تازه های سایت

پربازدیدها

11. اسفند 1395 - 10:32
مسوول بیمه محصولات کشاورزان شهرستان دنا علت عدم پرداخت غرامت کشاورزان شهرستان دنا را تشریح کرد.

جعفر مظفری مسوول بیمه محصولات کشاورزی شهرستان دنا در گفت و گو با خبرنگار سفیردنا با اشاره به تاخیر در پرداخت غرامت بیمه محصولات گفت:پرداخت غرامت به کشاورزان منوط به تامین اعتبار است و پرداختها نیز مستقیما از حساب متمرکز به حساب کشاورزان واریز می شود.

 

مظفری با بیان اینکه کسانی که از محل مطالبات غرامت بیمه، محصولات سال جاری خود را بیمه کرده اند به صورت سیستمی حق بیمه سال جدید از غرامت کسر و مابه تفاوت به حساب کشاورز واریز می شود افزود: 90 درصد از حق بیمه سال زراعی جاری از محل مطالبات غرامت سال گذشته کشاورزان بوده .

 

 وی با اشاره به اینکه تا زمانی که سایت بیمه در سال جاری باز باشد غرامتی به کشاورزان پرداخت نمی شود ابراز کرد: طلب کشاورزان بعد از انجام تهاتر (تصویه بدهی کشاورزان از محل غرامت ) به حساب افراد واریز می شود.

 

مسوول بیمه محصولات کشاورزی شهرستان دنا با بیان اینکه در سال زراعی جاری حدود 12 هزاربیمه نامه در زمینه های زراعت، باغداری، طیور، زنبورداری، دام ،پرورش ماهی و گلخانه به ثبت رسید گفت: بیش از 60 میلیارد ریال غرامت در زمینه باغداری و زراعت به کشاورزان شهرستان دنا اختصاص یافته است.

مظفری با اشاره به این که دفتر بیمه درصد خسارت هر محصول و مستندات هواشناسی را به صورت سیستمی به صندوق بیمه تهران ارسال کرده افزود: در صورت تامین اعتبار توسط دولت پول مستقیما به حساب کشاورزان واریز می شود.

 

مسوول بیمه محصولات کشاورزی شهرستان دنا ابراز کرد: سامانه بیمه خسارات تا 15 اسفند برای رفع اشکالات باز خواهد بود.

 

مظفری یکی از عمده مشکلات شهرستان دنا برای مستندسازی خسارات وارده به کشاورزان را نبود ایستگاههای هواشناسی در  نقاط مختلف شهرستان دنا عنوان کرد ابراز کرد:آمار سازمان هواشناسی یکی از عوامل تایید خسارت در هر منطقه و یا روستایی است.وی خاطرنشان کرد: این در حالی است شهرستان دنا تنها دارای یک ایستگاه هواشناسی است و به خاطر نبود ایستگاهای متعدد در مناطق مختلف امکان مستند سازی بخش عمده خسارات وارده به کشاورزان وجود ندارد که در نهایت به خاطر نداشتن این مستندات با برخی مشکلات مواجه می شویم.

 

وی عنوان کرد: تنها یک ایستگاه هواشناسی در شهر سی سخت وجود دارد و از آنجا که شهرستان دنا به شکل طولی در امتداد رشته کوه دنا واقع شده نیاز مبرم به داشتن ایستگاه هواشناسی در برخی دیگر از نقاط شهرستان داریم.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس