تازه های سایت

پربازدیدها

28. مرداد 1396 - 11:32
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به آزمایشات انجام شده آب شرب روستاهای تمنک، برائی و سرتنگ تمنک مشکل بهداشتی ندارند.

به گزارش سفیردنا روز یکشنبه 22 مردادماه گزارشی با عنوان " رفع تشنگی با آب آلوده در روستاهای شهرستان دنا/ صدور قبض برای آبی که نمی‌آید+فیلم" بر روی خروجی تسنیم قرار گرفت که واکنش‌های متفاوتی را در فضای عمومی به همراه داشت.

فیض‌الله پاسره اظهار داشت: با توجه به فرسودگی شبکه داخلی و منبع ذخیره آب روستاهای تمنک، ده برائی و سرتنگ تمنک تاکنون افزون‌بر یک میلیارد تومان برای احداث 25 کیلومتر شبکه توزیع و داخلی و احداث منبع 500 متر مکعبی هزینه شده و اکنون نیز مبلغ 150 میلیون تومان برای بهسازی سرچشمه پیش بینی شده که بزودی کار بهسازی شروع می‌شود.

وی عنوان کرد: نمونه آزمایشات آب در چندین نوبت از طریق شبکه بهداشت روستاهای تمنک و ده‌برایی و شبکه درمان شهرستان دنا انجام شده که موردی دال بر غیربهداشتی بودن آب آشامیدنی این روستاهای وجود ندارد و آلودگی آب این روستاها بر اساس نتایج آزمایش‌های مستمر مراکز بهداشت و درمان، قویاً تکذیب می‌شود.

پاسره ابراز کرد: آزمایشی مبنی بر غیر بهداشتی بودن آب منتشر شده و سایت ها به آن رجوع کرده‌اند، مربوط به سال 1390 بوده که در آن سال شبکه آب این روستاها تحت پوشش آبفای روستایی دنا نبوده و مسئولیتی در قبال شبکه آب این روستاها نداشته است.

مدیرعامل آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: متاسفانه افرادی که از انشعابات غیر مجاز آب استفاده می‌کنند تاکنون به اشکال مختلف در سایت‌ها، شبکه‌های مجازی در خصوص کنتور گذاری کار شکنی می‌کنند و حتی با تخریب بهسازی چشمه و ریختن اشغال در محل بهسازی چشمه نسبت به نشر در فضای مجازی اقدام کرده‌اند.

پاسره تصریح کرد: صدور فیش‌های 138800 تومانی برای برخی از اهالی این روستاها جریمه‌ای بوده که طبق قانون برای کسانی که مبادرت به تهیه اشتراک آب و نصب کنتور اقدام نکرده‌اند صادر شده و ادعای دیافت وجه در قبال عدم ارائه خدمات که با هیچ منطقی هم سازگار نیست، رد می‌شود.

تسنیم

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی