تازه های سایت

پربازدیدها

1. اسفند 1396 - 22:06
ستاد بحران شهرستان دنا با حضور مسولین استانی از جمله معاون عمرانی استاندار؛مهاون امور اقتصادی و هم چنین زارعی نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا برگزار شد.

به گزارش سفیردنا؛فرماندار دنا به تشکیل ستاد بحران و تشکیل چهار کمیته برای عملیات بزرگ در منطقه دنا در دومین ستاد بحرتن شهرستان دنا اشاره کرد و گفت: عملیات امداد و نجات برای پیدا کردن لاشه هواپیما بامداد روز سه شنبه در شهر سی آغاز شد که با عملیات های پروازی و میدانی بعداز ۴۸ساعت باشه هواپیما رویت شد.

عباس بهشتی رو در جلسه ستاد بحران شهرستان دنا که با حضور زارعی نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا ؛فیلی معاون عمرانی؛گوهرگانی معاون اقتصادی و مدیران استانی در در فرماندار شهرستان دنا برگزار شد بیان کرد:شهرستان دنا اولین شهرستانی بود که در عملیات امدادی و حتی پایش منطقه ای ر حال جمع آوری برای پیدا کردن سرنخی از سقوط بود که همگی را در اختیار مسئولین قرار داد.

وی با تقدیر از زحمات مسئولان و مردم شهرستان سمیرم و استان اصفهان برای این حادثه گفت: با توجه به ادامه عملیات امدادی در منطقه شهرستان دنا و شهر سی سخت با برنامه ریزی مناسبی به جلو رفت.

فرماندار دنا ابراز کرد: اولین شهرستانی که کار وپیگیری این حادثه را در دستور کار قرار داد شهرستان دنا بود و با تمام وجود و با تمام امکانات برای این مسئله تلاش های بی وقفه خود را انجام داده ایم.

بهشتی رو ادامه داد: در اولین برنامه های اجرایی و عملیاتی خود دو بخشدار شهرستان را پیگیر تمامی مشاهدات از سوی معتدمین، محیط بانان و سیستم امنیتی شهرستان برای جمع آوری وارسال اطلات مناطقی که فکر می کردند سانحه و سقوط هواپیمادر آن انجام گرفته باشد، داشتیم.

وی تصریح کرد: خروجی اولین برنامه ها در شهرستان نشان داد که این سانحه در محدود سرزمینی این شهرستان صورت نگرفته وبیشتر نشان دهنده این بود که این سانحه را فرد و یا شخصی در این شهرستان رویت نکرده بودند.

فرماندار دنا ادامه داد: در برنامه ها و ستاد ها مأموریت های اولیه در شهرستان سمیرم بر این شد که داده های مردمی و جمع آوری اطلاعات با توجه به مشاهدات عینی مردم نسبت به مکان سقوط این هواپیما تمامی نیروهای استانی و شهرستان در این محدوده حاضر شدند.

بهشتی رو با تأکید بر اینکه اطلاعات پرواز و خط انتقالی مسافربری ویژه تهران به یاسوج مبنی بر این بوده که هواپیما تا روستای بیده و گهنگان در رصد راهدار فرودگاه اصفهان بوده وبعد از آن هیچ گونه اثری از هواپیما در راهدار ممشاهده نشده است، بیان داشت:اخرین خبرها نشان از بوده که برج پرواز اصفهان موافقت خود برای پایین آمدن هواپیما از فاصله۲۴هزار پایی به 17هزار پایی را تأیید کرده و بعداز آن این پرواز 3704 تهران به یاسوج از راهدار خارج شده است.

فرماندار دنا با تأکید بر اینکه بعد از خارج شدن هواپیما در کمترین زمان ممکن تمامی امدادهای و حتی امکانات را برای این موضوع توسط چهار استان به کار گرفتیم، افزود:حتی در این زمینه قرارگاه عملیاتی را در حوزه شهرستان دنا و حتی بویراحمد با مدیریت فرماندار محترم این شهرستان فعال شده است.

وی در ادامه از حضورتیم های تخصصی در منطقه دنای جنوبی برای عملیات امدادی بامداد روز سه شنبه از سوی استان کهگیلویه وبویراحمد اشاره کرد و گفت: در این عملیات مشابه همان عملیات امدادی که در استان اصفهان صورت گرفته در مناطق 7گانه شهر سی سخت انجام گرفت.

فرمانداردنا به اعزام تیم های تخصصی کوهنوردی و صخره نوردی به دو نقطه که امکان سقوط این هواپیما در منطقه شهرستان دنا صورت گرفته است اشاره و بیان کرد: این دو تیم که مشتمل بر کوهنوردان زبده و یک تیم تخصصی از هلال احمر استان بود توانستند به عنوان افراد به لاشه هواپیما برسند.

وی با تقدیر از حضور میدانی مردم شهر سی سخت برای همکاری با مسولان گفت:واقعا جای تقدیر از این مردم است که با تمام وجود در ایم عملیات چه اژ لحاظ اسکان و چه از لحاظ امکامتی از مثال تهیه غذا با مسولان کمال همکاری را با ما داشتند.

زارعی با تسلیت ایام فاطمیه و تسلیت به خانواده سانحه هوایی ۳۷۰۴ تهران یاسوج گفت:همانگونه که از سوی رسانه اخبار این حادثه مکرر به صورت انی مخابره می شد الان با پیدا شدن لاشه هواپیما جسد بیش از ۵۰نفر از کشته شدگان این پرواز رویت شده است.

وی به تجهیزات مهم در این عملیات بزرگ تجسس اشاره کرد و گفت: بخش یال جنوبی دنا به سمت استان ما به دلیل شیب و گذر حتی برف کمتر پیشنهاد شده که از این سمت و شهر سی سخت بحث انتقال را انجام بدهیم.

نماینده بویراحمد و دنا به عملیات پایانی برای این موضوع اشاره کردو گفت:فردا هیچ گونه پروازی در راستای انتقال اجساد این حادثه وجود نخواهد داشت و تمامی عملیات امداد و نجات به صورت پیاده خواهد بود.

زارعی با انتقاد از برخی امداد های خود سر دراین عملیات اشاره کرد و افزود:ازفردا صبح هیچگونه فردی را که خود سر و جزیرهای در این عملیات شرکت کند را نخواهیم پذیرفت.

وی ادامه داد:برای عملیات نهایی که عملیات انتقال اجساد است با ایجاد یک کریدر مخصوص تمامی امداد رسامام متخصص و برتر به ان منطقه اعزام می شوند.

نماینده بویراحمد و دنا ادامه داد:ایجاد پایگاه امدادی و پایگاه تاکتیکی با امکانات نهایی را در این مسیر مستقر خواهیم کرد و افراد متخصص در این پایگاهها مستقر خواهند شد.

زارعی به امانت داری در ارسال اطلاعات در زمینه این حادثه اشاره کرد و گفت:نباید هیچ گونه اطلاعاتی به بیرون ارسال شود و باید اجساد این حادثه غک انگیز باید با تکریم و همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند نهایت احترام تشییع و به خانه برگردند.

زارعی به وضعیت بغرنج اب و هوایی در ضلع شمالی دنا اشاره کرد و گفت:کارها باید به صورت اصولی تقسیم شود و با برنامه بتوانیم این عملیات را به پایان برسانیم.

نماینده بویراحمد و دنا به قانو نمداری در عملیات نهایی اشاره کرد و گفت:همه عملیات ها باید با تمام دقت و با تحمل بخش زیادی از مسیر ها بسرانجام برسانیم.

زارعی خاطرنشان کرد:ما امداد گریم و باید بدانیم در این زمینه با تمام وجود و درچارچوب قانون وارد این میدان شویم.

وی به پای کار بودن همه دستگاههای اجرایی در‌ ا ین عملیات اشاره کرد و گفت:هیچ نهادی حق تعطیلی اداره خود را ندارد و همه باید پای کار باشند.

زارعی با اشاره به اینکه در این عملیات کم کاری ممنوع است ادامه داد:این سانحه یک مسله ملی است و استانی نمی تواند بگوید فقط من همه کاره هستم.

در اداه گوهرگانی به تقدیر از حضور میدانی زارعی نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد ودنا در این عملیات گفت:فردا با توجه به انتقال اجساد این سانحه به شهر سی سخت تمامی اعضای خانواده ها مهمان شهرستان دنا خواهند بود.

وی ادامه داد:تحویل دادن اجساد یک مسله و ارقام حساسی دارد که این مسله زمان بر است.

معان امور اقتصادی استاندار ادامه داد:ریس مدیریت بحران استان با توجه به بارندگیها در روز آینده تمامی انتقالها به شهر سی سخت برای عملیات انتقال منتقل می شوند.

گوهرگانی به وضعیت بارندگی در قله های دنا همزمان با بارش اسفند ماه اشاره کرد و گفت:برخی موضوعات که در منطقه سمیرم صورت گرفت خدمات نظام را زیر سوال برد.

برچسب‌ها: 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس