تازه های سایت

پربازدیدها

22. آبان 1396 - 15:18
همایش همیاران آب و صرفه جویی را از خود شروع کنیم با همت آبفای شهری شهرستان دنا در مدرسه ابتدایی عصمت شهر سی سخت برگزار شد.

به گزارشسفیر دنا،ظهر امروز همایش همیاران آب با حضور نادیا صداقت معاون فرمانداردنا، وحید نوروزی رئیس ابفای شهرستان دنا در مدرسه دخترانه عصمت شهر سی سخت برگزار شد.

رئیس ابفای شهرستان دنا در این همایش به وضعیت بغرنج آب و تنش آبی در کشور اشاره کرد و گفت: به دلیل کم بارشی و افت آبهای زیر زمینی امروز وضعیت آب استان و حتی کشور در وضعیت بدی قرار دارد.

نوروزی به فرهنگسازی در زمینه استفاده اصولی و مناسب از اب آشامدینی در بستر خانواده ها اشاره کرد و گفت: امروز دانش آموزان و نونهالان به عنوان ستونهای اصلی  خانواده می توانند در این زمینه بسیار اثر گذار باشند.

وی با بیان اینکه امروز نقش دانش آموزان در مدرسه و خانواده و حتی آینده جامعه در زمینه صرفه جویی بسیار حائز اهمیت است، گفت: کودکان به عنوان گل های خانواده می توانند در زمینه صرفه جوی و استفاده اصولی از آب اشامیدنی کمک بسزایی هم به خانواده و هم به مسئولان بکنند.

رئیس ابفای شهری شهرستان دنا به تنش ابی چند سال اخیر نیز اشاره کرد و افزود: متأسفانه در چند سال اخیر به دلیل پدید شوم خشکسالی و کم بارشی و تغییرات اقلیمی آب و هوایی بارش های کمی در شهرستان دنا شاهدیم که همین موضوع باعث افت شدید آبهای زیر زمینی و حتی خشکیدگی برخی از چشمه های چند هزار ساله در این شهر شده که در این زمینه توجه و توصیه به مصرف اصولی آب و صرفه جویی درمورد این مایه اصلی حیات بسیارحائراهمیت است.

در ادامه این مراسم نادیا صداقت معاون برنامه ریزی فرماندار دنا به وضعیت بغرنج آب اشامیدنی در کشور و حتی استان اشاره کرد و گفت: هرچند که بیش از 70درصد از سطح کره زمین را آب تشکیل می دهد ،اما آب شرب و شیرین بسیار کم تر از حد نرمال است.

وی به تنش آبی چند سال اخیر دراستان اشاره کرد،گفت: نونهالان به عنوان آینده داران این کشور می دادند که وضعیت کم بارشی در چند سال اخیر در استان و همچنین شهرستان دنا بسیار نگران کننده بوده و نباریدن باران در چنین فصولی در این شهرستان بی سابقه است.

صداقت با تأکید بر اینکه امروز صرفه جویی در مصرف آب شرب یک وظیفه همگانی و عموی است که نونهالان باید آن را به  دیگر اعضای خانواده خودگوشزد کنند، بیان کرد: امروز باید با یک دید عمیق و اصولی و با توجه به فرهنگنسازی از درون خانواده این موضوع  را به جامعه منتقل کنیم.

معاون فرماندار دنا بیان کرد:صرفه جویی در مصرف آب امروز باید از پایه های کوچکتر به جامعه انتقال داده شود و این رسالت امروز بر دوش خردسالان و دانش اموزان به عنوان آینده داران کشورنهاده شده است.

در پایان این مراسم از سوی آبفای شهری شهرستان دنا بروشورهایی با مزامین صرفه جویی در مصرف آب به دانش آموزان اهداء شد.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس