تازه های سایت

پربازدیدها

15. شهريور 1394 - 1:37
مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: زمین‌خواری و کوه‌خواری در مناطق مختلف این استان بویژه در بویراحمد و دنا افزایش یافته است.

به گزارش سفیر دنا" سید حسین کاظمی" امروز شنبه، 14 شهریور ماه در نشست مبارزه با پدیده زمین‌خواری استان افزود: برخی دستگاه‌های اجرایی متولی مبارزه با پدیده زمین‌خواری به دلیل مصلحت‌گرایی تاکنون در انجام وظیفه خود سهل‌انگاری و کوتاهی کرده‌اند.

 

وی اظهارکرد: زمین‌های با ارزش شمال شهر یاسوج تا شمال شهر مادوان از توابع شهرستان بویراحمد توسط سودجویان و زمین‌خواران تصرف شده و منابع طبیعی در این زمینه بی‌توجهی می‌کند.

 

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیشترین تصرفات عرصه‌های منابع طبیعی در حوزه بویراحمد و دنا است، خاطرنشان کرد: هر ساله میزان تصرفات اراضی جنگلی و مرتعی در استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه در شهرستان‌های بویراحمد و دنا افزایش می‌یابد.

 

کاظمی با اشاره به رفع تصرف اراضی مناطق" تل سیاه"، "اطراف رودخانه بشار" و "سرنجل‌کل" در شهرستان بویراحمد تصریح کرد: طبق گزارشات رسیده این اراضی مجددا از سوی زمین خواران و متصرفان تصرف شده است.

 

وی ضمن انتقاد عملکرد منابع طبیعی در زمینه مبارزه به پدیده زمین‌خواری، ادامه داد: زمین‌خواری و کوه‌خواری در مناطق مختلف این استان بویژه در بویراحمد و دنا افزایش یافته به طوری که در برخی مناطق جنگلی در لابه‌لای درختان بلوط درختان گردو و سیب کاشته شده است.

 

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: افراد صاحب نفوذ و وابسته به برخی افراد در ادارات در تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی بدون مجوز دخیل هستند و در زمینه زمین‌خواری نقش زیادی دارند.

 

کاظمی با بیان اینکه برخی ادارات بیشترین نقش را در زمین‌خواری دارند، اضافه کرد: برخی دستگاه‌های اجرایی متولی مبارزه با پدیده زمین خواری به دلیل مصلحت‌گرایی تاکنون در انجام وظیفه خود سهل‌انگاری و کوتاهی کرده‌اند.

ایسنا

انتهای پیام

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی