تازه های سایت

4. فروردين 1394 - 16:03
ابوالفضل قناعتی اظهارداشت: بارها دیده و شنیده ایم که عده ای مسوولان در بخش دولتی و همچنین شهرداری با سودجویان تبانی کرده و راه را برای بروز تخلف باز گذاشته اند.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای گفت: بیشتر پرونده های ساخت و ساخت غیر مجاز کشور در تهران تشکیل می شود.
 

به گزارش سفیر دنا ابوالفضل قناعتی با بیان این مطلب درباره اظهآراءت موسی قربانی، معاون دیوان عدالت اداری درباره اجرا نشدن آراء کمیسیون ماده ۱۰۰ اظهار داشت: در کشور حدود ۲۰ هزار پرونده ساخت و ساز غیر مجاز در کمیسیون ماده ۱۰۰تشکیل می شود که بیشتر آنها متعلق به پایتخت است.

وی افزود: متاسفانه در شهرداری ها کمیسیون توافقات که غیر قانونی است، تشکیل شده و آراء کمیسیون ماده ۱۰۰ در آنجا تغییر یافته و میان طرفین درگیر در پرونده توافقاتی صورت می گیرد در حالی که آراء کمیسیون ماده ۱۰۰ حتما باید اجرا شوند و شهرداری های مناطق حق ندارند در آراء تغییری ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: در کمیسیون ماده ۱۰۰ نمایندگانی از وزارت دادگستری، کشور و شورای شهر حضور دارند و آراء را با دقت نظر و بررسی همه جانبه پرونده ها صادر می کنند بنابراین احکام آنها حتما باید اجرایی شود اما متاسفانه شاهد بروز تخلفاتی در اجرای این آراء هستیم که نشان دهنده سهل انگاری شهرداری پایتخت و سازمان نظام مهندسی است.

وی درباره پدیدیه زمین خواری که چندی است گریبان آراءضی شمال و شرق تهران را گرفته، بیان کرد: زمین خواری و کوه خواری از جمله مشکلات و دغدغه هایی که است رهبر معظم انقلاب نیز نسبت به آن واکنش نشان داده اند و متاسفانه اکنون شاهد این مساله در ارتفاعات شمال تهران و مناطق خوش آب و هوای شرق پایتخت هستیم.

قناعتی تاکید کرد: حریم تهران مشخص است و شهرداری باید نسبت به حفظ این حریم و همچنین اجرای کامل طرح تفضیلی نظارت کافی و جامع داشته باشد و اجازه ساخت و سازهای غیر مجاز در این محدوده ها را ندهد.
وی ادامه داد: خوشبختانه از نظر قانون با کمبود و خلاء مواجه نیستیم بلکه مشکل در وجود تبانی میان مسوولان و نبود نظارت کافی است.
وی گفت: شهرداری و شورای شهر بر اساس وظیفه ذاتی خود باید بر این گونه موارد نظارت داشته باشند اما متاسفانه شاهد کاستی هایی هستیم.

وی اظهار داشت: بارها دیده و شنیده ایم که عده ای مسوولان در بخش دولتی و همچنین شهرداری با سودجویان تبانی کرده و راه را برای بروز تخلف باز گذاشته اند.
وی توضیح داد: با مشاهده تغییرات فیزیکی در این محدوده ها به راحتی می توان تغییرات فیزیکی را مشاهده کرد.
این عضو شورای شهر عنوان کرد: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب لازم است شهرداری، سازمان نظام مهندسی و شورای شهر نقش نظارتی خود در این حوزه را بیشتر کرده و نسبت به آن حساسیت و دقت نظر بیشتری به خرج دهند.

قناعتی در پایان خاطر نشان کرد: حتم بدانید در سال ۹۴ با جدیت بیشتری این مساله را دنبال خواهیم کرد و اجازه نمی دهیم تخلفی در این حوزه صورت گیرد.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس