تازه های سایت

17. ارديبهشت 1397 - 14:39
فرماندار شهرستان دنا به خسارات وارد شده به برخی زیر ساختهای شهرستان دنا در دو زلزله اخیر اشاره کرد و گفت:طبق ارزیابی ها و برآوردهای صورت گرفته 300میلیارد به زیرساختها و خانه های روستایی و شهری در این شهرستان خسارت وارد شده است.

به گزارش سفیر دنا؛عباس بهشتی رو در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری به برآورد خسارات در زلزله های چند روز اخیر شهرستان دنا اشاره کرد و گفت: طبق ارزیابی های صورت گرفته از 2850 خانوار روستایی و شهری در شهرستان و حتی مبحث زیر ساختها و پیش بینی صورت گرفته در حال حاضر 300میلیارد تومان به این خانه های روستایی و حتی زیر ساختهای خدماتی خسارت وارد شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر خانه های روستایی در این دو زلزله بین 30 تا 60درصد آسیب جدی دیده اند، گفت: برآورد هزینه اولیه در این مبحث و خسارات ارائه شده 300میلیارد تومان است.

فرماندار دنا در پاسخ به برخی شایعات فضای مجازی در مورد برخی موضوعات در پهنای دنا گفت: اینگونه موضوعات باید از لحاظ تخصصی و ارزیابی دقیق مورد آنالیز قرار گیرد و نباید به شایعات توجه کرد.

بهشتی روی به خویشتن داری مردم و دعوت آنان به آرامش اشاره کرد وگفت: طبق ارزیابی ها بعد از به وقوع پیوستن یک زلزله بالای 5ریشتر پس لرزه های این زمین لرزه در مدت یک تا دو ماه طبق کارشناسان به وفور به وقوع خواهد پیوست که در این زمینه مردم باید خونسردی خود را حفظ کنند.

وی به تجهیز و ایجاد اردوگاههای امداد و نجات در دو شهر سی سخت و پاتاوه  خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تداوم این پس لرزه ها در این مدت احساس می شود در حال احداث دو اردوگاه در شهر سی سخت و شهر پاتاه هستیم .

فرماندار دنا با بیان اینکه ما خواهان خونسردی مردم در این اینگونه حوادث طبیعی هستیم، بیان کرد: به مردم توصیه می کنیم که آرامش خود را حفظ کنند و از خانه های خود خارج نشوند، هرچند که ما آماده کمک رسانی به کسانی که خواهان شب مانی دراردوگاههای امداد و نجات هستند خواهیم بود.

لازم به ذکر است در دو زلزله پی در پی در 12 و 16 اردیبهشت ماه و حتی پس لرزه های ان و به حرکت درآمدن گُسل های دنا و زاگرس غربی صدماتی به برخی زیرساخت ها و خانه  های مردم در شهرستانهای بویراحمد و دنا وارد آمده و طبق برآورد ارزیابی پژوهشکده زلزله نگاری کشوری این پس لرزه ها تا یک ماه آینده در این دو شهرستان تداوم خواهد داشت.

 

انتهای پیام/ر

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس