تازه های سایت

20. دى 1395 - 13:38
مقامات و مسئولان شهرستان دنا در پی درگذشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی با صدور پیامهای جداگانه ای درگذشت مبارز خستگی ناپذیر انقلاب را تسلیت گفتند.

به گزارش سفیر دنا مقامات و مسئولان شهرستان دنا با صدور پیامهای جداگانه ای رحلت آیت الله هاشمی رفنسجانی را تسلیت گفتند .

متن پیام مسئولان شهرستان دنا بدین شرح است:

در متن پیام عباس بهشتی روی فرماندار دنا آمده است:

یَآ أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّهُ ارْجِعِی إِلَی‏ رَبِّکَ رَاضِیَهً مَّرْضِیَّهً فَادْخُلِی فِی عِبَادِی وَادْخُلِی جَنَّتِی‏

در ایام سوگ فاطمه معصومه(س) و شهادت مظلومانه امیر کبیر، ایران به سوگ سردار شایسته خویش نشست و قهرمان ملی مبارزه با استبداد و استعمار، سر بر آستان حق نهاد. حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی فرزند ثابت قدم روح الله، همراه و همدل دیرین رهبری، چهره ممتاز و تاریخ‌ساز انقلاب اسلامی و دلسوز واقعی مردم؛ پس از عمری مجاهدت و صبوری به ملاقات حق شتافت.تاریخ چه تقدیر پر معنایی داشت که آن اسطوره حلم و تحمل و ایمان و اعتدال، در روزی به دیدار خداوند متعال شتافت که نقطه آغاز خیزش و قیام ملت در دفاع از خمینی کبیر، بنیانگذار انقلاب اسلامی بود.

 

خبر غیرمنتظره و غم‌انگیز درگذشت حضرت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و جانشین فرماندهی کل قوا در دوران جنگ تحمیلی، آحاد مردم ایران بلکه آزادی خواهان و استکبارستیزان جهان اسلام را در اندوه و ماتم فروبرد. بی‌گمان حافظه مردم و تاریخ معاصر ایران خدمات ارزنده و راهگشایی‌های ایشان در بن‌بست‌ها و گردنه‌های دشوار دوران قبل و پس از انقلاب اسلامی را برای همیشه به یاد خواهد سپرد.  

 

اینجانب این ضایعه بزرگ و مصیبت عظیم و ثلمه جبران ناپذیر رحلت مولمه ی عالم ربانی، مجاهدی نستوه، یار صدیق امام و رهبری و رئیس فقید تشخیص مصلحت نظام ، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) را به ساحت قدس آقا امام زمان(عج) ، مقام معظم رهبری،ریاست محترم  جمهوری، بیت معزز و معظم ایشان، جامعه بزرگ روحانیت، مردم شریف و همیشه در صحنه شهرستان دنا تسلیت و تعزیت عرض می نماییم.

 

********************
سپهدار مجلسی نژاد مدیر آموزش وپرورش شهرستان دنا در پی ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) با صدور پیامی آورده است:
 
انا لله و انا الیه راجعون
 
رحلت جانگداز و عروج ملکوتی یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ( رحمت الله تعالی علیه ) مبارز نستوه سال های سخت وتاریخ ساز ایران اسلامی ، سردار سازندگی و یکی از استوانه های نظام ایران اسلامی ما را در غمی جانکاه و خسران و حسرتی عمیق فرو برد .
 
آیت الله هاشمی رفسنجانی در طول مبارزات انقلاب اسلامی با تمام سختی ها و ناملایمات کنار آمدند ، سوختند و ساختند و میراث گرانبهایی را از صبر و استقامت و وفاداری به یادگار گذاشتند و سالیان سال بی هیچ چشم داشتی به اسلام و انقلاب خدمت کرد .
 
فقدان آن عالم ربانی ضایعه دردناک و جبران ناپذیری برای انقلاب است اما اطمینان داریم که بذر صداقت ، نجابت و فروتنی اش ریشه دوانده و همچنان درخت تنومند انقلاب را آبیاری خواهد کرد . اینجانب این مصیبت عظمی را به خانواده و فرزندان ، یاران راستین امام راحل ، ملت شریف ایران اسلامی و همه ارادتمندان ایشان تسلیت می گویم و برای آن فقید سعید علو درجات ، رحمت و رضوان الهی را مسئلت می نمایم .
 
 
********************
 

جلیل بهشتی روی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دنا در پیامی آورده است:

چقدرجایت خالی خواهدبود…

چو ایران نباشد تن من مباد

دررفتن جان از بدن گویند هر نوعی سخن

من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می رود صبربسیار بباید پدر پیر فلک را.   

تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید

خداحافظ مردروزهای سخت وطوفانی ،خداحافظ عالم آزاداندیش وشجاع ،  ارتحال ملکوتی عالم ربانی، یارشفیق امام راحل (ره) ویکی ازپایه های اصلی نظام ،ستون وخیمه انقلاب ،سنگ صبورتمام ناملایمات،  حضرت آیت اله هاشمی رفسنجانی رابه مردم همیشه درصحنه ایران اسلامی تسلیت عرض نموده و ازدرگاه حضرت سبحان برای روح آن مجتهدوعالم سفرکرده علودرجات راخواهانم .امیدواریم برنامه ها وراهکارهای مناسب جهت حضورپرشورمردم درمراسم تشییع وتدفین  آن مجتهدبزرگ رحلت کرده  به طورشایسته ودرخورفراهم گردد.

********************

حسن زاده رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان دنا با صدور پیامی آورده است:

بسم الله الرحمان الرحیم

انا الله انا الیه راجعون
رحلت مجاهد نستوه، ، مبارز خستگی نا پذیر، یار صدیق امام و رهبری بزرگ مرد روزهای سخت قبل وبعداز انقلاب اسلامی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی باعث تالم و تاثر مسئولین نظام و مردم قدر شناس ایران گردید.

دانشمند فاضل، عالمی بزرگ وتاریخ ساز، سردار سازندگی، که خدمات ارزنده اش در حافظه تاریخ ثبت خواهد شد.

بزرگ مردی که با مسئولیت های خطیر توانست در کنار امام و رهبری انقلاب اسلامی را در برابر ناملایمات روزگار و دشمنان انقلاب اسلامی حفظ و حراست نمایند.

فقدان این مرد کبیر ، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، جانشین فرماندهی کل قوا در دوران جنگ تحمیلی را به امام عصر (عج) رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری و مردم شریف و قدر شناس شهرستان دنا و همه دوستداران آن فقید سعید تسلیت عرض می نماییم.

********************

علی محمد حسینی شهردار سی سخت در پی در گذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام شهردار سی سخت در پیامی این ضایعه ی بزرگ را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری بود و انقلاب از آغاز با نام او پیوند یافت. یاد و خاطره ایشان تداعی گر روزهای پیروزی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و تلاش های دلسوزانه ایشان برای مجد و عظمت ایران اسلامی همواره بر تارک تاریخ این سرزمین خواهد درخشید.

اینجانب این مصیبت را به محضر مقام معظم رهبری, ملت بزرگ ایران اسلامی و بیت شریف ایشان تسلیت عرض می نمایم .

********************

رئیس ثبت احوال شهرستان در پیامی رحلت جانگداز حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت ؛ در این پیام آمده است .

 

مشیت شگفت آور خداوندی براین تعلق گرفته که همواره سینه بی آلایش بندگان برگزیده خویش را با آزمون های شگرف ، آماجگاه تیر رنج های روانکاه سازد ، اندوه چنین بندگان شایسته ای همچون عظمت روحشان بی کران و بدون انتهاست ؛ زیرا اینان افزون بر رنج های خود ، غم های تمامی تاریخ بشری را نجیبانه و استوار بر دوش می کشند . و از همین روست پس از عمری مجاهدت ، و تحمل مشقت های فراوان در استقرار نظام مقدس اسلامی در ایران زمین ، پر کشیدن جان عرشی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ؛ یار دیرین امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران به سرای جاویدان به دلیل اهتمام استثنائی معظم له در تحقق عدالت و استقرار حاکمیت اسلامی نه تنها ملت شریف ایران ، بلکه تمامی کسانی را که در این عرصه خاکی به صلح و آرامش نوع بشر می اندیشند غرق اندوه سازد .

اینجانب ضمن عرض تسلیت این واقعه جانگداز به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران ، خانواده گرانقدر آن فقید سعید و مردم شریف شهرستان دنا ، از خداوند بزرگ برای آن بزرگوار علو مرتبه های الهی مسئلت می نمایم .

شاهین کاظمی

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

«انّا لله و انّا الیه راجعون» ضایعه ارتحال جانگداز مبارز انقلابی، مجاهد نستوه و یار دیرین امام(ره) و رهبری «حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی» را به پیشگاه مقام معظم رهبری،ملت شریف ایران و خانواده آن بزرگ مرد فقید تسلیت و تعزیت عرض مینماییم.
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی