تازه های سایت

25. دى 1401 - 11:52
مدیر جهاد کشاورزی دنا گفت: با پیگیری های صورت گرفته توسط کارشناسان، هیچ گلخانه‌ای در سی سخت بر اثر کمبود سوخت آسیب ندیده است.

به گزارش سفیردنا؛ پیش از این خبری با موضوع (بی برقی گلخانه های سی سخت و نبود گازوئیل برای زنده نگه داشتن محصولات/سرما گلخانه های سرزمین دنا را منجمد کرد) از سوی این پایگاه خبری منتشر شده بود که واکنش هایی به همراه داشت.

 

یکی از مشکلاتی که این روزها گریبانگیر سرمایه‌گذاران در زمینهٔ گلخانه‌های محصولات کشاورزی در سرزمین دنا شده است، منجمد شدن محصولات در اثر بارش برف‌های سنگین در چند روز اخیر بوده که باعث شده صدمات زیادی به این سرمایه‌گذاران و کارگران آن‌ها وارد شود.

هرچند که مسئولان در چند هفته اخیر اخطارهایی را در زمینهٔ بارش‌های باران و برف در سرزمین‌های کوهستانی بویراحمد و دنا داده بودند وبه زعم خودشان این بارش‌ها را کم بارش پیش‌بینی کرده بودند، اما بارش‌های سنگین برف در دو شهر یاسوج و سی سخت غافلگیری مسئولان را به همراه داشت.

 

طبق شواهد و صحبت چند تن از سرمایه‌گذاران گلخانه‌های شهر سی سخت این گلخانه‌ها در چند روز اخیر در محاصره برف بوده‌اند که نبود برق و نبود گازوئیل سهیمه ای به آن‌ها صدمات زیادی وارد کرده که در این زمینه کم‌کاری جهاد کشاورزی به‌عنوان متولی و نهاد خدمات رسان را در این زمینه تأثیرگذار دانسته اند.

در این خصوص آراسته مدیر جهاد کشاورزی دنا در رابطه با خبر سرمازدگی گلخانه‌های شهر سی سخت بر اثر کمبود سوخت به سفیردنا گفت: به اطلاع می‌رسانم با پیگیری های صورت گرفته توسط کارشناسان جهاد کشاورزی هیچ گلخانه‌ای در سی سخت بر اثر کمبود سوخت آسیب ندیده است.

 

وی همچنین افزد: این گلخانه‌ها مجهز به گاز شهری هستند و در موقع اضطرار اگر گلخانه‌داری درخواست سوخت در سامانه سوخت کند سریعا تایید خواهد شد همانطور که دو نفر از گلخانه‌داران درخواست سوخت اظطراری داشتند و هر دو درخواست تایید شد.

 

این مسئول تاکید کرد: کوچکترین مشکلی در رابطه با تامین سوخت گلخانه‌داران و دیگر تولیدکنندگان بخش کشاورزی شهرستان دنا وجود ندارد.

 

انتهای پیام/

 

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس