تازه های سایت

15. مهر 1400 - 12:55
با وجود اعلام وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر خرید سیب صنعتی باغداران سی سخت با نرخ دولتی این مهم هنوز محقق نشده است.

به گزارش سفیردنا؛ به دلیل بارش تگرگ در سی سخت و روستاهای اطراف آن خسارات زیادی به سیب و سایر میوه های باغداران وارد شد به گونه ای که بخشی از محصولات باقی کشاورزان به ضایعات تبدیل شد.

 

هر سال خرید سیب باغداران به خصوص خرید سیب صنعتی یا سیب های ضایعاتی آنان یکی از معضلات و مشکلات باغداران به شمار می‌آید و مردم را با چالش هایی روبرو کرده است.

---

یکی از مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد خرید سیب صنعتی کشاورزان دنا با نرخ دولتی ۱۴۶۰ تومان بوده است که به سازمان تعاونی روستایی واگذار شده است اما تاکنون طبق گفته رئیس تعاون روستایی شهرستان دنا دستورالعمل آن ارسال نشده است و قرار است طی هفته آینده ابلاغ شود.

---

باغداران نیازمند اقدام سریع ضربتی و انقلابی مدیران مربوطه هستند تا دستورات و مصوبات هیئت دولت در سفر به کهگیلویه وبویراحمد را در کمترین زمان ممکن عملی کنند.سیب صنعتی یا همان سیب درجه ۳ همه سال بخش اعظمی از تولید کشاورزان را تشکیل می‌دهد که اغلب به ضایعات تبدیل می شود نبود صنایع تبدیلی و آبمیوه گیری نیز دلیلی شده است که این سیب صنعتی با قیمت بسیار پایین تر از باغداران خریداری و به استان های همجوار ارسال شود.

---

هم اکنون باغداران سی سخت چشم انتظار وعده مسئولین به خصوص تعاون روستایی شهرستان دنا هستند که سیب صنعتی و ضایعاتی آنان را خریداری کنند اما این مهم محقق نشده است و روزانه باغداران متحمل خسارت و ضرر های زیادی می شود.

 

دلخوشی باغداران سی سخت به خرید تضمینی سیب صنعتی توسط تعاون روستایی بوده که خبر آن باعث مسرت و خوشحالی کشاورزان شد ولی این موضوع هنوز عملی نشده و تنها در حد وعده مانده است.

---

چند کارگاه خرید سیب ضایعاتی که در سی سخت فعال بوده نیز با معضلات و مشکلاتی روبرو هستند از جمله این‌که کارخانجات صنایع تبدیلی که مقصد سیب های ضایعاتی سی سخت است از خرید آن امتناع می ورزد که سبب انباشته شون سیب های ضایعاتی در این کارگاه ها شده است.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس