تازه های سایت

پربازدیدها

21. آذر 1396 - 11:41
مدیرکل پدافند غیرعامل استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: افرادی که در حال حاضر ورود به بحث انتخاباتی دارند قطعاً این افراد به مهره سوخته تبدیل خواهند شد، استانداری و فرمانداران وارد عمل شوند و به این غائله پایان دهند.

به گزارش سفیر دنا؛شاهرخ کناری در گفت‌وگویی، اظهار کرد: تعدد خبرگزاری‌های استانی همراه شده با هم پوشانی و تناقض گویی و گاهی خبر مورد نظر از منبع مشخص نشأت نمی‌گیرد و به شایعات چنان دامن می‌زنند که موجب تشویش اذهان عمومی می‌گردد. اگر ما دو تا سایت خبر مورد اعتماد داشته یاشیم بهتر از این است که بیست سایت و خبرگزاری دارا باشیم که وقت مردم را می‌گیرند، به شایعات دامن می‌زنند، باعث تفرقه افکنی و منافع شخصی، حزبی و جریانی را در نظر می‌گیرند.

مدیر پدافند غیرعامل ادامه داد: کاش دو تا سایت مورد نظر اعتماد مردم در سطح استان اطلاعات صحیح و سالم را به مردم بدهند و مردم هم در مقابل اطلاعات سایت، خبری‌های مورد نظر را بالا ببرند. شخصاً وقتی تلگرام خود را باز می‌کنم شاهد تعداد کثیری از سایت‌های خبری هستم که اکثر خبرهایشان هم پوشانی دارد و به عنوان خبری را که صدا و سیما منتشر کرده است اکثر این خبرگزاری‌ها هم منتشر می‌کنند.

وی یادآور شد باید این خبرگزاری‌ها در مسائل ریز و مشکلات مردم دقیق تر بشوند تا با اطلاع رسانی به موقع کمک شایانی به این مردم بنمایند. و اگر در این راه سایت‌های خبرگزاری با نظارت کافی ساماندهی شوند خیلی خوب است. در روستایی مثل کریک که یک روستای گردش پذیر و توریستی است دچار ضعف اینترنتی است

کناری گفت: در بحث جنگ سایبری که پنجمین جنگ برتر دنیا می‌باشد ما نمی‌خواهیم با پیش کشیدن این موضوع باعث تشویش اذهان عمومی شویم چون جنگ سایبری مورد نظر در بحث حمله به سایت‌های هسته ای و غیره می‌باشد. این بحث هم روی باورهای فرهنگی و بحث فضای مجازی تأثیر ویژه ای گذاشته است. وقتی یک نفر را وا می‌دارند تا به زبان فارسی نماز بخواند، این را می‌خواهد در عمل برساند که اعراب را ما قبول نداریم و هنگامی که به این موضوع فکر می‌کنیم که خدای ما یکی و قرآن و پیامبر ما واحد است و درست است شاید در سیاست با اعراب اختلاف داریم ولی اینکه در فضای مجازی با زبان فارسی نماز خواندن این‌ها همه از مشکلات فضای مجازی سرچشمه می‌گیرد که حتی روی باورهای دینی و اعتقادی ما می‌تواند اثر بگذارد که این از آسیب‌های فضای مجازی می‌باشد.

این مقام مسئول اضافه کرد: ما مرز زمینی مشخصی داریم و مرزهایمان رصد می‌شود اما در فضای مجازی مرز مشخصی نداریم و متاسفانه در این حوزه مجازی تا ناکجاآباد مرز ما است و وقتی مرزی مشخص نباشد از هر طرف احتمال وارد شدن آسیب وجود دارد و بخصوص در کشورهای در حال توسعه که گرفتار این قضیه شده‌اند.

مدیر پدافند غیر عامل بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی در استان ما مثل خودکشی، طلاق، اعتیاد و حاشیه نشینی در سال‌های اخیر رشد بسیار زیادی داشته است. زمانی که استان ما در زمینه طلاق در سطح کشور رتبه آخر را داشت و در بحث ازدواج رتبه اول را داشتیم الآن در بحث طلاق برابری می‌کند با کلان شهرها که از هر ۵ ازدواج یک و نیم مورد طلاق در استان داریم، ازدواج به رتبه آخر تنزل نموده و خودکشی هم به همین شکل رو به رشد می‌باشد.

وی راجع به تبلیغات زود هنگام انتخاباتی گفت: افرادی که در حال حاضر ورود به بحث انتخاباتی دارند قطعاً این افراد به مهره سوخته تبدیل خواهند شد. با توجه به اینکه الآن موقع فضای انتخاباتی نیست و تا دو سال دیگر هم وقت هست و کسانی که با عجله و از روی ناآگاهی تبلیغات انتخاباتی را در فضای رسانه ای شروع می‌کنند، اشتباه می‌کنند و قطعاً این فضا تا دو سال دیگر به ضررش تمام خواهد شد.

شاهرخ کناری در پایان یادآور شد: اگر برای یک بار استاندار و یا جانشین وی فردی را بخاطر تبلیغات زود هنگام از انتخابات محروم می‌کردند قطعاً چنین مشکلاتی در سطح استان نخواهیم داشت. یک بار یک چهره شاخص را که حقوق مردم را زیر پا می‌گذارد و با بی توجهی به این اینکه موعد مقرر و اعلام شده را از طریق وزارت کشور عمل نمی‌کند، اگر هیئت اجرایی فرمانداری‌ها راجع به این پدیده تصمیم می‌گرفتند دیگر شاهد چنین برنامه‌های زود هنگام تبلیغاتی در سطح فضاهای رسانه ای و مجازی استان نداشتیم.(چهارفصل)

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس