تازه های سایت

پربازدیدها

14. بهمن 1396 - 22:27
10 سال پیش مصوبه بنای احداث یک بیمارستان در شهر سی سخت و حتی شهر پاتاوه تصویب شد اما به دلیل تغییرات متوالی و مشکلات عدیده ای میدانی و دیگر مسائل این دو پروژه به تعویق افتاده است تا اینکه در چهلمین سال از طلیعه انقلاب این کلنگ ها بر زمین زده خواهد شد.

به گزارش سفیر دنا؛ موضوع وضعیت بهداشت و درمان و قانون سلامت امروز یکی از مهمترین دغدغه های مسئولان بوده و وضعیت درمانی امروز یکی از پر سر و صداترین بخش های دولت از وزارت خانه متبوع گرفته تا دیگر رده ها حتی در درمانگاه های کوچک است.

امروز مسئله سلامت مردم یکی از ضروریات انکار ناپذیر بوده که بر کسی پوشیده نیست و لزوم توجه به موضوع احداث بیمارستان ها و مراکز درمانی با تمامی امکانات در هر شهر و دیاری است که نام مرکزیت شهرستان را به خود اختصاص داده اند.

درست 10 سال پیش مصوبه بنای احداث یک بیمارستان در شهر سی سخت و حتی شهر پاتاوه تصویب شد اما به دلیل تغییرات متوالی و مشکلات عدیده ای میدانی و دیگر مسائل این دو پروژه به تعویق افتاد تا اینکه در دو سال گذشته و در زمان تصدی استاندار پیشین و همکاری نماینده این شهرستان و مسئولان شهرستانی و مطالبه گری مردم این مسئله ختم به خیر شد و مسئله زمین،آوردن خیر پای کار برای احداث این دو بیمارستان و دیگر موضوعات به سرانجام رسید، امادر کمال تعجب این پروژه هم همانند دیگر پروژه ها کلنگ آن بر زمین زده نشد.

معمای احداث دو بیمارستان در دنا

احداث دو بیمارستان سی سخت و بخش محروم پاتاوه به عنوان یک مطالبه جدی مردمی طی ۱۰ سال اخیر به یک معمای حل نشدنی تبدیل شده  که امروز حتی با فراهم کردن زیر ساختهای ان هنوز کلنگ آن توسط مسئولان بر زمین نشده و این موضوع باعث نگرانی مردم شده است.

سال‌هاست که دنانشینان، مهم ترین مطالبه‌ خود از مسئولان ارشد استانی را احداث دو بیمارستان در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا و مرکز بخش پاتاوه می دادند، خواسته‌ای که تنها تحقق آن بر روی کاغذ رفت ولی هرگز عملیاتی نشد.

نبود همین بیمارستان و مراکز مهم درمانی باعث شده که بیمارانی که وضعیت وخیمی دارند باید جاده پر پیچ و خم سی سخت به یاسوج و یا استان های همجوار را برای درمان خود طی کنند که همین مسئله به غیر از خطر برای حال آن بیمار خطرات دیگری را نیز در بر داشته باشد.

شهرستان دنا به مرکزیت سی‌سخت توریستیترین شهر جنوب کشور با جمعیت 50 هزار نفر از وجود بیمارستان محروم بوده و مردم این شهرستان برای دستیابی به خدمات پزشکی و بیمارستانی مجبورند برای درمان به بیمارستان‌های موجود در یاسوج و سایر استان‌های کشور از جمله فارس و اصفهان مراجعه کنند که این امر ضمن افزایش هزینه‌‌های درمان، خطرات بسیاری را نیز در پی دارد.علی مشایخ:
فرمانداردنا  در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با تبریک فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی گفت:آروزی دیرینه دنانشینان(کلنگ زنی بیمارستانهای سی سخت و پاتاوه ) برآورده شده است. 
عباس بهشتی رو  بهشتی رو با بیان اینکه بر این باوریم که آنچه حق مردم هست باید به آنها برگردانده شود،ابراز کرد: این خدمات را از برکات این نظام است و کارهای بسیار مطلوبی تاکنون  برای خدمت رسانی انجام گرفته هرچند که در بخشهای قابل قبول نیست و باید با تلاش بیشتر در رفع و موانع آن تلاش گردد

وی به کلنگ زنی بیمارستانهای دو شهر مهم شهرستان دنا اشاره کرد وگفت: یکی از خواسته های اصلی عموم مردم شهرستان ایجاد زیرساخت های بهداشتی احداث بیمارستان بوده که الحمدالله به حول و قوه الهی با تلاشهای و پیگیریهای شبانه روزی خدمتگزاران نظام به نتیجه نشست و در روزهای آینده همزمان با سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، با شروع به کار دولت دوازدهم  دراستان  با مدیریت دکتر احمدی استاندار وتیم عمرانی اقتصادی عملیات کلنگ زنی بیمارستاهای شهرستان در شهر سی سخت و پاتاوه کلنگ زنی خواهد شد.
فرماندار دنا در ادامه خاطر نشان کرد و گفت:این کلنگ زنی که یکی از آرزوهاتی دیرینه مردم بوده با پیگیریهای مسئولین در راس همه جناب استاندار ،حاج زارعی نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد ودنا در مجلس شورای اسلامی ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان،شهرستان به نتیجه رسیده و  مردم از خدمات بهداشت و درمان بهره مند خواهند شد.

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس