تازه های سایت

پربازدیدها

30. بهمن 1396 - 23:59
فرماندار دنا به تشکیل ستاد بحران و تشکیل چهار کمیته برای عملیات بزرگ در منطقه دنا اشاره کرد و گفت: عملیات امداد و نجات برای پیدا کردن لاشه هواپیما بامداد روز سه شنبه در شهر سی آغاز خواهد شد.

به گزارش سفیر دنا،عباس بهشتی رو در جلسه ستاد بحران شهرستان دنا با تسلیت ایام فاطمیه و همچنین سانحه دردناک سقو هواپیمای 3704 تهران به یاسوج گفت: شهرستان دنا اولین شهرستانی بود که در عملیات امدادی و حتی پایش منطقه ای ر حال جمع آوری برای پیدا کردن سرنخی از سقوط بود که  همگی را در اختیار مسئولین قرار داد.

وی با تقدیر از زحمات  مسئولان و مردم شهرستان سمیرم و استان اصفهان برای این حادثه گفت: با توجه به ادامه عملیات امدادی در منطقه شهرستان دنا و شهر سی سخت باید برنامه ریزی مناسب و جدید را که از فردا صبح در منطقه شهر سی سخت قبل از طلوع آفتاب شروع می شود داشته باشیم.

فرماندار دنا ابراز کرد: اولین شهرستانی  که کار وپیگیری این حادثه را در دستور کار قرار داد شهرستان دنا بود و با تمام وجود و با تمام امکانات برای این مسئله تلاش های بی وقفه خود را انجام داده ایم.

بهشتی رو ادامه داد: در اولین برنامه های اجرایی و عملیاتی خود دو بخشدار شهرستان را پیگیر تمامی مشاهدات از سوی معتدمین، محیط بانان و سیستم امنیتی شهرستان برای جمع آوری وارسال اطلات مناطقی که فکر می کردند سانحه و سقوط هواپیمادر آن انجام گرفته باشد، داشتیم.

در حال حاضر سقوط هواپیما در محوده شهرستان دنا نیست

وی تصریح کرد: خروجی اولین برنامه ها در شهرستان نشان داده که این سانحه در محدود سرزمینی این شهرستان صورت نگرفته وبیشتر نشان دهنده این بود که این سانحه را فرد و یا شخصی در این شهرستان رویت نکرده است.

فرماندار دنا ادامه داد: در برنامه ها و ستاد ها مأموریت های اولیه در شهرستان سمیرم بر این شد که داده های مردمی و جمع آوری اطلاعات با توجه به مشاهدات عینی مردم نسبت به مکان سقوط این هواپیما تمامی نیروهای استانی و شهرستان در این محدوده حاضر شدند.

تشکیل چهار کمیته تخصصی برای عملیات بزرگ تجسس

بهشتی رو با تأکید بر اینکه اطلاعات پرواز و خط انتقالی مسافربری ویژه تهران به یاسوج مبنی بر این بوده که هواپیما تا روستای بیده و کهنگان در رصد راهدار فرودگاه اصفهان بوده وبعد از آن هیچ گونه اثری از هواپیما در راهدار ممشاهده نشده است، بیان داشت:اخرین خبرها نشان از بوده که برج پرواز اصفهان موافقت خود برای پایین آمدن هواپیما از فاصله 25هزار پایی به 17هزار پایی را تأیید کرده و بعداز  آن این پرواز 3704 تهران به یاسوج از راهدار خارج شده است.

فرماندار دنا با تأکید بر اینکه بعد از خارج شدن هواپیما در کمترین زمان ممکن تمامی امدادهای و حتی امکانات را برای این موضوع توسط چهار استان به کار گرفتیم، افزود:حتی در این زمینه قرارگاه عملیاتی را در حوزه شهرستان دنا و حتی بویراحمد با مدیریت فرماندار محترم این شهرستان فعال شده است.

حضور تیم های تخصصی برای امداد رسانی در دنای جنوبی

وی در ادامه از حضورتیم های تخصصی در منطقه دنای جنوبی برای عملیات امدادی بامداد روز سه شنبه از سوی استان کهگیلویه وبویراحمد اشاره کرد و گفت: در این عملیات مشابه همان عملیات امدادی که در استان اصفهان صورت گرفته در مناطق 7گانه شهر سی سخت انجام خواهد گرفت.

فرمانداردنا به اعزام تیم های تخصصی کوهنوردی و صخره نوردی به دو نقطه که امکان سقوط این هواپیما در منطقه شهرستان دنا صورت گرفته است خبر داد و  بیان کرد: این دو تیم که مشتمل بر کوهنوردان زبده و یک تیم تخصصی از هلال احمر استان است در حال حاضر در گرده بیژن شهر سی سخت مستقر هستند.

در حال حاضر در محوده سرزمینی دنا هیچ گونه لاشه ای از هواپیما یافت نشده

بهشتی با بیان اینکه در پایش اولیه همچنان هیچ گونه شواهدی دال بر سقوط این هواپیما در این مناطق مشاهده نشده است، گفت: عملیات امدادی و بزرگ پیدا کردن این هماپیما در محدوده سرزمنی استان از فردا آغاز خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه مشابه عملیات امدادی در شهرستان سیمرم از فردا در شهر سیخت اجرا می شود، بیان داشت: در میدان اجرایی و کلیه برنامه ها با پستیبانی خوبی وارد عمل شدیم ولی در عرصه اطلاع رسانی و خبری آنچنان که باید و شاید خوب عمل نکردیم.

اطلاع رسانی باید شفاف و با دقت باشد

فرماندار با اشاره به اینکه اینکه اطلاع رسانی در این موضوع ضعیف بوده و باید در این زمینه اطلاعات با تمام صحت و دقت ارسال شود،ابراز کرد:در زمینه اطلاع رسانی باید با یک ید واحد در راستای اطلاع رسانی صحیح بکوشیم، و در حوزه عملیاتی فقط فرماندار دنا و در حوزه پروازی و بالکردی فقط فرماندار بویراحمد می توانند اظهار نظر کنند تا هیچ گونه خبری که حقیقت نداشته باشد ارسال نشود.

بهشتی با بیان اینکه باید اخبار صحیح و بدون هیچ گونه شایعه پراکنی باشد،بیان کرد: نباید در اطلاع  رسانی صحیح سهل انگاری شود.

وی با بیان اینکه در تقسیم بندی این موضوع باید کمیته های تخصصی را به عنوان محور و نقطع قوت نیروهای مردمی شناسایی کنیم، گفت: برای هر کمیته ای باید رئیس و مسئولی قوی در نظر گرفته شود تا اظهار نظرها و عملیات به صورت صحیح وارد  و بدون وقفه انجام شود.

فرماندار دنا ابراز کرد: در حوزه تخحصصی با سعه صدر و در راستای هم افزایی باید با هم دیگر عمل کنیم ودر این حوزه ها باید اخبار با تمام دقت و کمال درستی باشد.

بهشتی با تأکید براینکه باید از موازی کار در این عملیات خارج شویم و بتوانیم این بحران را باید مدیریت خوب اداره کنیم،گفت: نباید بحران رابحران اداره کنیم و این اتفاق سنگین و جانسوز را باید با تمام قوت و دقت به جلو بریم.

فرماندار دنا با بیان اینکه برخی از دستگاههای زیر مجموعه ها و تخصصی های خوبی دارند و باید در این زمینه همگان با مدیریت بحران شهرستان به جلو حرکت کنند، ابراز کرد: این دستگاها باید این موضوعات را به کمیته های خود انتقال دهند و در یک زمانبندی مناسب این موضوع را جلو بریم.

بهشتی به ظرفیت های بومی منطقه و تجارب خوب برخی از بومیان در زمینه کوهنوردی اشاره کرد و افزود: بخشداران این شهرستان باید این خانواده ها را شناسایی کنند تا مسئولین با حضور در جمع این عزیزان ابراز همدردی و همچنین گزارشات ارائه شده در زمینه امدادرسانی به صمع و نظر این خانواده ها برسند.

فرماندار دنا به  برگزاری برنامه یاد بود بعد از پیدا شدن هواپیما و مسافرین  در شهرستان بویراحمد خبر داد و گفت: در این برنامه یاد بود باید همه مسئولین حضور داشته باشند.

بهشتی به تشکیل کمیته های اجرایی در این نهاد اشاره کرد و گفت:کمیته پشتیبانی با صعه صدردستور کار بحث محدوداه آسکان وتغذیه را در نظر گرفته که بخشدار مرکز شهرستان این کمیه را بر عهده دارد.

وی به اسکان تیم های امدادی در سطح این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این زمینه باید از ظرفیت های مهمان سراهای شهرستان را در اختیار مدیریت بحران فرمانداری قرار دهند.

بهشتی با تأکید براینکه این مهمان سراها باید برای این موضوع درآماده باش کامل باشند،گفت: مکانهای عمومی مثال مساجد، حسینه ها و مکانهای عمومی باید در آماده باشند.

فرماندار دنا مشارکت مردم در اسکان نیروهای امدادی را یکی دیگر از برنامه های مهم این عملیات دانست و افزود: بیش از 200نفر اعلام آمادگی کرده اند که در حوزه پشتیبانی و حتی اسکان حاضر به همکاری هستند اما باید در این زمینه بحث امنیت را در دستور کار قرار دهیم.

بهشتی رو به تشکیل کمیته امنیتی در سطح شهر سی سخت با مدیریت نیروهای انتظامی اشاره کردو افزود:باید در این زمینه در مورد امنیت منطقه و راههای مواصلاتی برای حضور مردم در شهر سی سخت باید با امنیت کامل وارد شویم.

وی با بیان اینکه در این زمینه باید محورهایی که به مناطق فوق ربط درند باید با امنیت کامل مورد آنالیز قرار بگیرند،گفت: بحث نظم و امنیت در ستاد این قرارگاه امنیتی باید با تمام جدیدت مدیریت شود.

فرماندار دنا به تشکیل کمیته امداد و نجات در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: این کمیته با مدیریت سپاه شهرستان و با همکاری هلال احمر و حتی تربیت بدنی و افراد کمک یار با مدیریت فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خواهد بود.

بهشتی با اشاره به اینکه در این کمیته باید در همه حوزه تیم های اعزام کننده باید با اظهار نظرها و صلاحدیدهای میدانی و حتی عملیاتی و میدانی آغاز شود، گفت:یکی از مهمترین کمیته ای تشکیل شده در سزح شهرستان کمیته اطلاع رسانی است که با مدریت روابط عمومی فرمانداری خواهد بود.

فرماندار دنا به تشکیل کمیته بهداشت و درمان در سطح شهرستان در راستای تشکیل ستاد بحران اشاره کرد و افزود: این کمیته با محوریت ریاست بهداشت و درمان شهرستان دنا آغاز به کار خواهد کرد.

بهشتی به پیگیریها برای دریافت 12 دستگاه تلفن همراه ماهواره ای برای نیروهای تجسسی اشاره داشت و گفت:این نیروها با تجهیز شدن به این تلفن های همراه می توانند در اسرع وقت این موضوع را حل کنند.

وی به تجهیز تمامی گروههای امدادی درحوزه بیسم همراه اشاره کرد وگفت: هلال احمر شهرستان در بحث جیره بندی گروههای امدادیباید وارد عمل شود تا در این عملیات بزرگ جستجو هیچگونه کمک مشکلی نداشته باشیم.

انمدادی رسانی و تفحس در 7منطقه شهرستان دنا

فرماندار دنا به اعزام گروههای تخصصی از بامداد روز سه شنبه به منطقه اعزامی اشاره کرد وگفت: این گروههای تخصصی که متشکل از کوهنوردان، نیروهای بسیجی و حتی بومیان منطقه و صخره نوردان  با میدان داری فرماندهی سپاه ناحیه بسیج دنا هستند 7نقطه را مورد آنالیز و امداد قرار خواهند داد.

بهشتی رو به محورهای عملاتی برای جستجوی لاشه هواپیما اشاره کرد و گفت: تنک نول، کوه قلم، گردنه بیژن، تنگ گنجه ای،قله های برف کرمو ، تنگ نمک از جمله منطقه های که فردا عمیلت بیزرگ جستجو در ان آغاز خواهد شد.

وی به اجرای عملیات در منطقه ده برآفتاب و همچنین منطقه ای گلجه ای و دره ناری اشاره کرد و گفت:تعریف محورهای جدید باید با ماطلاعات و اطلاع داشتن مسئولان ستاد بحران باشد و اشخاص حضور داشته در این عملیات ها باید ثبت شوند.

فرماندار دنا به اعزام تیم های تخصصی در زمینه پروژ های عملیاتی هلی بورد نیز اشاره کرد و گفت: این تیم ها نیز باید با یک زمانبدی و اطلاع رسانی وارد عمل شوند تا در این زمینه بتوانیم با مدیریت های خوب وارد عمل شویم.

 

انتهای پیام/ر

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس