تازه های سایت

2. آبان 1395 - 1:48
جمعی از اهالی روستای توتنده از توابع بخش مرکزی شهرستان دنا نسبت به قطعی دو هفته ای آب شرب در این روستا از مسوولان مربوطه گلایه مند اند
 به گزارش سفیر دنا داستار یکی از اهالی این روستا که به گفته وی قریب دو هفته را بد,ن آب سپری کرده اند در این باره به سفیر دنا گفت :از بیش از ده روز پیش تا کنون آب شرب بخشی از روستای توتنده قطع بوده که علی رغم پیگیری های مختلف تا کنون این مسیله حل نشده است.
 
وی با بیان اینکه با پیگیری های مختلف در نهایت از طریق تانکر آب به درب منازل منتقل شد گفت:آب انتقالی توسط مسوولان آبفار قابل شرب نبود.
 
اما در همین باره کریمی رییس آبفار شهرستان دنا به سفیر دنا گفت:به علت عبور خط انتقال آب از جاده های اصلی و فرعی امکان ترکیدگی در این نقاط وجود دارد و تخریب جاده و تعمیر لوله ها بایستی با مکاتبه و همراهی اداره راه و شهرسازی صورت گیرد.
 
وی با بیان اینکه در پیگیری های متعدد موفق به شناسایی محل اصلی ایراد خطوط انتقال آب نشده ایم گفت:در آخرین مرحله قرار است چندین نقطه از مسیر خط لوله، حفاریهایی برای شناسایی محل مشکل انجام گیرد.
 
رییس آبفار دنا  با اشاره به اینکه عمده مشکلات و کمبود آب در روستاهای شهرستان دنا به فرسودگی شبکه آبرسانی و انشعابات غیر مجاز بر میگردد افزود:برای برطرف شدن مشکل آب روستای توتنده قرار است دو منبع 500 متر مکعبی در آینده ای نزدیک برای این روستا نصب و راه اندازی شود که ظرفیت ذخیره سازی آب را تا چهار برابر افزایش میدهد.
 
کریمی با بیان اینکه مراحل احداث و راه اندازی منبع جدید آب روستای توتنده در حال اجرا و تجهیزات موردنیاز خریداری شده است اظهار کرد:به جد پیگیر حل مشکل آب روستای توتنده هستیم .وی ادامه داد:امکان اینکه آب غیر شرب برای اهالی یک منطقه منتقل شود وجود ندارد چرا که در صورت بروز مشکلات بهداشتی احتمالی خود آبفار زیر سوال می رود.
 
کریمی عنوان کرد: آب شرب روستاهای فاقد آب و روستاهایی که مشکلات ابرسانی دارند از طریق چاه آب چناربرم به وسیله دستگاه برداشت می شود و هیچ گونه مشکل غیر بهداشتی ندارد. رییس آبفار دنا در پایان تاکید کرد:با تامین اعتبار 250 میلیون تومانی شبکه آبرسانی جدید توتنده دو منبع 500 متر مکعبی به شبکه آبرسانی این روستا ملحق می شود.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

در هر روستایی که باشد مشکل شاید باشد حتی در شهر هم بعضی وقتها قطعی آب به دلایل مختلف وجود دارد . اگر در روستای توتنده انشعابات غیر مجاز رفع گردد وضعیت آب بهتر خواهد شد
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی