تازه های سایت

10. آذر 1395 - 19:24
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دنا از به زیر کشت رفتن 130 هکتار از اراضی شهرستان دنا خبر داد و گفت :این محصول در مقایسه با سایر محصولات تولید شده در اراضی دیم دنا صرفه اقتصادی بالاتری دارد.
فضل الله آذر فر مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دنا در گفت و شنود با خبرنگار سفیر دنا با بیان اینکه سال گذشته برای اولین بار در شهرستان دنا 130 هکتار از اراضی دیم به صورت مکانیزه و یکپارچه به زیر کشت دانه روغنی کلزا رفته است گفت :تولید این محصول که جزو محصولات استراتژیک کشور به حساب می آید و در تولید روغن مورد نیاز کشور کاربرد بسیاری دارد و در سالیان آتی میتواند نقش بسزایی در رونق کشاورزی در اراضی دیم و آبی ایفا کند.
 
مدیر جهاد کشاورزی دنا با اشاره به اینکه در مراحل کاشت و برداشت این محصول مورد حمایت جهاد کشاورزی خواهد بود اظهار کرد:بذر مورد نیاز کشاورزان با قیمت هر کیلو 300 هزار تومان توسط جهاد کشاورزی تامین و با قیمت 18 هزار تومان در اختیار کشاورزان قرار میگیرد.
 
وی ادامه داد بنا به درجه اهمیت این محصول جدای از تامین بخشی از کود مورد نیاز کشاورزان کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی از کاشت تا برداشت محصول مشاوره های لازم را به کشاورزان ارایه میکنند و این خدمات تا جایی ادامه دارد که برداشت این محصول با دستگاههای مکانیزه صورت میگیرد.
 
آذر فر افزود:از نظر کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی محصول کلزا یکی از بهترین محصولاتی است که سود آوری دارد چرا که در هر هکتار بین سه تا شش تن عملکرد دارد و هر کیلو به قیمت 2900 تومان به فروش میرسد که بهتر است کشاورازن این محصول را جایگزین محصول گندم کنند.
 
وی عنوان کرد:این محصول در مقایسه با گندم سود آوری بالاتری دارد و از طرفی نسبت به سایر محصولات نیاز کمتری به آب دارد. مدیر جهاد کشاورزی دنا با بیان اینکه این محصول باید قبل از شروع فصل سرما به مرحله هشت برگی برسد تا تهدید سرما زدگی را پشت سر بگذارد خاطر نشان کرد:پیش از این قصد به زیر کشت بردن 30 هکتار از اراضی  دشتک سی سخت را داشتیم که با توجه به تاخیر بارندگی در شهرستان دنا در فصل پاییز عملا کشت دیم این محصول ناممکن شد.
 
آذر فر در پایان عنوان کرد: جهاد کشاورزی شهرستان دنا اقدام به پهنه بندی روستاها بین کارشناسان این سازمان کرده تا با رصد کامل اوضاع مشاوره های مورد نیاز کشاورزان در مراحل کاشت و داشت محصول گندم و کلزا را به کشاورزان یاد آور شوند.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

جناب آقای آذرفر طرح قطره ای بیاره یادت نرود قولی که ریاست سازمان وجنابعالی به مردم دادید
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی