تازه های سایت

30. مرداد 1400 - 13:54
کمبود سیمان در ماه های اخیر روند بازسازی مناطق زلزله زده دنا را با کندی روبرو کرده و مردم این شهرستان را آزرده است.

به گزارش سفیردنا؛ با گذشت ۶ ماه از وقوع زلزله در شهر سی سخت و روستاهای اطراف آن هنوز خانه هایی پیدا می شود که در مرحله پی ریزی هستند و این کندی پیشرفت کار ناشی از کمبود مصالح ساختمانی از جمله سیمان بوده است.

کمبود سیمان در ماه های اخیر روند بازسازی مناطق زلزله زده دنا را با کندی روبرو کرده و مردم این شهرستان را آزرده است.

تعطیلی برخی از کارخانه های، صادرات سیمان و بالارفتن قیمت آن در بازار آزاد و کاهش ارائه سیمان با نرخ دولتی معضلاتی بوده است که بر سر راه شهروندان قرار گرفته و باعث کندی روند ساخت و ساز در سی سخت شده است.

فرماندار دنا در این خصوص گفت: جلسات مختلفی با حضور معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویر احمد،مدیر کل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویر احمد،مدیر عامل کارخانه سیمان مارگون،معاون فرمانداری دنا و سایر مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

 

پناهی بیان کرد: طی این جلسات اختصاص ۱۰۰۰ تن سیمان به شهرستان دنا جهت بازسازی منازل خسارت دیده از زلزله در نظر گرفته شد که در کمتر از ۲۴ ساعت بعد از تشکیل جلسه،سهمیه سیمان مورد نظر در محل عامل توزیع تخلیه  و در اختیار مردم قرار گرفت.


گفتنی است تعطیلی کارخانه های سیمان استان به دلیل قطع برق و تعمیرات مکانیزاسیون آنها تاثیر بسزایی در کاهش تولید این فرآورده حیاتی شده بود که فرماندار دنا در این خصوص نیز بیان کرد: کارخانه سیمان مارگون در هفته های قبل که قرار بود با استارت کوره خود اقدام به تولید سیمان کند اما به دلیل ریزش ناگهانی کوره دچار خسارت ۷ میلیارد تومانی شد و عملا روند تولید در این کارخانه با تاخیر آغاز شد.

وی در خصوص نحوه توزیع و روند تحویل سیمان به مردم توسط عامل توزیع گفت: طی بازدیدی که با حضور معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویر احمد و رییس ستاد بازسازی زلزله از محل توزیع صورت گرفت نحوه توزیع و روند تحویل این ۱۰۰۰ تن سیمان به مردم با نظارت کامل انجام گرفت.


امید است با اختصاص این سهمیه سیمان به مناطق زلزله زده روند بازسازی ها رشد قابل قبولی داشته باشد و با نظارت بر نحوه توزیع آن این سهمیه به طور یکسان به مردم تعلق گیرد.

انتهای پیام/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس