تازه های سایت

پربازدیدها

23. مرداد 1397 - 17:29
ابهام حفر چاه در مسیر اصلی ترین منبع تامین آب شرب و کشاورزی روستاهای اطراف شهر سی سخت یعنی "چشمه سردو" موجب نارضایتی ساکنین و کشاورزان آن مناطق شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ "چشمه سردو" واقع در کوه گل سی سخت یک از منابع تامین آب شرب و کشاورزی روستا های تا سیاه، کوخدان، سرمور و دهنور شهرستان دنا بوده که در 2 الی 5 کیلومتری شهر سی سخت واقع است.

 

ابهام حفر چاه در مسیر اصلی ترین منبع تامین آب شرب و کشاورزی روستاهای اطراف شهر سی سخت یعنی "چشمه سردو" موجب نارضایتی ساکنین و کشاورزان آن مناطق شده است که با مطالبه گری مردم جلوی فرماندای دنا مواجع شده است.

 

ساکنین روستاهای شهر سی سخت اظهار دارند این چاه به دلیل انتقال آب کوه گل به منطقه دشتک و بخش خصوص و سایر مناطق بوده همانگونه که در زمان فرماندار قبلی نیز این موضوع مطرح شد که با واکنش مردم و اهالی روستاهای اطراف سی سخت مواجه شده و مردم مانع از انتقال آب شدند.

 

فرماندار دنا در این خصوص گفت: با توجه به قرار گرفتن در شرایط کم آبی، حفر این چاه اضطراری به دلیل تامین آب مورد نیاز در مواقه ضروری بوده است و تا مواقع خیلی ضروری از آن بهره برداری نمی شود.

 

خانم نادیا صداقت در این خصوص به سفیردنا گفت: پیشبینی حفر این چاه از اقدامات پدافند غیرعامل استان جهت مدیریت در زمان بحران آب بوده است و تنها در زمان بحران استفاده خواهد شد.

 

گفتنی است حفر این چاه در زمان فرماندار پیشین شهرستان دنا در جلسه شورای اداری با حضور اعضای شورای شهر تصویب شده به گونه ای که در این جلسه ایجاد این چاه به دلیل کمبود منابع آبی وخشکسالی عنوان شده، ضروری خوانده شده است.

 

این پایگاه خبری در آینده نزدیک گزارش کاملی از انتقال آب های سطحی شهرستان دنا و شهر سی سخت همچنین زمزمه های احداث یک کارخانه آب معدنی در منطقه کوه گل ارایه خواهد داد.

 

تصاویری از مطالبه گری اهالی توابع شهر سی سخت در خصوص حفر چاه در کنار چشمه سرود در زیر آمده است:

 

 

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس