تازه های سایت

پربازدیدها

12. دى 1396 - 12:04
طی آیینی با حضور مسئولان و مردم سرپرست جدید فرمانداری شهرستان بویراحمد معرفی شد.

به گزارش سفیر دنا؛«شاهرخ کناری»، سرپرست جدید فرمانداری شهرستان بویراحمد گفت: سوگند یاد می‌کنم که این مسئولیت را جز برای خدمت نپذیرفته‌ام. چرا که لقمه‌ نامی و ذره آبروی اجتماعی نیز دارم.

وی افزود: می دانم فاصله این معارفه تا تودیع به اندازه چشم برهم زدنی بیش نیست امیدوارم روزی که این مسئولیت و امانت را به فرد دیگری واگذار می‌کنم در پیشگاه مردم و خداوند سربلند و رو سفید باشم.

کناری بیان کرد: دست یاری به سمت همه نخبگان، اهل قلم، فرهیختگان، علما، دانشگاهیان، احزاب، ائمه جمعه و جماعات برای اعتلای شهرستان بویراحمد که پیشانی استان کهگیلویه و بویراحمد است، دراز می‌کنم.

سرپرست فرمانداری بویراحمد خاطرنشان کرد: شهرستان بویراحمد، شهر یاسوج مهاجر پذیرترین شهر ایران را در خود دارد و این شهر متعلق به همه مردم استان است. سالانه برابر تعداد دانش آموزان یک شهرستان بر دانش آموزان این شهرستان اضافه می‌شود که باید همه در توسعه و اعتلای این شهرستان بکوشیم.

کناری اضافه کرد: ملزم بودن به سیاست‌های دولت تدبیر و امید، تمرکز بر وظیفه کاری، تکیه داشتن به کلام، محیط و برخورد فاخر، متکی به اصل مشورت، دروغ نگفتن به مردم، مبارزه با فساد بخصوص فساد اداری و تلاش برای ترویج معنویت و اخلاق، نداشتن ذهنیت نسبت به هیچ کسی و داشتن دغدغه اشتغال، تعامل به همکاری با نهادهای مختلف را از مهم‌ترین برنامه‌های خود عنوان کرد.

 

 

یاسوج باید نماد فرهیختگی استان کهگیلویه و بویراحمد باشد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلوبه و بویراحمد به سمت وضعیت مطلوب حرکت می‌کند.

علی‌محمد احمدی بعداز ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان بویراحمد اظهار کرد: مردم در جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان نظام بودند و دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی تأکیدی بر این ادعا است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سخنان خود گفت: فرمانداران نقش مهمی در هدایت برنامه‌های دولت در همه شهرستان‌ها دارند و وظیفه داریم بستر رشد و توسعه را در تمام استان فراهم کنیم.

وی عنوان کرد: یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد مکان سیاسی و اداری مهمی در استان است لذا زیرساخت‌ها در این شهر تقویت و از امکانات رفاهی، گردشگری و فضای شهری مناسبی برخوردار شود. و طوری شود که شهر یاسوج به عنوان نماد فرهیختگی این دیار باشد.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: همه فرمانداران در شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد به دنبال توسعه و پیشرفت در استان هستند و تلاش مجمع نمایندگان استان خدمت به مردم و توسعه استان است.

احمدی اضافه کرد: کهگیلویه و بویراحمد با تمام قدرت به سمت وضعیت مطلوب که نداشتن درد بیکاری جوانان، از بین رفتن فقر و محرومیت در میان مردان و زنان، داشتن جاده‌های ایمن و قرار گرفتن تمام امکانات بهداشتی در اختیار اقشار مختلف است حرکت می‌کند. وضعیت مطلوب یعنی اینکه پیرمرد و پیرزن ما درد فقر نداشته باشد.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های شهر یاسوج تقویت خواهد شد و در راستای توسعه گردشگری اقدام خواهیم کرد.  هرچند تمام استان مهم است و در راستای توسعه متوازن آن دریغ نخواهیم کرد اما مرکز استان پیشانی سیاسی و اداری استان است و باید زیرساخت‌ها تقویت شود و بهبود فضای شهری را شاهد باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فرمانداران نقش مهمی در هدایت برنامه‌های دولت در شهرستان‌ها دارند، خاطرنشان کرد: فرماندار جدید شهرستان بویراحمد با ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و مشکلات این شهرستان آشنایی دارد و امید است با استفاده از همدلی و وحدت، گام‌هایی برای رشد و توسعه استان برداریم.

احمدی تعامل بین مسئولین و مردم را ضروری دانست و تصریح کرد: با همدلی بین مجموعه استان فرصت مناسبی است که همه ظرفیت‌ها را بکاربگیریم و به سمت وضعیت مطلوب حرکت کنیم.

وی ادامه داد: تحقق و دستیابی به این وضعیت بدین معناست که زیبایی‌های استان را به جهان معرفی کنیم، جوانان درد بیکاری را تجربه نکنند و بزرگان ما در درد فقر و نداری به سر نبرند و جاده‌ها توسعه یابند و بهداشت نیز مناسب باشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: من آینده استان را روشن می‌بینم و با برنامه ریزی‌های انجام گرفته، جهش‌های ما روند خوبی خواهد داشت و تلاش خواهیم کرد که استان به جلو حرکت کند.

احمدی گفت: مردم ما در حوادث اخیر نشان دادند که وارث تمدن بزرگ و عقلانیت هستند.

حاشیه‌سازی برخی افراد

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل اصلی استان کهگیلویه و بویراحمد اشتغال و مسائل اقتصادی است.

غلام محمد زارعی دوشنبه در آئین تودیع و معارفه فرمانداران قدیم و جدید شهرستان بویراحمد افزود: نگاه و تفکر ما بر توسعه متوازن تمام مناطق استان است.

وی بیان کرد: نگاه ما به توسعه متوازن و متعادل تمام استان استو وحدت و همدلی مسئولان به تحقق این توسعه کمک می‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از توجه به توسعه مناطق مختلف استان در برنامه آمایش سرزمین در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، رفاهی و زیرساختی خبر داد و خاطرنشان کرد: باید دست به دست هم بدهیم و با همکاری مردم استان گام‌های توسعه را استوار تر برداریم.

زارعی با بیان اینکه جای جای استان به کارگاه عمرانی تبدیل شده است، تصریح کرد: با توجه به ارتقای ظرفیت فرودگاه یاسوج در حوزه‌های مختلف، این فرودگاه به عنوان فرودگاه بین المللی معرفی خواهد شد و همچنین راه آهن یاسوج به اقلید در حال اجراست و سرمایه گذاری بزرگ در حوزه پتروشیمی، کمک از اعتبارات نفت در ساخت پروژه‌ها و توسعه و بهبود وضعیت حوزه‌های مختلف استان، در دست اقدام و عملیاتی شدن است.

وی با اشاره به جمعیت شهرستان بویراحمد ادامه داد: شهرستان بویراحمد بزرگ‌ترین شهرستان استان است و قریب به ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که با احتساب جمعیت ۵۰ هزار نفری شهرستان دنا نیمی از جمعیت استان در این دو شهرستان قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی توسعه این دو شهرستان نسبت به گذشته را مناسب تر دانست و عنوان کرد: در حوزه راه‌های روستایی ۵۰ درصد زیر متوسط کشوری بودیم که با اقدامات انجام گرفته این میزان بهبود یافته و پیشرفت قابل توجهی داشته است.

زارعی حاشیه سازی در مسیر توسعه استان را یک آسیب محسوس دانست و تاکید کرد: مشکل اصلی استان ما اشتغال و مسائل اقتصادی است و در برخی رسانه‌ها و توسط برخی افراد اقدامات و حاشیه سازی هایی برای مقابله با فعالیت‌های اقتصادی می‌شود و این در حالی است که این پروژه‌ها موجب توسعه استان می‌شوند.

وی اضافه کرد: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد باید در کنار همدیگر و متحد به توسعه استان کمک کنند.

 

همچنین سید محمد کاظم نظری، فرماندار سابق شهرستان بویراحمد نیز در این مراسم گفت: پیشرفت‌های خوب و مثبت در حوزه‌های راه‌های روستایی، جاده‌های بین شهری، کانال‌های آبیاری کشاورزی و پروژه‌های کشاورزی طی این مدت در شهرستان بویراحمد شاهد بودیم.

وی از آیت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی فقیه در استان، دهیاران، شوراهای اسلامی، نیروهای انتظامی و نظامی و امنیتی و همه مسئولان استان قدردانی کرد.

نظری اضافه کرد: بدون کمترین نگرانی این جایگاه را به دلیل تجارب خوبی که آقای کناری در وزارت کشور و حوزه اجرایی دارد، واگذار می‌کنم. و حقیقتاً از اینکه آقای کناری به عنوان فرماندار بویراحمد انتخاب شد، بسیار خوشحال هستم.

به گزارش کبنا، در این آیین از خدمات «سید محمد کاظم نظری» فرماندار سابق بویراحمد تقدیر و شاهرخ کناری بعنوان سرپرست فرمانداری بویراحمد معرفی شد. «شاهرخ کناری» دارای مدرک دکترای مدیریت بوده و مسئولیت‌هایی از جمله معاونت برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری بویراحمد و مدیرکل پدافند غیرعامل استان را در کارنامه خود دارد.

«سید محمد کاظم نظری» پیش از این بعنوان معاون جدید سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

—————————————–

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی