تازه های سایت

پربازدیدها

28. شهريور 1396 - 13:58
نماینده بویراحمد و دنا در مجلس از اختصاص ۱۱۰ میلیارد تومان برای توسعه بخش کشاورزی در دو شهرستان بویراحمد و دنا خبر داد و گفت: برخی از این پروژه یا به اتمام رسیده و یا در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیر دنا، غلام محمد زارعی در یاسوج اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده و تلاش متولیان بخش کشاورزی پروژه‌های بزرگی برای توسعه بخش کشاورزی دو شهرستان بویراحمد و دنا تعریف شده که برخی از آن‌ها به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به وجود 10 درصد آب‌های سطحی کشور در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با وجود منبع عظیم آب و زمین‌های حاصلخیز بخش کشاورزی این استان در گذشته مورد بی مهری قرار گرفته بود که در دولت یازدهم در این زمینه گام‌های موثری برداشته شد.

زارعی ابراز کرد: 51 هزار و 18 هکتار از اراضی شهرستان بویراحمد و 19 هزار و 628 هکتار از اراضی شهرستان دنا با هدف توسعه پایدار کشاورزی و به منظور توسعه اقتصادی و اجتماعی تحت پوشش طرح ابتکارات سبز کشاورزی پایدار قرار دارند.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از پروژه آبیاری تحت فشار روستای معصوم آباد کریک شهرستان دنا 200 هکتار از باغات منطقه با اعتباری افزون‌بر 30 هزار میلیون ریال از محل اعتبارات ملی تحت پوشش سیستم تحت فشار آبیاری قرار گرفت و به نوعی 250 خانوار از مزایای آن بهره‌مند شدند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه آبیاری تحت فشار 250هکتار از اراضی روستای کوشک از بویراحمد با اعتباری بالغ بر 32میلیارد ریال در دست اجراست، تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح 180 هکتار در بخش زراعت و حدود 120 هکتار در زمینه توسعه باغ‌ها به روش‌های نوین آبیاری مجهز می‌شود.

زارعی با اشاره به اینکه طرح پمپاژ آب در بیش از 850 هکتار زمین‌های دیم مختار بویراحمد اجرا شده است، بیان کرد: با بهره برداری از این طرح حدود 500 کشاورز و بهره دار از مزایای آن برخوردار شده‌اند که در سال زراعی جاری و با کشت محصول لوبیا سرمایه‌ای افزون بر 160 میلیارد ریال برای این بهره برداران به ارمغان آورده است.

پایان پیام/د

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی