تازه های سایت

8. آبان 1396 - 12:37
عمده مشکلات جاده های مواصلاتی شهر سی سخت به دلیل گردشگر پذیر بودن عرض کم، پیچ های تند، وجود چاله های متعدد، دست اندازهای غیر استاندارد، نبود علائم هشدار دهنده رانندگی و از جمله خط کشی نبودن این جاده و پرتگاههای خطرناک بدون حفاظ است.

به گزارش سفیر دنا،استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل شرایط محیطی به دلیل داشتن موقعیتی توپوگرافی و کوهستانی بودن، از نعمت جاده های استاندارد و ایمن بی بهره است.

از طرفی همین موضوع باعث شده که توسعه از این استان که به عنوان استانی چهار فصل در بین مسافران و گردشگران از آن یاد می شود هر ساله شاهد تصادفات ناگوار و فوت شهروندان و مسافران بر اثر نداشتن همین جاده های استاندار و ایمن باشد.شهر نوپا و جوان سی سخت که به عنوان نگین سرسبز استان کهگیلویه وبویراحمد و مرکز شهرستان دنا شناخته می شود،نیز امروز از این قاعده مستثنی بوده وبه دلیل قرار گرفتن در پهنای قله های زیبای دنا و در فاصله چند هزار پایی از سطح دریا از وجود جاده های استاندار بی بهره است.

این شهر که به عنوان شهر برف آفتاب از آن یاد میشود و جاده دسترسی به آن یکی از قدیمی ترین جاده های مواصلاتی استان کهگیلویه وبویراحمد و از قطب های گردشگری جنوب ایران محسوب می شود به دلیل قرار گرفتن در مرکز راه های ارتباطی از قدیم الایام از اهمیت خاصی برخوردار بوده که یکی از احتیاجات اساسی مردم این شهر و گردشگران محسوب می شود.

بی خیالی طی کن؟
عمده مشکلات جاده های مواصلاتی شهر سی سخت به دلیل گردشگر پذیر بودن عرض کم، پیچ های تند، وجود چاله های متعدد، دست اندازهای غیر استاندارد، نبود علائم هشدار دهنده رانندگی و از جمله خط کشی نبودن این جاده و پرتگاههای خطرناک بدون حفاظ  است.
جاده یاسوج به سی سخت که یکی از محورهای مواصلاتی پر تردد در استان محسوب نیز می شود هر روزه شاهد تصادفات مهیب و بعضاً مرگباری است.

خطر در کمین و مسئولان بی خیال

در فاصله 10 کیلومتری  شهر سی سخت و در پیچ های خطرناک این  جاده مواصلاتی بعضاً به پرتگاههای برخورد می کنید که از نعمت امنیت برخوردار نبوده و این پرتگاهها به غیر از نداشتن محافظ یا همان گاردریل از نبود علائم راهنمایی و رانندگی هم بی بهره اند که این مشکلات چند ساله در این راه ارتباطی باعث شده که هر ساله شاهد تصادفات زیادی در این جاده باشیم.

بجای ساختمان سازی به جان مردم فکر کنید!

هر چند این جاده دارای پیچ های خطرناکی است و در سالهای نچندان دور مسئولان مبادرت به بازگشایی و عریض کردن این جاده کرده اند، اما وجود داشتن برخی نقاط پر خطر و توجه نکردن مسئولان ذیربط که امروز به امر ساختمان سازی بیشتر مشغولند تا رفع نقاط حادثه خیز، بسی جای تأمل دارد.

مسئولانی که امروز یکی از راههای توسعه استان و بعضاً شهرستان دنا را توسعه گردشگری آن می دادند باید بدادند که نبود جاده مناسب و استاندار توسعه را از یک منطقه می گیرد و ظرفیت های نهفته ان رابرای همیشه به یغما خواهد برد.

لازم به ذکر است شهرزییای سی سخت که به آن شهر برف و آفتاب می گویند چند سالی است که از نبود جاده های ارتباطی مناسب بی بهره  است و همین موضوع باعث شده که هر ساله شاهد تصادفات ناگواری باشیم.

 هرچند که پروژه کُریدر کمربندی کریک به سی سخت در برهه ای با اقدامات خوبی در حال فعالیت بود اما در حال حاضر نیمه کاره رها شده که این سایت خبری در آینده ای نزدیک گزارشی کامل را از این پروژه تهیه و بروی این سایت منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام/ر

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس