تازه های سایت

5. دى 1396 - 10:33
با حضور همه دستگاههای امدادی و خدمات رسان مانور صفر درجه در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا برگزار شد.

به گزارش سفیر دنا؛صبح امروز به مناسبت 5 دی ماه سالروز گرامیداشت حادثه دیدگان زلزله بم و آغاز هفته ستاد بحران، مانور صفر درجه در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا برگزارشد.

در این مانور که برای مقابله با حوادث احتمالی برپا شده همه دستگاههای خدمات رسان دولتی با تمامی امکانات حضور داشتند.

فرماندار شهرستان دنا در این مانور با گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان حادثه زلزله بم و حتی کرمانشاه به مانور صفر درجه در سطح شهر سی سخت اشاره کرد و گفت:برگزاری مانورهای منظم بدون اطلاع قبلی در ساعت صفر، در سنجش و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های عضو مدیریت بحران نقش حیاتی دارد.

عباس بهشتی رو  با بیان اینکه سرعت، آمادگی، هماهنگی و جلب مشارکت جز ملزومات ضروری مدیریت بحران است، افزرود: داشتن برنامه منسجم و شرح وظایف و چارت مدیریت بحران دستگاه‌ها و برگزاری مانورهای منظم بدون اطلاع قبلی در ساعت صفر می تواند در مواقع بحران به کمک مردم و مسئولین بیایید.
وی به برگزاری این مانور و توجه ویژه مسئولین کشوری ستاد بحران به هماهنگی های کامل دستگاههای خدمات ران در حوادث غیره مترقبه اشاره کرد و گفت:یکی از مهمترین راهکارهای اساسی برای کاهش خسارات آموزرش و هماهنگی لازم بین دستگاههای خدمات رسان است.

فرماندار شهرستان دنا به منسجم سازی  حتی ایجاد زیر ساختهای شهری برای مقابله با حوادث طبیعی اشاره کرد و گفت: ما باید مواظب باشیم که بحران را بحران مواجهه نکنیم و یکی از راههای از بین بردن این بحران ساماندهی ورودی و خروجی شهرهاست.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دنا نیز به برگزاری این مانور اشاره کرد و گفت: این مانور در راستای هماهنگی هرچه بهتر دستگاههای امدادی و خدمات رسان با نام مانور صفر درجه هر ساله برگزار می شود.

دادفر خاطر نشان کرد: در این مانور عیارو حضور لحظه ای دستگاهها مورد ارزیابی قرار و آموزش های لازم در این زمینه صورت خواهد گرفت.

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس