تازه های سایت

پربازدیدها

7. مرداد 1397 - 11:02
شهر توریستی سی سخت با انبوه جاذبه های بکر و باغات میوه یکی از قطب های گردشگری و تولید میوه در جنوب کشور است که اکنون شاهد احاطه بلوار های این شهر توسط خار و خاشاک وغلف های خشک هستیم.

به گزارش سفیردنا،شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا استان کهگیلویه وبویراحمد قطب گردشگری جنوب کشور محسوب می شود و دارای آب و هوای مطبوع و چشمه های خروشان است که دیدنش چشم را و شنیدنش گوش را می نوازند.

 

تبدیل شدن به شهر توریستی ملزم به ایجاد زیرساخت های مورد نیاز این امر است که یکی از ساده ترین آن توجه به مبلمان شهر و زیباسازی بصری محیط آن شهر است چرا که اولین چیزی که در چشم مخاطب خودنمایی می کند زیبایی شهر بخصوص بلوار های شهر است که مسافران با آنها بیشتر در ارتباط اند.

 

در شهر سی سخت باوجود دارا بودن پتانسیل های گردشگری و مکانهای طبیعی و خدادادی بکر، متاسفانه گاها دیده می شود که مسوولان شهر به زیباسازی بلوارها توجه خاصی نمی کنند و برخی از بلوار ها به گونه ای است که نه تنها چمن کاری در آنها صورت نگرفته، بلکه خار و خاشاک آنها را فرا گرفته است.

 

بلوار خیابان معاد یا به اصطلاح خیابان مجتمع ادارات سی سخت بر تپه ای مشرف به شهر واقع شده است که از نعمت چمن کاری بی بهره است و خار و خاشاک آن را فرا گرفته است که نیازمند همت مسوولان شهرداری جهت رسیدگی و زیباسازی آن است.

 

 

یکی دیگر از بلوارهای شهر سی سخت که  به نحوی در ورودی شهر قرار دارد و در معرض دیدید مسافران و گردشگران است، بلوار بسیج واقع در کمربندی شهر سی سخت بوده که مدت هاست بصورت نیمه کاره  رها شده و اکنون خار و علف خای خشک و بی روح آن را فرا گرفته است.

 

 

گفتنی است پروژه تعریض بلوار بسیج شهر سی سخت چند سالی است راکد مانده و مقدار کمی از مسیر آن به دلیل معارضات شخصی و قرار گرفتن باغ میوه یکی از شهروندان، بلاتکلیف مانده است که سفیر دنا در بخش دیگری به آن می پردازد.

 

برچسب‌ها: 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس