تازه های سایت

پربازدیدها

19. بهمن 1396 - 10:07
امام جمعه شهر سی سخت گفت: امروز شهرستان دنا نیازمند توسعه در بیشتر زیرساختها بوده که این موضوع با شکوفا شدن ظرفیتها به تحقق خواهد پیوست.

به گزارش سفیر دنا؛اورنگ ایلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در این آئین کلنگ زنی بیمارستان32 تختخوابی شهر سی سخت با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت:یکی از مطالبات به حق مردم شهرستان دنا، احداث پروژه بیمارستان بود که الحمدالله این پروژه بعد از تلاش‌های زیادی از سوی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و نماینده بویراحمد و دنا به تصویت ملی و استانی رسید.

وی با بیان اینکه بیمارستان سی‌سخت در چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا و در چهار طبقه احداث می‌شود،ابراز کرد:این پروژه با ۱۸ میلیارد تومان احداث خواهد شد.

 ایلامی به هندسه زمین پیشنهادی برای این پروژه اشاره کرد و گفت: میزان متراژ زمین اهدایی با استاندارها جهانی مناسب نبوده و در این راستا برای این طرح مطالعاتی بالغ بر 11 میلیارد ریال را در نظر گرفته ایم تا این پروژه به گونه و نمادی زیبا طراحی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان میزان تجهیزات درمانی از جمله تخت و دیگر وسایل این پروژه را 9 میلیارد تومان دانست و افزود:در طراحی این پروژه افق خوبی پبش بینی شده به گونه ای که می تواند ظرفیت تخت های این بیمارستان را تا 64 تخت افزایش داد.

ایلامی به کمک مادی مسئولان از پروژه های استانی و کشوری برای ساخت این بیمارستان پرداخت و گفت: خوشبختانه در حال حاضر 10میلیارد تومان برای احداث این بیمارستان بودجه تأمین شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد به ظرفیت‌های شهرستان دنا به لحاظ توریستی و آب و هوا اشاره کرد و گفت: شهرستان دنا می‌تواند به عنوان قطب گردشگری سلامت تبدیل شود.

در ادامه این مراسم کلنگ زنی امام جمعه مرکز شهرستان دنا با تبریک فرا رسیدن  دهه پر فروغ فجر انقلاب اسلامی گفت: پیامبر اسلام در اویل اسلام به سلمان فراسی گفتند در اینده ملتی خواهند آمد که منطق اسلام را در جهان فریاد خواهند زد و از آن پاسداری خواهند کرد و مردم ایران اسلامی امروز از نسل سلمان فارسی آن بزرگ مرد جهان اسلام هستند.

حجت اسلام مصباح نژاد نعمت اتحاد و انجسام،یکی شدن،قدرت،نعمت هم زبانی و نعمت یکی شدن را از نعمت های وافر انقلاب دانست و گفت: نعمت آسایش و امنیت، ثبات و استقلال در همه ابعاد از جغرافیای عزت ، کرامت و پیشرفت و تعالی این ملت است که نظام اسلامی آن را به این کشور اعطا کرده است.

وی به کلنگ زنی این بیمارستان در چهار مین دهه از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:امروز مردم شهرستان دنا مردم اهل قناعت هستند وبا کمال حیا صبورانه منتظر ماندن تا امروز به حقشان برسند.

امام جمعه شهر سی سخت با تقدیر از زحمات نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در ایجاد و احداث این بیمارستان در شهر سی سخت گفت: شهرستان دنا و شهر س سخت امروز پیشانی استان است و همه در گذشته و حال زحمت های زیادی برای توسعه و ترقی آن برداشته اند که باید از  فرماندار محترم، رئیس علوم پزشکی و نهاد نماز جمعه به عنواان حلقه وصل و صدای مردم تقدیر و تشکر است.

مصباح نژاد با تقدیر اززحمات نیک اقبالی معاون پیشین عمرانی استانداری استان نیز گفت:نیک اقبالی برای شهر سی سخت سنگ تمام گذاشت که اینجا  باید از وی و هم چنین فرماندار دنا که با تعامل توانستند این موضوع را حل و فصل کنند تقدیر کرد.

وی شهرستان دنا را دیاری امن و بی حاشیه در استان دانست و افزود:همانطور که اطبا تصدیق کرده اند علاوه بر سلامت جسمی سلامت معنوی را باید در این شهرستان مهد نظر بگیرم.

امام جمعه شهر سی سخت با بیان اینکه امروز شهر سی سخت نیازمند یک مرکز بزرگ فرهنگی و هنری است و این شهر نیازمند احداث مرکز فرهنگ سرا برای اهالی هنر است، تصریح کرد: امروز شهرستان دنا مهد ظرفیت های نهفته است و دارای قهرمانانی از جمله سامان پاکبار، سمانه حسنی و سحر ضبایی بوده که برای این دیار افتخار آفرینی کرده اند.

مصباح نژاد به لزوم توجه مسئولان به حوزه کشاورزی این شهرستان اشاره کرد و گفت:توجه به کشاورزی و باغداری در این شهرستان به یک مطالبه مبدل شده و متأسفانه شاهد بودیم که امسال کشاورزان ما به دلیل نبود حمایت درختان سیب و میوه های دلشان را قطع کرده اند که در این زمینه مسئولان باید به این امربیشتر بهاء دهند.

وی ادامه داد: مسئولان استانی باید کاری بکنند تا در استانهای جنوبی بجای سیب سرخ خراسان سیب سرخ سی سخت  و انگور زرین دنا به چشم بخورد.

انتهای پیام/ر

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس