تازه های سایت

پربازدیدها

15. شهريور 1396 - 11:45
امین زرافشان حجم خاکبرداری این پروژه را بالغ بر 500هزار متر مکعب اعلام نمود و خاطرنشان کرد: در روند اجرایی این پروژه 4خطه با عرض 25 متر ، حجم خاکبرداری بالا ، کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر و بسته شدن مسیر تردد اصلی موجب تاخیر در فرایند اجرای پروژه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی  سفیر دنا؛ سی‌سخت شهری در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج و در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران قرار دارد. این شهر مرکز شهرستان دنا ست که دارای جاذبه های توریستی فراوانی است  و همه ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

شهر سی سخت اکنون از لحاظ جاده ارتباطی با مرکز استان دچار مشکاتی می باشد . سفیر دنا در مصاحبه با ناظر پروژه 5 کیلومتر از صعب العبورترین مسیر جاده یاسوج سی سخت این مشکل را بررسی می کند.

ناظر و مشاور این پروژه گفت : پروژه چهار خطه راه اصلی  یا سوج سی سخت زیرنظر  شرکت ساسان بنا از مورخ 30/1/1390 شروع بکار و به مرحله اجرا در امده است که طی عملیات راهسازی از قبیل خاکبرداری، خاکریزی، روسازی و آسفالت با تلاش شبانه روزی  پیمانکار بومی آماده بهره برداری می باشد.

امین زرافشان ضمن تشکر ویژه از ساسان نیک اقبال پیمانکار این پروژه، حجم خاکبرداری را بالغ بر 500هزار متر مکعب اعلام نمود و خاطرنشان کرد: در روند اجرایی این پروژه 4خطه با عرض 25 متر
و حجم خاکبرداری بالا، عواملی از قبیل کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر و بسته شدن مسیر تردد اصلی موجب تاخیر در فرایند اجرای پروژه شده است.

مشاور پروژه  با اشاره به اتمام عملیات خاکبرداری و خاکریزی با حجم مشخص افزود:  به دلایل کمبود اعتبارات و معارضات اجتماعی از قبیل منابع طبیعی، محیط زیست، برق فشار قوی، آب وفاضلاب روستایی و شهری و شرکت گاز،  در امر راهسازی در طول این چندسال موانع و مشلات به همراه داشته که موجب تاخیر در این امر شده است.

زرافشان مزایای احداث بزرگراه اصلی یاسوج سی سخت در مقایسه با راه فعلی را اینگونه ارزیابی کرد:

  • حذف 28 قوس افقی خطرناک در طول مسیر
  • کاهش طول مسیر به میزان 4 کیلومتر
  • افزایش سرعت تردد از 30کیلومتر به 80کیلومتر در ساعت
  • کاهش زمان سفر به میزان 20دقیقه
  • حذف 5 قوس قائم و کاهش شیب طولی راه از 14 درصد به 6الی 7 درصد
  • افزایش حجم تردد خودرو از 40وسیله نقیله در کیلومتر به 160وسیله نقلیه در کیلومتر

وی افزود: 5کیلومتر از پروژه جاده یاسوج سی سخت تحت نظر شرکت ساسان بنا بوده که 4کیلومتر از آن در مرحله قیر وآسفالت می باشد .
مهندس زرافشان ادامه داد: جا دارد از &nbsp مدیرکل محترم راه و شهرسازی استان در دولت دوازدهم ، نماینده محترم بویراحمد و دنا، استاندار محترم و معاونت عمرانی استاندار، فرماندار محترم دنا،مدیریت محترم ساخت و توسعه راه ها و کلیه عواملی که همکاری لازم جهت اتمام این پروژه را داشته اند بخصوص از مردم صبور و قدرشناس دنا کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.

زرافشان با بیان اینکه امیدواریم مسوولین محترم استان و شهرستان در خصوص تامین اعتبارات و پیشرفت فیزیکی راهسازی همکاری لازم با پیمانکاران بخش خصوصی داشته باشند افزود: ضمن تشکر از اهالی محترم و دلسوز شهرستان دنا، از شهروندان انتظار داریم  با صبر و حوصله ومتانت و احتیاط لازم و رعایت نکات ایمنی در تردد از این مسیر بیش از پیش  با تیم اجرایی همکاری نمایند .

انتهای خبر/د

 

 

 

http://safiredena.ir/
http://safiredena.ir/
http://safiredena.ir/
http://safiredena.ir/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی