تازه های سایت

12. آذر 1395 - 23:01
با پایان سرشماری نفوس و مسکن سال 95
آمار جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد
مشارکت مردم استان در سرشماری نفوس و مسکن را 95 درصد عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی و برآورد مرکز آمار ایران برای جمعیت استان 716 هزار و 614 نفر در سال جاری است.

به گزارش سفیر دنا علی شهابی‌نسب اظهار کرد: بر اساس آخرین شمارش هشتمین سرشماری نفوس و مسکن جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد 677 هزار و 458 نفر در قالب 175 هزار و 776 خانوار است.

 

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در هشتمین مرحله سرشماری نفوس و مسکن 80 درصد خانوارها غایب بودند و در این سرشماری شرکت نکردند، گفت: یک هزار و  161 خانوار در مراحل سرشماری غایب بودند.

 

وی مشارکت مردم استان در سرشماری نفوس و مسکن را 95 درصد عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی و برآورد مرکز آمار ایران برای جمعیت استان 716 هزار و 614 نفر در سال جاری است که بر اساس برآورد مرکز آمار ایران 95 درصد جمعیت استان شمارش شده است.

 

این مسؤول بیان کرد: نتیجه سرشماری با محاسبه خانوارهای غایب و خانوارهایی که همکاری نکردند و آمار زندانیان به تفکیک شهرستان در اوایل بهمن ماه از سوی مرکز آمار ایران اعلام می‌شود.

 

شهابی‌نسب با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود جمعیت استان به 700 هزار نفر برسد، افزود: بر اساس سرشماری صورت گرفته بیشترین جمعیت کهگیلویه و بویراحمد در بویراحمد در شهرستان بویراحمد ساکن بوده و جمعیت این شهرستان بالغ بر 280 هزار نفر است.

 

وی تصریح کرد: کمترین جمعیت استان مربوط به شهرستان باشت با 21 هزار و 126 نفر است، ضمن اینکه این آمار تقریبی است و آمار جمعیتی شهرستان‌ها توسط مرکز آمار ایران در اوایل بهمن ماه اعلام می‌شود.

 

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تمامی جمعیت استان شمارش شده، عنوان کرد: مسؤولان استان به ویژه شهرستان بویراحمد هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند، چراکه صد درصد جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج سرشماری شده‌اند.

 

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرهای یاسوج و گچساران بیشترین خانوار غایب را داشتند، خانوارهای غایب این شهرهای بر اساس بعد خانوار محاسبه و به جمعیت استان افزوده می‌شود.

عصر دنا

انتهای پیام

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی