12. آذر 1395 - 23:01
با پایان سرشماری نفوس و مسکن سال 95
آمار جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد
مشارکت مردم استان در سرشماری نفوس و مسکن را 95 درصد عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی و برآورد مرکز آمار ایران برای جمعیت استان 716 هزار و 614 نفر در سال جاری است.

به گزارش سفیر دنا علی شهابی‌نسب اظهار کرد: بر اساس آخرین شمارش هشتمین سرشماری نفوس و مسکن جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد 677 هزار و 458 نفر در قالب 175 هزار و 776 خانوار است.

 

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در هشتمین مرحله سرشماری نفوس و مسکن 80 درصد خانوارها غایب بودند و در این سرشماری شرکت نکردند، گفت: یک هزار و  161 خانوار در مراحل سرشماری غایب بودند.

 

وی مشارکت مردم استان در سرشماری نفوس و مسکن را 95 درصد عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی و برآورد مرکز آمار ایران برای جمعیت استان 716 هزار و 614 نفر در سال جاری است که بر اساس برآورد مرکز آمار ایران 95 درصد جمعیت استان شمارش شده است.

 

این مسؤول بیان کرد: نتیجه سرشماری با محاسبه خانوارهای غایب و خانوارهایی که همکاری نکردند و آمار زندانیان به تفکیک شهرستان در اوایل بهمن ماه از سوی مرکز آمار ایران اعلام می‌شود.

 

شهابی‌نسب با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود جمعیت استان به 700 هزار نفر برسد، افزود: بر اساس سرشماری صورت گرفته بیشترین جمعیت کهگیلویه و بویراحمد در بویراحمد در شهرستان بویراحمد ساکن بوده و جمعیت این شهرستان بالغ بر 280 هزار نفر است.

 

وی تصریح کرد: کمترین جمعیت استان مربوط به شهرستان باشت با 21 هزار و 126 نفر است، ضمن اینکه این آمار تقریبی است و آمار جمعیتی شهرستان‌ها توسط مرکز آمار ایران در اوایل بهمن ماه اعلام می‌شود.

 

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تمامی جمعیت استان شمارش شده، عنوان کرد: مسؤولان استان به ویژه شهرستان بویراحمد هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند، چراکه صد درصد جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج سرشماری شده‌اند.

 

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرهای یاسوج و گچساران بیشترین خانوار غایب را داشتند، خانوارهای غایب این شهرهای بر اساس بعد خانوار محاسبه و به جمعیت استان افزوده می‌شود.

عصر دنا

انتهای پیام

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران