تازه های سایت

پربازدیدها

13. بهمن 1396 - 13:27
خطیب نماز جمعه شهر سی سخت گفت:عنصر رهبری و نقش و موثر آن در پیروزی انقلاب و آرمانهای آن همیشه و همه جا وجود داشته و انقلاب اسلامی ایران امروز به نام امام خمینی (ره) گره خورده است و دنیا و مردم جهان،انقلاب اسلامی را به نام این مرد بزرک می شناسند.

به گزارش سفیر دنا؛حجت الاسلام ناصر مصباح نژاد در خطبه های این هفته نماز جمعه مرکز شهرستان دنا با تبریک فرا رسیدن چهلمین طلیعه دهه فجر انقلاب اسلامی به عوامل موثر در پیروزی انقلاب اسلامی و تدانم آن در تاریخ اشاره کرد و گفت:یکی از عوامل موثر که نقش بسزایی در این انقلاب داشت عامل رهبری بود و بدون شک هر جریان ، نهضت و حرکت انقلابی که در راستای دین و مردم باشد دارای رهبری با بصیرت است که جمهوری اسلامی ایران از این قاعده مستثنی نیست.

انقلاب اسلامی با نام امام خمینی(ره) گره خورده است

وی ادامه داد: عنصر رهبری و نقش و موثر آن در پیروزی انقلاب و آرمانهای آن همیشه و همه جا وجود داشته و انقلاب اسلامی ایران امروز به نام امام خمینی (ره) گره خورده است و دنیا و مردم جهان،انقلاب  اسلامی را به نام این مرد بزرک می شناسند.

خطیب جمعه مرکز شهرستان دنا به سخنان مقام معظم رهبری در مورد نقش بسزایی امام راحل در تداوم این انقلاب اشاره کرد وگفت :رهبر معظم انقلاب که امروز توانسته است با روشن بینی و بصیرت بزرگش کشتی این نظام را به سواحل آرامش برساند در وصف امام راحل فرموده اند"این انقلاب بی نام امام خمینی(ره) در هیچ جای جهان شناخته شده نیست چرا که آغاز گر زمزمه انقلاب امام راحل بود که آنرا در لحظات سخت و دشاور رهبری کرد و از تنگناها گذارنده و از انقلاب اسلامی مردم ایران پدیده ای عظیم ، استوار و جهانی پدید آورده است.

مصباح نزژاد ادامه داد: امام خمینی (ره) به عنوان معمار کبیر انقلاب ویژگیهای ممتاز یک رهبر لایق را در خود جمع کرده بود وامام راحل یک شخصیت انقلاب ،یک اسلام شناس و یک سیاست مدار عادل و با تقوا بود.

دشمن امروز با دین این مردم مشکل دارد

وی یکی دیگر از عوامل موثر در پیروزی انقلاب اسلامی را تداوم این انقلاب بر گرفته از مکتب انبیاء الهی دانست و افزود: عنصر دومی که حقیقتاً در پیروزی این انقلاب بی سابقه بوده و این انقلاب را در بین انقلاب های قرن اخیر ممتاز کرده بوده عامل مکتب وایدئولوژی باورهای دینی برگرفته از انبیاء الهی بوده است

خطیب جمعه مرکز شهرستان دنا بیان کرد: عمده دشمنی های غرب و کار شکنی ها و مخالفت و توطئه فتنه گران ریشه در همین مسئله دین مردم دارد و ملت ما به دلیل باورهای دینی و اعتقادات مذهبی خواهان سبک زندگی دینی شدند و از فرهنگ غرب و آداب و رسوم و نگرش های آنان برائت جستند.

مصباح نژاد عامل سوم در تداوم انقلاب اسلامی را مردم دانست وتصریح کرد: حضور مردم در صحنه مبارزات، ایثار و فداکاری و شهادت و سرمایه گذاری جانی آنها و حمایت های همه جانبه و پایمردی و پایداری صبر و استقامت در صحنه های مختلف این انقلاب باعث شد که این عنصرها در کنار هم و مرتبط با هم سبب تحقق رسیدن به همه خواسته های انان در تداوم انقلاب شود.

توطئه امروز آمریکاییها انتقال داعش به افغانستان است

وی در ادامه به بیانات مقام معظم هبری در جلسه خارج از فقه ایشان اشاره کرد و گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، هدف انتقال داعش به افغانستان بواسطه نقش آمریکا در این انتقال  توجیه حضور آمریکاییها در منطقه و ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیزمی است .

امام جمعه سی سخت ادامه داد: هدف اصلی استکبار مشغول سازی مسلمانان منطقه با کشتار یکدیگر و فراموشی مسئله اول جهان اسلام(فلسطین) و نیز حوادث دردناک منطقه همچون تهاجم بی رحمانه آل سعود به سمت  و سویی فجایحی است که به خاطر این تهاجم به بار آمده بوده است.

نقش برجسته دانشجویان در صحنه های مختلف علمی

مصباح نژاد به پیام مقام معظم رهبری به نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اروپایی نیز اشاره داشت و افزود: رهبری در این پیام به دانشجویان فرمودنده اند که جوان دانشجو باید خود را آماده تحولات و انتظارات زمان کنونی کند .

وی ادامه داد: رهقری در این پیام به نقش بارز دانشجویان به پژوهش و تحقیق اشاره کرده و افزوده اند: دانشجویان باید در رسالت های دانشجویی خود پژوهش و تحقیق را همیشه سرلوحه خود قرار دهند.

خطیب جمعه مرکز شهرستان دنا به قدردانی و شکرگزاری مردم در دهه انقلاب و دهه فجر اشاره کرد و گفت: اگر قدر دان نعمت انقلاب اسلامی باشیم خداوند نعمت ها را بر ما افزونی خواهد کرد.

گرگ های دشمن امروز در کمین انقلاب هستند

مصباح نژاد تصریح کرد: اگر امروز از این انقلاب که  برگرفته از راه انبیاء بوده حفاظت و حراست نکنیم،گرگ های گرسنه استکبار و شروران نظام سلطه و استکبار جهانی و عوامل آن نظیر داعش به این ملت حمله ور خواهند شد.

وی ادامه داد: نسل جوان  و نوجوان امروزی باید حواسشان جمع باشد و بدانند که دشمن امروز به دنبال نفوذ بر اعتقادات آنان است و می خواهند با فتنه های جدید خود آنان را از نسل اول انقلاب جدا کند.

مصباح نژاد به فرا رسیدن روزی ملی فناآوری فضایی نیز اشاره کرد و گفت: اهمیت این روز و رتبه کشور در این مسئله و فناوری فضایی باید سرلوحه باشد و باید مسئولان این مسئله را اقتدار ملی خود بدانند.

وی به نقش مهم دانشمندان و نخبگان و جامعه دانشگاهی کشورهای اسلامی در این زمینه اشاره کرد و افزود: ایران اسلامی در حال حاضر توانسته است در این زمینه در زمره 9کشور صاحب چرخه کافی در فناوری هوا و فضا قرار گیرند که باید این کار تداوم داشته باشد.

خطیب جمعه مرکز شهرستان دنا ابراز کرد: این یک موفعیت عالی و دستاوری مهم برای این انقلاب است و از مولفه های قدرت و اقتدار و استقلال کشور حساب می شود و یقیناً دشمن مخالف توسعه در این زمینه هاست.

مصباح نژاد به 19 بهمن ماه روز بیعت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و اعلام همبستگی همافران با آرمانهای انقلاب و امام راحل اشاره کرد و گفت: در این روز همافران ارتش با امام راحل بیعت کردند که نشانه گر ایمان قلبی ارتشیان با آمارنهای انقلاب و امام راحل بود .

انتهای پیام/ر

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس