تازه های سایت

پربازدیدها

19. دى 1395 - 16:22
رییس امور آب شهرستان دنا از توقیف یک دستگاه لودر در حال تصرف در محدوده اراضی بستر رودخانه بشار خبر داد.

 به گزارش سفیر دنا ظهیر نژاد رییس امور آب شهرستان دنا در این باره گفت :در راستای حفاظت و صیانت از اراضی ملی حریم و بستر رودخانه ها ،گروه گشت و بازرسی این اداره با همکاری مامورین محترم نیروی انتظامی اقدام به توقیف یک دستگاه لودر در حال دخل و تصرف در محدوده اراضی بستر رودخانه بشار کردند.

 

ظهیر نژاد با اشاره به اینکه گروه گشت و بازرسی دنا از حدود یک ماه پیش تشکیل شده گفت :خوشبختانه در سطح شهرستان تصرفات بستر رودخانه بسیار محدود و کم می باشد ولی اخیرا شاهد ورود برخی افراد به رودخانه جهت ایجاد زمین و انجام گشت سطحی بودیم که گروه گشت هم در همین راستا جهت شناسایی و برخورد تشکیل شده .

 

وی با اشاره به اینکه با همکاری حوزه قضایی خصوصا دادستان محترم شهرستان دنا شاهد اقدامات موثر جهت پیشگیری و جلوگیری از تخلفات در آینده خواهیم بود ابراز کرد: پیش از این نیز یک مورد رفع تصرف از حریم تاسیسات نیروگاه های برقابی در محدوده کوخدان داشتیم .

 

رییس امور آب شهرستان دنا با اشاره به اینکه در صورت احراز شرایط در چهارچوب قوانین و آیین نامه ها و در راستای توسعه و رونق بخش کشاورزی و همچنین تثبیت مالکیت دولت امکان عقد قرارداد اجاره بستر با متقاضیان واجد شرایط وجود دارد.

 

ظهیر نژاد تصرفات غیر مجاز و بدون اخذ مجوز از مراجع ذیربط را دخل و تصرف در اراضی ملی عنوان کرد و گفت :این اقدام کاری غیر قانونی و دست درازی به اراضی ملی می باشد.

 

رییس امور آب دنا خاطر نشان کرد :خوشبختانه طی سالیان گذشته اقدامات قابل توجه و شایسته ای در خصوص جلوگیری از برداشت مصالح رودخانه ای از بستر رودخانه بشار در شهرستانهای بویراحمد و دنا صورت پذیرفت که موجب احیائ دوباره این رودخانه شد.

 

وی با بیان اینکه بجز یک مورد محدود که هم اکنون درحال سیر مراحل قانونی جهت برخورد قضایی می باشد ،سراسر رودخانه بشار در شهرستان دنا تحت کنترل می باشد تصریح کرد :از مردم انتظار داریم در جهت مدیریت هرچه بهتر بهره برداری از منابع آب با امور آب همکاری داشته باشند.

 

ظهیر نژاد با اشاره به اینکه تاکنون قریب به بیش از چهل پرونده در این خصوص تهیه شده که در حال سیر مراحل قانونی است ابراز کرد :هرگونه فعالیت غیر مجاز و بدون مجوز اعم از خاکریزی و خاکبرداری، غرس نهال و ایجاد اعیانی پیگرد قانونی می شود.

انتهای پیام /   

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس