تازه های سایت

16. شهريور 1397 - 15:47
شهردار سی سخت گفت: به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره 66 مسافر جانباخته در آن سانحه هوایی و به پاس صحنه های حماسی و زیبایی که توسط مردم خونگرم و نوع دوست سی سخت رقم خورد، از اِلمان یادبودی بدین منظور رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ شهردار سی سخت در آیین رونمایی از اِلمان گرامیداشت جانباختگانه سانحه هوایی تهران- یاسوج، در شهر سی سخت گفت: در تاریخ ۲۹بهمن ماه سال گذشته شاهد یک حادثه تلخ، غم انگیز و غم بار بودیم که عواطف و احساسات تمامی ملت شریف ایران را جربحه دار کرد، اما در کنار این حادثه ی تلخ شاهد صحنه هایی از همدلی، نوعدوستی و مهربانی ها و تاش های زیبایی در جهت کاهش آلام و مصائب خانواده های داغدار آن عزیزان را شاهد و ناظر بودیم.

 

محمدحسینی افزود: به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره 66 مسافر جانباخته در آن سانحه دلخراش، شهرداری و شورای اسلامی شهر سی سخت بر آن شد که به یاد صحنه های حماسی و زیبایی که توسط مردم خونگرم و نوع دوست سی سخت شکل گرفت و به احترام غم و اندوهی که سراسر دلهای مردم را تحت تاثر قرار داد، یادمان و نمادی برای نسل های امروز و آینده تدارک ببیند به گونه ای که به محض ورود مسافران و گردشگران به شهر توریستی سی سخت، عمق حادثه فراموش نشدنی را با تمام وجود درک کنند.

 

وی یاداور شد: یادمان مذکور با تلاش  و همت شبانه روز عده زیادی از  مسوولین اعم از استانداری، فرمانداری، شورای شهر، شهرداری و با جدیت پیمانکار، در فاصله زمانی کوتاهی ساخته شد.

 

شهردار سی سخت افزود: زمانی که خانواده های حادثه دیدگان متوجه این موضوع شدند، دست بکار شده و ما را در این خصوص یاری کردند و با پیگیری های صورت گرفته اعتباری حدود دو میلیارد و پانصد میلیون ریال معادل دویست و پنجاه میلیون تومان از اعتبارات سال جاری جهت ساخت اِلمان اختصاص یافت و بلافاصله عملیات ساخت و آماده سازی آن شروع شد.

 

محمدحسینی عنوان کرد: شهرداری سی سخت در کنار احداث میدان نصب اِلمان، پروژه آسفالت ریزی، جدول گذاری، پیاده رو سازی و فضای سبز محوطه اطراف آن را در برنامه کاری خود دارد که بخشی از کار انجام شده و مابقی آن در روزهای آتی ادامه می بابد و به اتمام می رسد.

 

وی افزود: اگر فردی یا افرادی از خانواده های حادثه دیده قصد دارند در جاهای مختلف کشور اقدام به انجام کارهای عام المنفعه برای یادبود و گرامیداشت عزیزانشان کنند، شهرداری سی سخت با توجه به در دستور کار داشتن برنامه احداث مراکز فرهنگی، هنری و مذهبی، در صورت تمایل خانواده ها حاضر به مشارکت در انجام آن و اجرای طرح های مورد نیاز می باشد.

 

 

شهردار سی سخت در پایان  از ریاست برنامه و بودجه استان، نماینده بویراحمد ودنا، فرماندار دنا، شورای اسلامی شهر، دکتر یاری پور و دکتر نظری (از خانواده های حادثه دیده) و همچنین از مجموعه پرسنل شهرداری جهت همکاری در ساخت و احداث المان تقدیر و تشکر کرد.

 

تصاویری از آیین رونمایی از اِلمان یادبود جانباختگان حادثه هوایی تهران-یاسوج که در شهر سی سخت برگزار شد در زیر آمده است:

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس