تازه های سایت

24. دى 1394 - 1:29
رئیس شرکت امور آب دنا گفت:آب رسانی و توسعه اراضی و باغات کشاورزی جدید در برنامه کاری شرکت امور آب منطقه ای استان نیست.

به گزارش سفیر دنا محسن ظهیرنژاد رئیس شرکت امور آب شهرستان دنا صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به وجود 9 رودخانه به طول 190 کیلومتر در شهرستان دنا گفت:ده ها مزرعه پرورش ماهی و پروژه های مختلف آب رسانی از رودخانه های موجود در شهرستان دنا بهره برداری می کنند.

 

ظهیر نژاد با اشاره به وجود 43 حلقه چاه مجاز و 13 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی شده در شهرستان دنا از تدوین برنامه های مدون شرکت مدیریت منابع آب ایران خبر داد و گفت:اقدامات مختلف امور آب طی سندی مدون برای عبور از تنش آبی در سراسر کشور  مشخص و لازم الاجرا می باشد .

 

وی مصرف بهینه آبهای سطحی و زیر زمینی را مستلزم مشارکت مردم در عبور از بحران آب عنوان کرد و افزود:شرکت مدیریت منابع آب در قالب طرح های مختلف آموزشی به دنبال فرهنگ سازی و بهینه سازی مصرف آب است.

 

ظهیر نژاد اجرای طرح های کنترل مصرف آب های زیر زمینی را یکی از برنامه های شرکت امور آب دانست و تصریح کرد:نصب کنتور هوشمند بر روی چاهها آب کمک شایانی در بهره برداری بهینه منابع آب زیر زمینی میکند.

 

رئیس شرکت امور آب شهرستان دنا برگزاری نشست هایی با ریش سفیدان برای مدیریت منابع آب و نشست با ائمه جمعه شهرستان را از برنامه های شرکت امور آب دنا عنوان کرد و خاطر نشان ساخت:باید با مشارکت همگان و بهره برداری صحیح از منابع آب تنش آبی موجود در منطقه را پشت سر گذاشت.

 

ظهیر نژاد در ادامه با اشاره به درخواست جمعی از مردم سی سخت برای احداث چاه و آب رسانی به منطقه دشتک سی سخت گفت:زمینهای مد نظر اهالی سی سخت حدود 400 هکتار است که باید با بررسی وضعیت منابع آب و بیلان آبهای زیر زمینی تصمیم نهایی برای آب رسانی به این منطقه صورت گیرد .

 

وی با بیان اینکه اجازه بهره برداری و استفاده از منابع جدید زیر زمینی از طرف شرکت منابع آب ایران ابلاغ می شود عنوان کرد:این که در هر دشتی امکان بهره برداری از منابع آب وجود دارد یا خیر در دشت های مختلف متفاوت است.

 

رئیس شرکت امور آب دنا با بیان اینکه در شهرستان دنا تخصیص جدیدی برای حفر چاه وجود ندارد ابراز داشت:از مردم انتظار داریم با توجه به تنش آبی و خشکسالی های اخیر شرایط را بپذیرند و از فشار ها برای احداث چاه در این منطقه کم کنند.

 

این مقام مسئول افزود :آب رسانی و توسعه اراضی و باغات کشاورزی جدید در برنامه کاری شرکت امور آب منطقه ای استان نیست و حفظ وضعیت موجود و مصرف بهینه در دستور کار است و با چاه های غیر مجاز به شدت برخورد خواهد شد.

انتهای پیام /

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

خواست مردم زحمت کش سی سخت ابرسانی به منطقه دشتک ازطریق اب چشمه تنگ حرابنرواست که متعلق به سی سخت هست .بااین کارهم زمینه اشتغال جوانان فراهم میشه وهم رونق اقتصادی وکشاورزی برای شهرستان دنا.
برادر گرامی این چشمه بنرو متعلق به روستای کره است وکشاورزان زیادی از این اب استفاده میکنند
با سلام محضر دوست گرامي فرموده شما قابل احترام است . هم سي سخت و هم روستاهاي كره از اين آب سهم دارند و حق آيه هر منطقه مشخص مي باشد . البته ما سي سختي ها هم راضي نيستيم كه كشاورزي در منطقه كره خداي ناكرده آسيب ببيند . كه انشالله كشاورزي در كره هميشه رونق خواهد داشت .
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی