تازه های سایت

پربازدیدها

30. دى 1396 - 12:07
انتخاب مدیر کل جهاد کشاوری استان کهگیلویه وبویراحمد بعد از رفتن گوهرگانی به ساختمان استانداری استان باعث شده برخی بر این باور باشند که سیاسی بازی جای خودش را به شایسته سالاری داده است.

به گزارش سفیر دنا؛چند صباحی است که بعد از رفتن گوهرگانی به ساختمان پاستور کهگیلویه وبویراحمد یا همان جهاد کشاورزی گزینه های زیادی را برای وی معرفی کردند و حتی با کش و قوس های فراوان اسم آذرفر مدیر نمونه شهرستان دنا که یک دهه را به عنوان ریاست این نهاد در دنا سپری کرده از گوی مسئولان بیرون آمد.

آنگونه که منابع آگاه گفته اند حتی حکم اذر فر آماده تحویل به وی بعد از رفتن گوهرگانی بوده، که بعد از کش و قوس های فروان و حتی سخن های رد و بدل شده برخی آقایان که دستی در اتش سیاست دارند، این کار ز سوی وزارت متوقف شد تاهمچنان معرفی جانشینی گوهرگانی به اما و اگر باشد.

در چند هفته اخیر، گروهی از تهران به استان کهگیلویه و بویراحمد آمدند و با معرفی شدگان از سوی نمایندگان مجلس و استاندار و گوهرگانی رئیس جهاد کشاورزی مصاحبه انجام دادند.

گروه مصاحبه‌گر که از ستاد انتصابات وزارت جهاد کشاورزی مأموریت یافته بودند که در استان کهگیلویه و بویراحمد برای جایگزینی جعفر گوهرگانی تصمیم‌گیری کنند، با  گزینه های از جمله مجید علی‌پور، شهرام عسکری، الیاس تاج‌الدینی، علی علیرضا‌نژاد، عباس صلاحی‌اردکانی، محمد امیری، منوچهر محمدی،ابوالحسن صداقت‌کیش، ابوالفضل آذرفر ، سید عبدالمحمد محمدی و حتی وحید محمدی‌تبار وارد مصاحبه و گفت‌وگو شدند.

حتی در این منوال برخی از سایت های خبری با ایجاد نظر سنجی های پی در پی خواهان انتخاب نظر مخاطبان خود در مورد انتخاب مدیر جهاد کشاورزی استان بودند که در این زمینه باز هم نامآذر فر با بیشترین رأی در تمامی کانالهای تلگرامی و حتی سایت های خبری بیرون آمد موضوعی که نشان توانمندی این مدیر جوان دنا ننشین را می داد.

فیضل الله آذرفر رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دنا که به عنوان جوان ترین مدیر در استان از آن یاد می شود به دلیل سابقه کاری و پرتلاشی یک دهه فعالیت در شهرستان دنا از محبوبیت خاصی برخودار است،

اما برخی از مخالفین وی تنها پاشنه آشیل وی را طرفداری وی از فلان کاندید سیاسی می دادند، خرده گیری که فقط و فقط در استان کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد و مدیریت جای خودش را به سیاسی بازی داده وباعث سوخت مدیران توانمند شده است.

هرچند بسیاری از خبرهای رسیده و انعکاس داده شده در سایت خبری مبنی بر انتخاب آذر فر به عنوان مدیر کل آینده ساختمان خوشه طلائی کهگیلویه وبویراحمد بود،اما درز برخی خبرها مبنی بر انتخاب قریب الوقوع علیرضا نژاد مدیری از تبار باشت وباوی و از نیروهای تاجگردون همه را شوکه کرد.

موضوعی که حتی از آن به عنوان گمانی زنی یاد می شود، اما نشانه گرهمان قدرت سیاست بهتر است تا قدرت دانش، باعث شده که بسیاری از مردم از این انتخاب شوکه شوند.

این انتخاب که حتی هنوز به قول بسیاری ازمسئولان نهایی نشده و در حد اما و اگر است، این نگاه را پیش آورده که امروز در استان محرومی به عنوان کهگیلویه وبویراحمد سیاست جای خود را به مهارت و مدیریت داده، همان موضوعی که باعث شده که استان یک درصدی چهار فصل در طول این سی و اندی سال از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همچنان در محرومیت غوطه ور باشد.

امروز بحث بروی انتخاب این مدیر و یا آن مدیر نیست، بلکه مسئله مهم شایسته سالاری و مدیریت توانمند در ادارات استان است ، موضوعی که نماینده های محترم استان در مجلس شورای اسلامی و حتی استاندار باید بر آن واقف باشند و بدانند که امروز دود آتش همین سیاسی بازیها در چشم مردم می رود و تنها کسانی که از این کش و قوس های سیاسی بیشتر از گذشته ضربه خواهند مردم خواهند بود.

انتهای پیام/ر

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

چرا ٱقای آذرفر که این دولت را اصلا همراهی نکرده بر سر زبانها جاری شده پس آقای شفایی چی میشه که برای این دولت این همه زحمت کشیده است
دارید سربه سر شفایی میذارید ، توانش رو هم در نظر بگیر
دکتر بر دکتر آذرفرد عزیز
واقعا دکتر آذرفرد انسان شایسته و با اخلاقی هست
وقتی حوزه بویراحمد و دنا نماینده نداشته باشه باید هم تاجگردون نیروهای خودس را مدیرکل بکنه ولی آذرفرد ثابت کرده در بین مردم جایگاه محبوبی داره
من که در طول این 10 سال مدیریت آقای آذر فر در دنا کار کلیدی و مهمی از ایشان ندیدم و واقعا همین که در این مسِولیت از سوی جناب حاج زارعی مورد لطف قرار گرفت و عزل نشد خیلی خیلی باید قدردان باشد .
دوستان بیایید واقع بینانه بنگریم .آذر فر مدیر خوبیه ولی اگر پشتوانه قوی در تهران نداشته باشه فایده ای نداره.به نظر من تاجگردون نماینده ای بسیار قوی و شایسته در استان است وهر که را معرفی کند باید مدیر جهاد کشاورزی شود.تا هم بودجه قوی داشته باشد و هم پیشرفت چون اگه پول باشه پیشرفت هست.تاجگردون شیرمرد استان ک وب است و قلب اقتصادی مجلس. من به عنوان یک سی سختی افتخار میکنم که تاجگردون محافظ منافع استان ما در مجلس است .با تشکر
آفرین بر این انتخاب، این مدیر لیاقتش بیشتر از اینا هست و وی یکی از مدیران پرتلاش، خستگی ناپذیر، با سواد، اخلاق مدار، جوان، بومی و اشتغالزای شهرستان دناست و این مدیر در بحث اشتغال و زیر ساخت های کشاورزی از جمله قطره ای کردن باغات اکثر شهرستان از جمله سی سخت، کریک، کوخدان، و روستای بخش پاتاوه و سادات محمودی، درست کردن جداول کشاورزی روستای های بخش پاتاوه و سادات محمودی تلاش بی وقفه ای داشتند و همچنین ایده زیر کشت بردن زمین های کشاورزی و جذب اعتبارات پمپاژ های روستا های همجوار رود بشار بخش پاتاوه و سادات محمودی که یکی از کارهای زیر ساختی وی می باشد و چندین طرح بزرگ ماهی،گلخانه و مرغداری و … کمک شایانی به اشتغال جوانان این شهرستان داشته اند و از خداوند منان آرزوی سربلندی،موفقیت و توفیق روز افزون خدمت به مردم در رده های بالاتر را برای این مدیر بومی شهرستان را داریم…
صبح زاگرس