تازه های سایت

پربازدیدها

31. فروردين 1396 - 3:23
جمعی از جوانان شهر سی سخت به ارایه دیدگاه خود در باره عملکرد چهار ساله شورای شهر سی سخت پرداختند.

به گزارش سفیردنا چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در حالی به روزهای پایانی عمر خود نزدیک می شود که بررسی و ارایه گزارشی از عملکرد این دوره شورای شهر بیش از هر چیز دیگری در افکار عمومی موج میزند و مردم از منتخبین خود انتظار دارند تا به مردم بگویند در چهار سال تصدی امور در شورای شهر چه دستاوردها و موفقیت هایی داشته اند.

 

به نظر میرسد پرداختن به این مسیله قبل از هر چیزی می تواند چراغ راهی در مسیر پیش روی منتخبین مردم در دور پنجم شورا و از طرفی موجب شفافیت در عملکردها و وعده های انتخاباتی کاندیداها باشد.

در همین رابطه سفیردنا با تهیه مصاحبه ای با چند تن از جوانان شهر سی سخت نظر آنها در این رابطه را جویا شد.

 

هادی زابلی یکی از جوانان شهر سی سخت در این رابطه به سفیردنا می گوید به نظر بنده از مهمترین نقاط قوت شورای چهارم شهر سی سخت میتوان به برخورد خوب این اعضا بامردم و رابطه صمیمی باجوانان اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه در قضیه زمینهای دلون سی سخت و اختلاف و درگیری دو سال پیش در تپه قلات تعدادی از اعضای شورا واقعا نقش موثری داشتند گفت:همچنین میتوان انتخاب آقای مهندس محمدحسینی به عنوان شهردار را از نقاط مثبت  عملکرد این اعضا نام برد .

وی با اشاره به اینکه آنچه مسلم است این است که همواره در هرکاری نقاط منفی ومثبتی وجود دارد افزود: ازمهمترین وظایف شورای شهر می توان به اهداف اصلی تشکیل شوراها در جهت پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی ،اقتصادی، عمرانی، بهداشتی و فرهنگی اشاره کرد که به عنوان یک شهروند سی سختی دراین چهارسال آنچنان تغییر ویا پیشرفتی دراین زمینه ها به چشم ندیده ام وانتظار دارم شورای منتخب دوره پنجم بیشترین تمرکز خود را دراین موارد بکار گیرد .

وی با بیان اینکه فقط در یک مورد به عنوان مثال میتوانم به چراغانی جاده کمربندی سی سخت یاد کنم که تا جایی که در جریان هستم و از دوستانم در شرکت برق شنیده ام متاسفانه هیچ گونه پی گیری از طرف اعضای شورای شهر دراین خصوص صورت نگرفته است.

 

زابلی در پایان گفت :در هر حال خدمت این عزیزان خسته نباشید عرض می کنم و امیدوارم که اعضای شورای چهارم در مدت زمان باقی مانده بتوانند به نحو احسن در خدمت رسانی به مردم عمل کرده و موجب رضایت حداکثری مردم شهر شوند .

 

احمد رضا رحیمی زاده نیز یکی از مغازه داران شهر سی سخت است که در این رابطه به سفیردنا گفت:به نظر من از آنجایی که اکثریت قشر شهر سی سخت را جوانان تشکیل میدن جوان بودن اعضای این دوره ی شورا از عمده محاسن و نقطه قوتشون بوده چون از جنس اکثریت هستن و شرایط جوانان رو بهتر درک میکنن.

 

 وی بیان کرد:همچنین از دیگر نقاط قوت اعضای شورای چهارم می توان به داشتن تخصص مورد نیاز مسائل اجتماعی و شهری و عمرانی اشاره کرد که در این پروسه چند ساله بسیار کاربرد داشتن و مورد نیاز بوده.

 

رحیمی زاده ادامه داد: در کنار این محاسن طبیعتا معایبی هم وجود داره که می توان به کم تجربگی در مباحث مدیریتی و عدم آشنایی با مسائل و مشکلات کلان شهری و اجتماعی اشاره کرد که خوشبختانه با درایت و گرفتن مشاوره از بزرگترها و انتقادپذیری این نقاط ضعف هم تا حدودی از بین رفت.

 

اسماعیل قربانی یکی دیگر از شهروندان سی سخت است که اعتقاد دارد شورای دور چهارم سی سخت عملکرد بسیار ضعیفی داشته است، وی با اشاره به مسئله رها سازی فاضلاب برخی خانه ها به جوبهای سطح شهر و بوی بسیار مشمئز کننده آن به پیگیری های خود برای حل این مشکل اشاره کرد. وی با بیان اینکه بخش زیادی از فاضلاب شهری سی سخت به باغات بنده و کشاورزانی سرازیر می شود که در پایین دست شهر مشغول به کشاورزی هستند گفت: بعد از پیگیری های مکرر از طریق شوار متاسفانه اقدامی خاصی برای این مشکل که مشکل ده ها کشاورز است انجام نگرفت.

 

وی با بیان اینکه در همین رابطه با طرح شکایتی خواستار پیگیری این معضل زیست محیطی بودم که مجددا شورا از همکاری برای پیگیری شکایت علیه شهرداری امتناء کرد افزود:وقتی شورای شهر توان خرید صد متر لوله و هدایت فاضلاب به خارج از باغات کشاورزی را نداشته باشد نشان دهنده ضعف در قبال اساسی ترین مشکل یعنی بهداشت عمومی است.

 

قربانی با بیان اینکه همکاری سایر ادارات در پیگیری های مردمی بهتر از شور و شهرداری حداقل در همین یک مورد بوده است ابراز کرد: ما رای داده ایم که شورا طبق وظایشان عمل کنند و به مطالبات مردم رسیدگی کنند ولی هیچ گونه همکاری در این رابطه نکردند.

 

وی خاطر نشان کرد:انتقادی دیگری که مردم از شورای چهارم دارند مسیله بیمارستان سی سخت است که زمزمه هایی مبنی بر انتقال این واحد درمانی به جاهای دیگر وجود دارد و تا کنون به نتیجه نهایی نرسیده است.

 

حامد موسوی یکی دیگر از جوانان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان نیز در این باره گفت:به نظر من انتظار هایی که مردم شهر از یک عضو و یا اعضای شورای اسلامی شهر دارند بدون شک جز اینکه در طول زمان چند سال در اذهان مردم ساخته شده است چیزه دیگری نیست عنوان کرد:کاش من و امثال من یاد میگرفتیم که وظایف کلی یک عضو شورای شهر چیست نه اینکه دلیل وجود هر مشکلی را شورای شهر بدانیم!

 

وی بیان کرد: به نظر بنده نقاط قوت اعضای شورا اخلاق خوب آنها با مردم و پیگیری کار های شهرداری بود که واقعا دیده شد.

موسوی افزود:شورای شهر در این دوره عملکرد مطلوبی از نظر مردم نداشته اند ولی در صورتی که اگر وجدانمان را قاضی کنیم جاهای زیادی زحمت کشیده اند.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

به جز آقای مهندس حسین پور مابقی ما را کاملا ناامید کردند. خود مهندس حسین پور نیز برش آنچنانی نداشت اما لااقل پیگیر و فعال بود. ما از مردم التماس میکنیم به فکر خودشون نیستند لااقل به فکر ما و خانواده ما باشن که بایستی اگه شورای ضعیفی انتخاب شود نتونیم حقوقی دریافت کنیمم. خدایی شورایی انتخاب کنید که فقط برش داشته بو و حرفش پیش بالادستی ها خریدار داشته باشد.
مشکلات و نارضایتی های ما مردم اتفاقاً به خاطر کارکرد فنی این شوراست. چرا اتفاق خاصی از لحاظ مهندسی رخ نداد در این چهار سال. پیگیری که مهم نیست، به نتیجه رسیدن قضایا مهم هست. هر چند معلومه این کامنت کار کیه. جدی خیلی زشته آدم برای خودش کامنت بنویسه.
اقای قربانی برادر عزیز کجا بیمارستان را دارند منتقل میکنند، حداقل پیگیری کن تا بفهمی که در محل قدیمی درمانگاه شهر زمینی برای همین امر اختصاص داده شده، هر جند وظیفه شوار نبوده اما با پیگیریهای شورا به این نتایج رسید، البته دیگر همشهریان از جمله تعدادی از پزشکان با نفوذ شهر هم زحمت کشیده اند. و جا داره از مهندس نیک اقبالی هم قددردانی بشه. البته اقای قربانی نگفتن که آیا ذی حق بودند که از شهرداری شکایت کنند یا نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فکر کنم منظور از زمین همون زمینی باشه که شورای دوره سوم نامه نگاریشو کرده بودن ......حرف دل زیاده در کل کارنامه شورای چهارم ضعیف بوده
بله بله شورای دور سوم خیلی خفن بودند. بنده خدا فقط صحبتهای آقای زابلی در حلسه اخیر فرمانداری به اندازه تمام دوره شش ساله اون شورا بود. فقط پیگیریهای مهندس محمد حسینی و تلاشهای اقایان خلیلی و نظری به اندازه ههه اون شش سال بوده. به عنوان کسی که در فرمانداری بودم، خدمتت عرض کنم که اگه چندتا آدم با جرات مثل اقای زاهد زابلی داشتیم الان فاجعه مسکن مهر و خیلی از مسائل دیگه رخ نداده بود. بخدا ما جوانان سی سخت باید تا میتونیم تلاش کنیم و در کنار بزرگان و باتجربه های شهرمون، این شهر رو به ی جای خوب برسونیم. باید دست منفعت طلبا رو در اداره امور شهرمون قطع کنیم.
چطو ریت ایابو ای حرف بزنی... البته دس هر کس که سی سخت کار ایکنه درد نکنه و انشاءالله هرکس هم خیانت ایکنه دسش قطع وابو
برادر عزیز در مورد بیمارستان پیامو دقیق بخون بعد اظهار نظر کن ...نکته دوم که نوشته بودین شهرداری ذی حق شکایت بوده یانه این لوله رو خود شهرداری انداخته طبق گفته اهالی محل خود شهرداری هم اجازه داده فاضلابشونو وصل کنن به خط اصلی .......شورا وشهرداری هیچ گونه همکاری نداشتن چون خودشون مجوز دادن الانم بنده مجبورم برا دادگاه این مساله برم یاسوج بیام در صورتی که شهرداری با هزینه خیلی کم منتقلش کنه .....بنده رای دادم کارمو پیگیری کنن نه اینکه برا این کار برم یاسوج وبیام....
دوست عزیز اونجا نوشتی بیمارستان وظیفه شورا نیست چندتا از دوستان که هیچگونه پستی هم ندارن چندتا از مطالبات عمومی رو پیگیری کردن و نتیجه گرفتن شورا که جایگاه سیاسی داره او برا ورود به برخی امورم مصونیت قضایی دارن ..
شورایی که... آقای محمدحسینی رو انتخاب کرده دیگه باقی عملکردشم مشخصه.اونایی که حمایت از شورا میکنن بگن هفت ماه حقوق معوقه کارکنان شهردای چرا پرداخت نمیشه و مسولش کیه
صبح زاگرس