تازه های سایت

پربازدیدها

21. آذر 1396 - 14:54
مراسم تودیع و معارفه معاونین سابق و جدید استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

به گزارش سفیر دنا؛ صبح امروز با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیران شورای اداری، روسای شوراهای اسلامی و جمع زیادی از مسوولان مراسم تکریم و معارفه معاونین سابق و جدید امور عمرانی استانداری استان برگزار شد.

پژمان نیک‌اقبالی معاون سابق امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در مراسم تودیع خود، اظهار کرد: خیلی خوشحال هستم که بعد از ۴ سال و اندی بار سنگینی بر دوش من برداشته می‌شود و سنگینی آن را نمی‌توانست تحمل کرد به جزء با شیرینی خدمت.

وی افزود: یادش به‌خیر آقای خادمی استاندار وقت کهگیلویه و بویراحمد در یک فضای دوستانه و صمیمی هر ۴ معاون خود را در یک فضای کوچکی برای برای دوم سکان استان کهگیلویه و بویراحمد را به دست نیروهای بومی داده و برای بچه‌های بومی این خیلی مهم بود که در این آزمون موفق شوند، و اگر در این آزمون موفق می‌شدند، گام مهمی بود برای اعتلای استان و هم برای اعتلای بچه‌های استان و اگر هم موفق نبودند هم

نیک‌اقبالی با بیان اینکه در سال ۹۲ وضعیت شرایط مملکت به گونه‌ای بود که اعتبارات اقتصادی و عمرانی در وضعیت بدی قرار داشت، گفت: سال ۹۲ وضعیت تخصیص اعتبارات وضعیت بدی داشت، پول نبودند، در آن روز به اتفاقات استاندار خدمت آیت‌الله ملک‌حسینی رسیدیم و فرمودند که حالا که پول در کشور و استان نیست، فعلا مشکلات استان را شناسایی کنید تا در آینده با یک برنامه هدفمند برطرف شود. و در دهدشت خدمت آمیر احمدی تقوی رسیدیم و ایشان با توجه به شرایط آن روزها فرمودند که اول معاینه کنید و بعد استان را درمان کنید. و همین کار را کردیم و برنامه‌ای ۴ ساله‌ای طراحی شد و خوشبختانه در برخی از شاخص‌ها ما توانستیم موفقیت‌های را به دست آوریم.

وی افزود: شرایطی که در استان به وجود آمد، اما همه کمک کردند و یک کار تیمی و هماهنگ بود و یک جا شما ندیدید که در یک جایی معاونین استاندار در فضای عمومی با هم اختلافی داشته باشند. فضای که در ۴ سال گذشته در استان کهگیلویه و بویراحمد به وجود آمده بود با فضای همه دوره‌های گذشته متفاوت‌تر بود.

معاون سابق عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: کارهایی انجام شد، استاندار وقت و معاونین خود توانستند، کار تیمی انجام دهند، بطوریکه در چهار سال گذشته معاونین استاندار باهم کوچکترین تنش و اختلافی نداشتند، البته در محافل خصوصی شاید خود همدیگر را نقد می‌کردیم، ولی هیچگاه این نقدها را به محافل عمومی ارجاع ندادیم.

وی در ادامه افزود: هیچ وقت یادمان نمی‌رود که نمایندگان مجلس با استانداران گذشته چه برخوردهایی داشتند، حتی به برخوردهای فیزیکی منجر می‌شد اما در گذشته کمترین تنش را بین مجموعه استانداری و نمایندگان داشتیم.

نیک‌اقبالی به شب احیای سید موسی خادمی اشاره کرد و گفت: شب احیاء بودجه شبی بود که ما می‌دانستیم دیگر بودجه استان در هر شاخصی چه قدر است.

وی افزود: فضای همدلی باعث شد که ان چیزی که بین من و خدای من است، می‌بینم قلبم راضی است، امروز در استان کوچک کهگیلویه و بویراحمد در منطقه گرمسیری و سردسیری راست و چپ هستند، اما در مورد من باید قضاوت درست کرد، نگاه من به استان یک نگاه یکنواخت بود و برای من فرقی نداشت. که امروز در باشت، کهگیلویه، سی‌سخت، بویراحمد و … بود. برخی از عزیزان بی‌انصافی در موردم قضاوت نادرست کردند که چرا به حوزه گرمسیری بیشتر می‌پردازم.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: خط فکری من مشخصی دارم، اما دوستان عزیز در جناح مقابل دارند اما در کار اجرایی، این مسائل را دخالت ندادم، اما معاون عمرانی استاندار باید کار اجرایی کند، و در کار اجرایی سرحد و گرمسیر جناح، چپ و راست وجود ندارد.

وی افزود: قبلاً کار نمایندگان مجلس رقابت‌های سیاسی بود و الان رقابتشان عمرانی است، اظهار داشت: پیش از آنکه به بحث‌های سیاسی و خط کش‌های سیاسی نیاز داریم به کار عمرانی نیز نیاز داریم، در این چند سال ما توانستیم کارهایی را انجام دهیم.

معاون سابق عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اشاره به عملکرد خود، اظهار داشت: از سال ۹۲ تا ۹۶ در استان سه هزار و ۱۶۱ پروژه اقتصادی و عمرانی در مناسبت های رسمی این چهار سال گذشته افتتاح و کلنگ‌زنی شد که از این مجموعه هزار و ۹۹۰ پروژه با اعتبار هزار و ۵۴۵ میلیارد تومان عمرانی است و حدود ۱۰ هزار شغل ایجاد. و اگر در استان کاهش بیکاری داریم بیشتر مربوط است به حوزه عمرانی. باید از همه تشکر کنم، پیمانکاری داریم که با وجودی که مطالبات زیادی از دولت طلب دارند، اما حاضر نشدند کارشان را تعطیل کنند.

وی افزود: ۸۰ خانه بهداشت در این زمان افتتاح کردیم، یکی از خواسته‌های خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از دکتر چمن کاهش مهاجرت مردم به استان‌های همجوار بود که این موضوع تحقق پیدا کرد.

نیک‌اقبالی در حین صحبت‌های خود گفت دو بار خلع سلاح شدم، شعری می‌خواستم بخوانم که آقای تقی‌زاده آن را خواند، و اینکه در انگلیس شهرداران را منصوب کند، اول وزن می‌کند و وقتی خواستند، بردارند باز هم وزن می‌کند، که احیاناً از بیت‌المال سوء استفاده نکرده باشد. من روزی که معاون عمرانی استاندار شدم، ۱۲۵ کیلو وزن داشتم که الان به ۸۵ کیلو وزن رسیده است. [تشویق حضار]

وی گفت: سلامت را برای مردم دادم. و برای این مردم هم جان بدهیم، باز هم کم است.

ماحصل تلاش شما در این چهار سال گذشته کارهای بزرگی بود.

نیک‌اقبالی این شعر را نیز خواند.

سراپا اگر زرد و پژمرده‌ایم
ولی دل به پاییز نسپرده‌ایم

چو گلدان خالی، لب پنجره
پر از خاطرات ترک خورده ایم

اگر داغ دل بود، ما دیده ایم
اگر خون دل بود، ما خورده‌ایم

اگر دل دلیل است، آورده ایم
اگر داغ شرط است، ما برده‌ایم

اگر دشنه‌ی دشمنان، گردنیم!
اگر خنجر دوستان، گرده ایم!

گواهی بخواهید، اینک گواه:
همین زخم‌هایی که نشمرده‌ایم!

دلی سربلند و سری سر به زیر
از این دست عمری به سر برده‌ایم

عزیز فیلی با حکم وزیر کشور جایگزین پژمان نیک‌اقبالی شد.

همچنین زمانی در زمان نوذری استاندار اسبق کهگیلویه و بویراحمد بین نمایندگان اسنان و او درگیرهای نیز وجود داشت.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس