تازه های سایت

پربازدیدها

8. اسفند 1396 - 7:53
خلبان بالگردهجومی ۲۱۴ارتش: بالگرد های هوانیروز و هلال احمر بیش از ۹بار تلاش برای فرود در نزدیکی قله پازن پیر را داشتند که به دلیل بوران شدید نوک قله و وضعیت بغرنج موفق به فرود در منطقه حادثه نشدیم.

به گزارش سفیر دنا،کاپیتان ایمانی خلبان بالگردهجومی ۲۱۴ارتش جمهوری اسلامی به تلاش هوانیروز ارتش و هلال احمر برای فرود درمحل حادثه سقوط هواپیمای ۳۷۰۴اشاره کرد و گفت:امروز بالگرد های هوانیروز و هم بالگرد های هلال احمر بیش از ۹بار تلاش برای فرود در نزدیکی قله پازن پیر را داشتند که به دلیل بوران شدید نوک قله و وضعیت بغرنج موفق به فرود در منطقه حادثه نشدیم.

  وی به وضعیت بد آب و هوایی منطقه سقوط و هم چنین جو حاکم بر آن اشاره کرد و افزود:وضعیت نوک قله و محل سقوط هواپیما با توجه به صاف بودن هوا همچنان بغرنج است.

کاپیتان ایمانی به عملیات هلی بورن در فاصله ۳۲۰۰متری قله اشاره کرد و گفت:امروز با توجه به این وضعیت فقط توانستیم دو عملیات هلی بورن را در منطقه " بره باز " داشته باشیم که در این عملیات هلی بورن ۹نفر ازتکاوران و امدادگران فرود آمدند.

وی افزود: این در شرایطی بود که تا 50 متری منطقه سقوط پیش رفتیم اما به دلیل وزش بسیار شدید باد، نزدیک بود خودمان نیز دچار حادثه شویم و مجبور شدیم در ارتفاع 3200متری نیروها را هلی برن کنیم.

ایمانی به آخرین وضعیت امداد رسانی هوایی در این منطقه نیز اشاره کرد و گفت:سعی و تلاش ما بازگرداندن اجساد قربانیان این حادثه دلخراش است و تا جایی که امکان پرواز باشد مطیع دستور خواهیم بود.

لازم به ذکر است در نهمین روز از عملیات انتقال اجساد قربانیان حادثه  هواپیمای ۳۷۰۴هواپیمایی آسمان بیش از ۹عملیات هلی بورن صورت گرفت که در این صحنه به دلیل شرایط جوی حاکم بر منطقه فقط سه عملیات فقط در فاصله ۳۲۰۰متری  به ثمر نشست.

انتهای پیام/
 

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

خداوند پشت و پناهتان باد
صبح زاگرس