم عزیز ایران و استان نیاز داریم، بخشی از این هزینه هم تامین شود می تواند کمکی به این خانواده باشد.

 

 

برای کمک کردن پول زیاد نیاز نیست بلکه دل بزرگ نیاز است، افرادی که قصد کمک دارند هر چند که ناچیز باشد می توانند مبلغ مورد نظرشان را به شماره کارت ۵۸۹۴۶۳۱۵۶۷۷۶۷۰۴۱ انتقال دهند تا به دست این خانواده نیازمند برسد، برای حفظ آبروی خانواده از درج اسم و فامیلی ان ها خودداری شده است اما فردی به شکل دیگری غیر از پرداخت نقدی قصد کمک دارد می تواند با شماره 07433235461 تماس بگیرد و توضیحات را دریافت کند.

 

انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس