تازه های سایت

پربازدیدها

12. خرداد 1396 - 15:03
امام جمعه سی سخت با بیان اینکه امروز نخبگان، علما و مسوولان وظیفه دارند دین خود را در مقابل گفتمان و شخصیت امام ادا کنند عنوان کرد:باید مراقب باشیم تحریفی در شخصیت و مبانی فکری امام رخ ندهد.
به گزارش سفیردنا حجت الاسلام ناصر مصباح نژاد در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر سی سخت گفت:بهترین حالتی که انسان می تواند به معبود خود نزدیک شود در حالت خالی بودن شکم است و در این شرایط است که انسان می تواند با فراغت از شهوات به رضایت الهی دست یابد .
 
امام جمعه سی سخت با بیان اینکه مبارزه با شهوت و خشم کار پیغمبر و پیغمبران الهی است که توصیه به ترک شهوات کرده اند افزود: فلسفه روزه رساندن انسان به حکمت است که اگر فهم شود موجب انسان سازی می شود.
 
وی ابراز کرد:ورع و تقوای الهی و دوری از حرام کلیدی است که خود به خود موجب می شود جان و دل انسان مشتاق به عبادت و انس با خدا شود.
 
خطیب جمعه سی سخت در ادامه با اشاره به بیست و هشتمین سالروز رحلت بنیان گذار انقلاب اسلامی بیان کرد: با رحلت امام شکاف بزرگی در جهان اسلام رخ داد.
 
امام جمعه سی سخت با بیان اینکه امروز نخبگان، علما و مسوولان وظیفه دارند دین خود را در مقابل گفتمان و شخصیت امام ادا کنند عنوان کرد:باید مراقب باشیم تحریفی در شخصیت و مبانی فکری امام رخ ندهد.
 
 
وی با اشاره به اینکه امام راحل مانند جدش سید الشهدا متعلق به تمام بشریت و آرمانی جهانی است افزود:امروز با مراجعه به اندیشه امام راحل می توان اسلام ناب را از اسلام آمریکایی تشخیص داد.
 
 
خطیب جمعه سی سخت در ادامه با اشاره به آغاز زعامت مقام معظم رهبری که در شرایطی بسیار سخت تر از شرایط امام تحقق یافت خاطر نشان کرد:امام راحل با هوشمندی کم نظیر و توسل و توکل به خدا کشور را از انواع کودتا و توطئه به ساحل نجات رسانیدند.
 
 
وی در ادامه با بیان اینکه برخی ها امام خمینی را برجسته تر از رهبر انقلاب می انگارند عنوان کرد:اینها قصد دارند رهبری انقلاب را ضعیف و مواضع ایشان را در تضاد با حرکت امام به جامعه القا کنند .
 
 
خطیب جمعه سی سخت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سند ۲۰۳۰یونسکو گفت: قصد انتقادات بی جا و بی اساس را نداریم ولی هر جایی بر خلاف مصالح کشور و مردم اقدامی شود روشنگری خواهیم کرد.
 
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی سی سخت با بیان اینکه این سند بدون اجازه شورای عالی انقلاب فرهنگی و از طرف وزیر آموزش و پرورش و معاون امور زنان ریاست جمهوری پذیرفته شده است خاطرنشان کرد:باید دید چرا خانم مولاوردی با پول بیت المال تیشه به ریشه بنیان خانواده میزند و از پول بیت الملال به دنبال ترویج فمنیسم است.
 
 
وی آموزش به شیوه غربی و حذف آیات جهاد و شهلدت از متون درسی و ترویج سبک زندگی غربی را از ایرادات اساسی بر این سند دانست و تاکید کرد:نباید در برابر این مسیله سکوت کرد.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

مهمترین مطالبه مردم از دولت تحول در مدیریت آموزش و پرورش دنا است .واقعا افت شدید آموزشی بیداد میکند مدیر اداره شخص ضعیفی است و آموزش در دنا واقعا تعطیل است باید چاره ای اندیشید.
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی