تازه های سایت

پربازدیدها

9. اسفند 1396 - 10:38
فرماندار دنا:نشانه های شاخص مکان یابی برای پد فرود و کمپ امدادگران مهیا شده است و تاکید ما بر این است که از روز پنج شنبه با عملیات جستجوی بیشتر، ماموریت خودمان را انجام دهیم.

به گزارش سفیر دنا،نشست ستاد بحران شهرستان دنا ظهر امروز با حضور فرماندار این شهرستان و جمعی از نیروهای امدادی در فرمانداری دنا برگزار شد.

فرماندار دنا که رئیس ستاد بحران این شهرستان نیز بوده،ضمن اشاره به آخرین روند عملیات امداد و انتقال اجساد جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج گفت:در این چند روز همه گروه های امدادی تلاش های زیادی را برای انتقال اجساد به کار گرفتند که وضعیت جوی اجازه این موضوع را نداده است.

عباس بهشتی رو با اشاره به اینکه تمامی گروههای امدادی از سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی و هلال احمر همه تلاش خود را به کار بستند، بیان کرد:رسانه ها در این چند روز با تمامی امکانات پای کار بودند.

وی تصریح کرد:اطلاع  رسانی رسانه ها در این چند روز بسیاز حایز اهمیت بود و امیدوارم مسیر روشن تر از دیروز را برای این امانت در راستای توسعه نیز بردارند.

بهشتی رو ادامه داد: در راستای این عملیات یک ارزیابی کلی محیطی انجام گرفته و نشانه های شاخص مکان یابی برای پد فرود و کمپ امدادگران مهیا شده است.

فرماندار دنا تصریح کرد:تاکید ما بر این است که از روز پنج شنبه با عملیات جستجوی بیشتر، ماموریت خودمان را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه دومنطقه برای فرودبالگرد در ارتفاعات دنا مشخص شده است ،گفت: با توجه به ارزیابی های انجام شده این  نقاط شاخص گذاری شده و این محلها در ارتفاع ۳۱۰۰ متر و ارتفاع ۳۸۰۰ متر خواهد بود.

بهشتی رو ادامه داد: تیم تخصصی که روز گذشته به ارتفاعات رفتند  ارزیابی میدانی در محل لاشه هواپیما در در مسیرهای منتهی به محل انجام دادند.

 وی افزود: با توجه به ارزیابی های انجام شده از محل استقرار نیروها در کوه گل تا محل لاشه هواپیما  سه کمپ احداث می شود.

 بهشتی روی تصریح کرد: محل احداث این کمپها  جانمایی شده و  شاخص هایی نیز برای  شناسایی کمپینگها مشخص شده است.

 وی افزود: همچنین در صعود روز گذشته ارزیابان به محل لاشه، ارزیابی میدانی در مختصات جغرافیای لاشه انجام و شعاع مورد نظر برای بررسی و جستجوی پیکرها بررسی و  فیلمبرداری و عسکبرداری نیز ازصورت گرفت.

مثنوی، مشاور رییس جمعیت هلال احمر کشور در این جلسه با تسلیت این حادثه جانسوز گفت:این جلسه بک جلسه کاملا تخصصی بوده که تمامی راهکارها به صورت تخصصی بیان خواهد شد.
وی ابراز کرد:همکاری خوبی در این زمینه صورت پذیرفت که می توان به دوستانی که در ارتفاعات صعود کرده اند، در راستای صعود های بیشتر الهام برد.

 
 

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس