تازه های سایت

پربازدیدها

3. اسفند 1396 - 10:46
همزمان با عملیات پنجمین روز عملیات بزرگ انتقال قربانیان حادثه هواپیمایی تهران به یاسوج از جبهه جنوبی چند تیم را به ارتفاعات اعزرام شد که بارش شدید برف ادامه داشته و عملیات به سمت جلو را غیرممکن شده است.

به گزارش سفیر دنا،عملیات انتقال قربانیان حادثه هوایی تهران به یاسوج در پنجمین روز خود با تلاش بی وقفه نیروهای امدادی ، سپاهی و هلال احمر در حال حاضر با توقف روبه رو شده است.

جلال پورانفرد گفت: هفت پیکر که توسط تکاوران به پایین منتقل شده بود به پزشکی قانونی سمیرم انتقال داده شده است.

وی بیان کرد: این اجساد  به صورت زمین و یا هوایی به پزشکی قانونی یاسوج انتقال داده می شوند و بقیه اجساد از طریق تنگ نول به پایین انتقال داده می شوند و برای این کار از 2800 متر طناب استفاده شده است.

پورانفرد گفت: به دلیل شرایط جوی فعلا امکان انتقال اجساد دیگر وجود ندارد و به محض مناسب شدن وضعیت هوا کار انتقال را ادامه می دهیم چرا که در این وضعیت ممکن است جان نیروها به خطر بیفتد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان نیز گفت: اجسادی که به پزشکی قانونی بیده در سمیرم انتقال داده شده اند بعد از کد گذاری به یاسوج منتقل می شوند و کار تشخیص هویت توسط تیم پزشکی قانونی انجام می شود.

کامروز امینی گفت: اجساد در مسیر انتقال به پزشکی قانونی هستند و اینکه گفته اند 7 پیکر منتقل می شوند منظور 7 پیکر کامل نیست چرا که ممکن است بقایا آسیب دیده باشد و یک جسد کامل منتقل نمی شود؛ پزشکی قانونی در حالت آماده باش است و در صورت رسیدن کار شناسایی و تشخیص هویت را اغاز می کنیم.

*************************

موضوعی که در اولویت هست بازگشت نیروهای امدادی است که دیشب در منطقه حضور داشته باشند که به دلیل شرایط جوی حاکم بر قله پازن پیر و مشکلاتی که برای آن ها به وجود آمده است، باید برگردند .

 

بر اساس برنامه ریزی ها قرار است که در صورت مساعدبودن هوا اجسادی را که تا الان پیدا کرده اند ، بازگردانند.

 

تاکنون فقط پیکر 35 جسد پیدا شده است و به گفته منابع آگاه بقیه آماری که از سایر رسانه ها منتشر شده است، صحت ندارد.

20 تیم چهارنفره متخصص در منطقه نول ساماندهی شده اند و در مناطق چهارگانه مستقر شده اند که بتوانند اجساد را به عقب بازگردانند.

انتهای پیام/ر

برچسب‌ها: 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس