تازه های سایت

پربازدیدها

13. خرداد 1396 - 8:30
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ابتکارات سبز در توسعه پایدار کشاورزی کوهستان زاگرس مرکزی در دو روستای شهرستان دنا اجرایی می شود.

به گزارش سفیردنا به نقل از خبرنگار مهر، حسن نوروزی بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هشت ماه از اجرای این طرح در دو روستای این شهرستان گذشته و تا دوسال آینده نتیجه طرح مشخص شده و در صورت موفقیت به کل شهرستان و شهرستان بویراحمد تعمیم می یابد.

نورورزی افزود: کوهستان زاگرس مرکزی که شامل محدوه ای از استانهای اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس و کهگیلویه و بویراحمد است از مناطق مستعد کشور و دارای گونه های فراوان گیاهی و جانوری است.

وی بیان داشت: با توجه به ظرفیت فوق العاده ای این بخش از زاگرس در توسعه اقتصادی، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست کشور طرحی را با عنوان طرح ابتکارات سبز در توسعه پایدار کشاورزی کوهستان زاگرس مرکزی ارائه داده است.

وی بیان داشت: در این طرح که یکی از راههای توسعه زاگرس مرکزی است، توسعه کشاورزی ارگانیک و پایدار در این بخش مورد توجه قرار گرفته است.

نوروزی تصریح کرد: شهرستان دنا و بویراحمد از ذخیره گاه زاگرس مرکزی سهم زیادی دارند و در راستای اجرای این طرح باید کشاورزی پایدار با رویکرد مشارکتی مردم اجرایی شود.

وی افزود: در این طرح کشتهای ارگانیک با استفاده از روشهای کشاورزی با مصرف آب کمتر، سموم و کودهای کمتر و مبارزه بیولوژیک با آفتها انجام می شود.

نوروزی با بیان اینکه تا زمانیکه کشاورز در پییگیری طرح و یا ترویج ایده مشارکت نداشته باشد پذیرش سخت است، گفت: وقتی با کار میدانی و با حضور کارشناسان نتایج مثبت حاصل شود و صرفه جویی در منابع آب و استفاده کمتر از سموم آفت کش آموزش داده شود توسعه کشتهای ارگانیک موفق خواهد بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تصریح کرد: در توسعه پایدار کشاورزی، افزایش تولیدات ارگانیک و استفاده کمتر از سموم و استفاده ازیافته های جدید و بیولوژیک برای مبارزه با آفات مورد توجه است.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی